Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jófogás átverés, , , nyereseg...

Jófogás átverés, , , nyereseg nelkul?

Figyelt kérdés

A napokban jofogason meghirdette egy termeket...jott ra erdeklodo ...2napig beszeltunk azta delutan 4re megbeszeltunk egy talalkozot , 15:50kor irta hogy "bocsi megse jo" ,,ugy hogy pontosan tudta hogy nekem kell fel ora hogy odaerjek,szoval mar 20perce uton voltam...ezutan nem tudtam elerni,nem reagalt semmire,,masnap jott egy masik erdeklodo,,,3napig beszeltunk,egyeztettunk vele is megbeszeltem a talalkozot,,tudta hogy nem igazan erek ra,de neki csak akkor volt jo (delutan 5) igy megoldottam hogy ocsem vigye el a termeket...fel orat vart ott es semmi...azota nem lehet elerni.

Utana neztem hogy az ennek az embernek is ugyanaz a (hamis) telefonszam volt kirakva mint az elozonek,csak mas fiok volt,mas nevvel.

Ez neki(k) miert jo? Nem nyernek rajta semmit...vagy valaki ennyire elvezi azt hogy az en idomet rabolja? Tobb ilyen esetrol is hallottam,,,miattuk tobb vevot is lemondtam,egy 80.000Ftos termekrol van szo,,,valami karterites vagy valami nem jar ilyenkor? Vagy lehet veluk kezdeni valamit?



2018. jan. 11. 17:28
1 2
 1/17 sanyinak ***** válasza:
89%

Engem is már sokszor biztosított a leendő vevő, hogy kell neki a kínált termék és tegyen félre neki, aztán többet sem hallottam róla.

Ha kell neki menjen el érte hozzád!

2018. jan. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
Na látod, én pont ezért nem árulok a Jófogáson, mert ott rengeteg az ilyen komolytalan, mások idejével szórakázó vevő. A Vaterán, ha lelicitálja, meg is veszi, megbeszéljük az időpontot és jön. Ha nem jön, telefonál. Régebben ott is voltak megbízhatatlan vevők, de mára már elég szépen tisztult a kép: nincs időrablás, stb.
2018. jan. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Alap esetben enis azt szeretem ,ha hazhoz jonnek...de az elso vevo aztmondta hogy akkor jon a gyerekeert ovodaba es akkor tudja atvenni,,a masodik pedig arra hivatkozott hogy 2 munkahelye van es keves a szabadideje...

De a sajat idejuket is raboljak,,szoval nem ertem ez miert jo

Engem igazabo az erdekel,hogy van e lehetosegem valami fele karteritest kerni,vagy valami eljarast indittatni ellene.

Tobb vevot lemondtam ,,es amikor biztosra megvolt beszelve a talalkozo en levettem a hirdetest. Most 180napig nemtudom ujra meghirdetni...ilyenkor valami jarna nekem,nem?

2018. jan. 11. 19:00
 4/17 sanyinak ***** válasza:

Emiatt senkitől nem kérhetsz kártérítést.

A hirdetést meg fel tudod adni újra, ha kicsit átfogalmazod, nem kell várnod hetekig. Nagyon sokan hirdetik ugyanazon terméket sokszor egyidejűleg különböző hirdetésekben.

2018. jan. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

"ilyenkor valami jarna nekem,nem?"


Miért is? Nem, nem jár semmi: a Jófogás egy apróhirdetési oldal, a maga kötetlenségével. Senkit semmire nem kötelez: Te meghirdetsz valamit az érdeklődő - még csak nem is vevő - meg vagy megveszi vagy nem.


Nem véletlenül említettem a vaterát: mert ott a licittel a vevőnek vételi kötelezettsége keletkezik, ott egy kicsit komolyabban veszik ezeket a dolgokat.

De kártérítés még a Vaterán sem jár, ha a vevő nem veszi meg - max adhatsz neki egy negatívot. Bizony, ilyen ez az "eladósdi"... :-) Teljes mértékben a Vaterán sem lehet kiküszöbölni, de kisebb az esélye.

2018. jan. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Igazabol arra gondolok,hogy nekem is utikoltseg volt ,mig odamentem,aztan ugye masodszor ocsem ment neki is koltseg,,meg ugye az ido,,,azonkivul vevot vesztettem emiatt,,ami bevetelkieseshez (?)vezetett..

Szoval olyanra gondolok (ha nem lenne vilagos) hogy akar egy polgari pert lehetne inditani akar az utazasi koltsegek miatt akar a vevotol eleses miatt (nyilvan az utazasi koltseg eleg kis osszeg,ezert ez elmeleti kerdes,de azert erdekel)

2018. jan. 11. 20:23
 7/17 A kérdező kommentje:

Igazabol a cel nem az lenne h kifizesse azt a par ezer forintot,hanem az hogy lealljon/lealljanak ezzel a "szorakozassal"...

Vagy eleg lenne az is ha kiderulne a szemelyazonossaga,ha ilyennel szorakozik nem hiszem hogy egy nagyon komoly ember,talan ha kiderulne ki is o elmenne a kedve ettol.

2018. jan. 11. 20:26
 8/17 anonim ***** válasza:
Beszéltél vele szóban? A te felelősséged.
2018. jan. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Latom te sem olvastad el amit irtam,,a dolog jogi oldala erdekel engem.

Mi az hogy az en felelossegem? Meg hogy jon ide az hogy beszeltem e vele?

Ha tegyuk fel teged kirabolnak az utcan es bemesz a rendorsegre akkor is aztmondjak hogy a te felelosseged ,mert nemtudtad megvedeni magad??...

2018. jan. 11. 20:42
 10/17 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, nem mi nem értjük, hanem TE nem érted: Beszéltetek, megegyeztetek, megállapodtatok abban, hogy x helyen találkoztok. Te is belementél a találkozóba.

Mondhattad volna azt - mint ahogy én nem egyszer megírom a vevőnek: hogy egy 800 ft-os terméknél ne várja el tőlem, hogy 1.400 ft-ért odavigyem neki valahova (mondjuk nálam eleve ki van írva, hogy személyes áétvétel X környéken).


Jogodban állt volna azt mondani, hogy nem tudod elvinni, jöjjön oda és kész. értem, hogy emberi szempontok vezettek, de Te ugyanúgy belementél - ezért nem hibáztathatsz mást.

A kiraboltak az utcán nem jó hasonlat, mert ott erőszakot alkalmaznak - itt meg senki nem erőszakolt meg Téged, hogy elmenj valahová - szabad döntésed volt, megértem, hogy csalósott vagy, de ez "tanulópénznek" jó volt - máskor nem mész bele ilyenbe. Vagy ha mégis, akkor meg már eleve tudod, hogy benne van a pakliban, hogy ugráltatnak.

2018. jan. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!