Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hová fektessem a Paypal pénzemet?

Hová fektessem a Paypal pénzemet?

Figyelt kérdés

Van mondjuk 100 dollárom Ppalen. Gondolkodtam, hogy Bitcoint veszek, de csak magánszemélyektől lehet. Hallottam olyat, hogy ez nem a legbiztonságosabb. Illetve elég sokat vonnak le az oldalak. Megérné még így is?

Esetleg tudtok valamilyen más megoldást?



2017. dec. 8. 12:09
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%
ejj mekkora sírás lesz itt amikor kipukkan ez a nagy bitcoin lufi...:D
2017. dec. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

9-es voltam.


100 dollárból, ha mindenképp befektetni akarnék, én jelenleg vennék crypto pénzeket, olyanokat amik még 1 dollár alatt vannak. Amolyan vagy mindent vagy semmit alapon, hátha az egyik bejönne. Közben figyelném, merre megy az áruk, ha valamelyikhez több reményt fűznék lehet ki sem venném egy évig. Közben ha lenne belőle profitom, tolnám be Bitcoinba/Ethereum-ba és a nagyobb crypto pénzekbe.

2017. dec. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
11-es. Ejj ezt mondták a magad fajták, amikor 400 dolláron mozgott. Aztán amikor felment 5ezerre, aztán amikor 9ezren állt :D Ejj. Nem zavar, hogy mások sz@rrá keresik ezzel magukat és te meg nem? :D
2017. dec. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
Xm.com-on deviza kereskedés. Már 10$- is nyitható. Talán még tart az akció, hogy számlanyitáskor kapsz 30$-t is!
2017. dec. 9. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%
13-as a lufik mindig így indulnak;) akik az elején beszálltak azok már jól megszedték magukat, akik viszont most szállnak be azoknak már késő
2017. dec. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

15-ös: 2020-ra becslések szerint, 100ezer dollár felett lesz az értéke. Ez nem normál trend, ez egy fizető eszköz, ami még csak kezdetleges, de erre akar haladni a világ. Ha leesne, mondjuk 5ezer dollárra, fogalmad sincs mennyien lennének ott, hogy felvásárolják. Ebben az esetben, megint megugrana az értéke. Értem én, hogy leeshet, de azért nem erre voksolnék :D


Egyébként, még lehet bányászni, ha majd nem lehet, na akkor rúg fel igazán az értéke a BTC-nek.


Egyébként az azoknak már későt, te sem gondolod komolyan, ugye? :D Egy hét alatt több ezer dollárt ugrott az értéke. Gondolkodj kicsit, mielőtt ilyeneket leírsz.

2017. dec. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Ha 100k dollárra fog nőni az árfolyama az jó a befektetőknek. De mi van ha nem és valamikor majd bezuhan és valahol lent fog mozogni? Szóval úgy vádolni vészmadárkodással valakit hogy közben te meg csak a másik optimista lehetőségben hiszel az nem fair.

Az sem reális érv hogy eddig évente drasztikusan nőtt az árfolyama.

Láttam már olyat hogy valaki 20 évig egy karcolás nélkül vezetett és már lehet hogy joggal várható volt ezek alapján hogy nem okoz balesetet és okozott mert elég volt egy egyszer elkövetett hiba. A befektetések világa is ilyen. Szóval még most is megvan mindkét lehetőségre az esély. Arra is hogy még jobban kilő az árfolyam ahogy arra is hogy egyszer egy krach lesz és vagyonokat és egzisztenciákat ránt magával.


De persze 100 dollár még nem jelent nagy kockázatot. Lehet hogy lesz belőle 10x vagy 40x ennyi és akkor örülsz. De ha a rossz eset következik be akkor se nagy gond az elvesztése.

2017. dec. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

17-es, a megállapításod teljesen jogos, én nem azt mondtam, hogy 100%, hogy emelkedni fog. Vészmadárkodással meg azért vádolom őket, mert ezek azok az emberek akik már x éve arra várnak, hogy lezuhan, és mégis emelkedik az árfolyama - amit nagyon sokan kihasználnak és pénzt csinálnak belőle - és ez mellett az emelkedés mellett nagyon sok logika is van, amit nem értenek meg. Nem értik meg, merre halad a világ. Legfőképp pedig nem értik meg a BTC és más kryptopénzek működését. Ezeknek tudatában, igen felháborítónak is tartom, hogy valaki tippel egyet a két lehetőség közül, jelen esetben, hogy le fog esni, és ha ez megtörténik, okosnak is hiszik magukat, hogy ők mennyire megmondták. Illetve olyan logikai érvekkel alátámasztani az esetleges jövő beli leesését, hogy egyszer úgyis le kell esnie, elég gyenge dolog.

Amit viszont mondtam, hogy véleményem szerint emelkedni fog még, ha egy kis időre le is esik, mert ez egy nagyon nagy folyamat, konkrétan a fizetés reformja, ami még nagyon az elején van. Valamint, az én tapasztalataim szerint amit leszűrtem, hogy jöhetnek hírek, vagy nagyon mérvadó dolgok, amik levihetik az árát, kb csak addig marad lent, amíg a befektetők ilyenkor fel nem vásárolják tömegesen.


Ui: Annyira voltam csak fair, amennyire ők voltak fair-ek az "úgyis le fog esni" és hasonló mondatokkal és "érvekkel".

2017. dec. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Teljesen jogos és rendes válaszod volt neked is előző mert kötekedés nélkül kifejtetted a véleményedet. Egyébként azt figyeltem meg hogy a befektetők többsége már inkább immunis a rossz hírekre. Erről hír is volt hogy nem nagyon lehet már farkast kiáltani a befektetőknek. Fütyülnek a rossz hírekre (ez az átlagemberekre igaz). Ezért is lehet hogy nincsenek ezek a rossz hírek olyan hatással rájuk mint várható lenne. Ennek is megvannak a veszélyei.

Jól látható hogy most már kétféle gondolkodásmódú embertípus van jelen a kriptopénzek befektetési piacán.

Az egyik az átlagember akit az érzései és prekoncepciói vezérelnek. A másik a tapasztalt tőzsdeguru aki a hagyományos tőzsdéről jött és komoly szabályok alapján elemzi a helyzeteket és szabályosan cselekszik. Ez a két embertípus nagyon ellentétesen fog cselekedni ugyanabban a helyzetben.

Szerintem a jövő nagyban attól is függ hogy melyik embertípus lesz a domináns a kriptopénz piacon. Ha a tőzsdeguruké (márpedig egyre több sz ilyen befektető) akkor lassan de átmegy az egész piac egy szabályozottabb és kevésbé volatilis irányba. Hogy ez mikor és milyen árszinten fog bekövetkezni na azt ugyanúgy nehéz megmodnani mint bármi mást a jövőről.

Mindkét oldal nevében azt mondanám hogy nem lehet megjósolni semmit.


Egyébként én biztos hogy nem örülnék az összeomlásnak főleg ha az hirtelen történne mert akkor eszembe jutna az a sok átlagember akinek teljesen tönkremegy ilyenkor az élete. Ezért is jobb vigyázni mint ész nélkül követni az őrületet. Mindent csak átgondoltan és a kockázatokat mérlegelve jó megtenni.

2017. dec. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

A bitcoinra az érvényes hogy olyan összeget fektess bele amine az elvesztését lelkileg még el tudod viselni. Különösebb érzelmi és anyagi megroppanás nélkül.

Egyik haverom pl. még 3000 Ft-ot se fektet bele, mert azt mondja neki még 3000 Ft elvesztése is fáj. Pedig ha az a jóslat jön be hogy 10 év múlva egymillió dollár lesz egy bitcoin akkor még az a 300 000 Ft is jó lesz, pl. egy nyaralásra.


Van akinek pl. egyhavi fizetés elvesztése nem nagy gond. Na ő pl. annyit befektethet.


Nyilván aki napról napra él, és lakás rezsit fizet ebből, gyereket nevel iskoláztat, annak nem javaslom. Furán hangzana, hogy fiam, nem kapsz tízórait mert bedőlt a bitcoin.


Aztán van egy másik réteg, aki sok millióból 1-2 milliót fektet bitcoinba. Na ők kaszálhatnak igazán.

Persze ők is csak akkor ha a továbbiakban is az lesz ami eddig volt.

Amúgy 100 dollárt a localbitcoinsba érdemes venni, ott nincs levonás csak vételi és eladási árfolyamkülönbözet van ami néha közelit egymáshoz mert valaki olcsóbban veszi vagy drágábban adja.

2017. dec. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!