Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Manapság egy párnak havi 370...

Manapság egy párnak havi 370 ezer forintos bevétel vidéken, albérletben lakva tényleg karcsú vagy csak mi nem tudunk gazdálkodni a pénzzel?

Figyelt kérdés

Megpróbálom részletesen leírni a havi kiadásainkat.

-albérleti díj: 90.000 Forint

-rezsi (átlag): 30.000 Forint (nettel és kábeltv-vel együtt)

-élelmiszerek: 80.000 Forint

-étterem, kajarendelés: 15.000 Forint

-helyi bérlet: 14.000 Forint (2 főre, autó nincs)

-szórakozás: 15.000 Forint (2 főre) (barátokkal, barátnőkkel való találkozás, mozi kettesben)

-sport,hobbik: 20.000 Forint (2 főre) (kondibérlet, jógabérlet, uszodabelépő, néha 1-1 könyv)

-ruházkodás: 20.000 Forint (havi átlag 2 főnek)

-smink, tisztálkodó, tisztító szerek : 5.000 Forint (átlagban)

Havi átlag 80.000 forintot teszünk félre saját lakásra, néha többet, néha kevesebbet, attól függ hogy felmerülnek-e kiadások vagy sem.

Nyaralni tavaly voltunk először együtt, idén is tervezünk. A 13. havi fizetésemből és a karácsonyi bónuszainkból szoktunk elmenni nyaralni, ebből általában marad pár tízezer forint, abból az egyikünk kap egy új mobilt ha szüksége van rá, esetleg félretesszük laptopra, új bútorra vagy valami. Nekem céges laptopom van, ezt szoktam magáncélra is használni, de ezzel nincs gond, ezt szabad. Mobilelőfizetés nincs, helyette feltöltjük a "kártyát", bár nekem van céges mobilom, szintén azt használom telefonálásra, mert havi szinten 10 ezer forintig lehet magáncélra is használni.


Nyilván ha lenne saját lakásunk, akkor előrébb lennénk 170.000 forinttal, bár akkor pedig nyugdíjra gyűjtenénk.

Semmilyen élet,baleset vagy betegbiztosítás nincs. Ha beüt a "krach" a lakástakarékhoz nyúlnánk, mert egy kis része likvid eszközben van lekötve. Tudom hogy kellene nyugdíjtakarék is, de akkor a saját lakás vásárlását kellene elhalasztani évekkel...

Egyébként mindketten 25 évesek vagyunk 2-2 év munkaviszonnyal.


Szóval a lényeg, hogy egy "átlagos" pár manapság Magyarországon ennyi pénzből kiskirályként tudna élni vagy inkább csak egy átlagos életszínvonalat tartana fenn?


2018. febr. 19. 14:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Nem igazán értem a kérdés lényegét. Fejenként kerestek átlag 185 ezer nettót, meg csurran cseppen egyéb juttatás. Ebből éltek egy átlagos, vagy attól talán picit jobb életszínvonalon is (tekintettel arra,hogy van akik ennyi pénzből még gyerekeket is nevel) Mire szeretnétek még költeni? A leírásból azt olvastam, hogy mire megy el, de azt nem, hogy bármire is kevés a pénz...
2018. febr. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
26%

Mondjuk ha nem bxnátok el minden hónapban 20 rongyot csak ruhára, meg 15 rongyot mozizásra, máris jobb lenne.


Értem én, hogy király, meg luxus, stb, de SOK. az majdnem 40 ezer a semmire - nem hiszem, hogy minden hónapban 10+ ezret kéne költeni ruhákra, mikor garantálom, hogy a felét nem hordjátok.


A kaja 80 is rengeteg, bele kéne férjetek maximum 50-be.


Mi Svájcban! költünk 150-et kajára, de itt számolj háromszoros árakkal, mint otthon.

2018. febr. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Még fiatalok is vagytok (mondom ezt 30 évesen :)), könnyen lehet hogy még 1-2 év munkaviszony és szépen felmegy a fizutok. Gyereket szeretnétek? Akkor lehet még necces a történet, főleg saját lakás előtt.

Gondolom nagyobb lakásan vagy házban éltek vidéken 90-ért. Az igaz hogy sajáttal ez ugrana, de lenne a helyébe hitel (mondjuk lehet feleennyiért).


Tudom hogy érdemes előtakarékoskodni, de nyugdíjra talán még korai. Előbb legyen egy stabil vésztartalékotok, ha úgy látjátok jónak, legyen életbiztosítás, utána fókuszáljatok az önerőre ha akartok lakást (gondolom igen, mert ltp van).

A lakásvásárlás ne eméssze fel a vésztartalékot egyáltalán.


Nekem is úgy tűnik hogy jól megéltek, tudtok félretenni. 25 évesen is. Étteremből, kajából lehet lecsípni ha nagyon akartok pl előre főzéssel. Egyébként 5 év múlva, főleg ha kaptok fizuemelést vagy okosan váltotok munkahelyet, sokkal előrébb lehettek. (mondjuk két kezem összetettem volna ha 80-at félre tudok rakni 25 évesen :))

2018. febr. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen értem a problémádat. Jártok étterembe, moziba, konditerembe, vesztek ruhákat, eljártok nyaralni, futja új telefonra, bútorra, satöbbi, ezen felül félretesztek havi 80at, és úgy érzed, "karcsú", ahogy éltek? Nem értem, mi az, amit 25 évesen még hiányolsz. Csak keveseknek adatik meg, hogy ennyi idősen már saját lakásuk legyen, az én smerősem pl ennyi idősen örültek, ha össze tudtak költözni és egyáltalán volt pénz albérletre. Nálatok - szerintem - mindenre jut, és még marad is. Csak így tovább!
2018. febr. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
32%

Nagyon sok, amit élelmiszerre, étteremre, ruhára költötök.

Ezen bőven lehetne karcsúsítani.

2018. febr. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

étterem, kajarendelés: 15.000 Forint

szórakozás: 15.000 Forint

sport,hobbik: 20.000 Forint

ruházkodás: 20.000 Forint



Ezeket a legtöbben nem engedhetik meg maguknak, föleg nem ilyen mértékben. Ezek felét legalább meg lehetne spórolni.


Emellett ha havonta: élelmiszerek: 80.000 Forint, ami önmagában sem kevés két emberre, akkor föleg sok az étterem, kajarendelés: 15.000 Forint kitétel, ez így már majdnem 100.000 Forint, ami egy kétgyerekes család kajapénze!

2018. febr. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

Vidék alatt gondolom vidéki nagyvárost ért a kérdező. Itt Debrecenben egy 1,5-es albi 90 ezer...

Érdekes egy másik kérdezőnél keveselték a havi nettó 200as fizut, úgyhogy SAJÁT, TEHERMENTES lakásban lakna.


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-ker..

2018. febr. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
21%
Havi 15-öt költeni rendelt ételre luxus 2018-ban? Emberek, tessetek már elmenni a fenébe. 370 nem tragikus 2 emberre albi mellett sem, de nagy urizálásra nem futja. Mi ketten olyan 800-at keresünk egy hónapban, van saját lakásom és így sem az a kérdés, hogy mikor veszünk új Teslát.
2018. febr. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

többen írtátok hogy sok amit étteremre, ruhára, szórakozásra költünk.

nos szerintem havi 15 ezer kajarendelésre 2 embernek egyáltalán nem sok.

egy jó hamburger menü 2 embernek simán ott van 4000 ft kiszállítással és borravalóval, de inkább 5000 ft.

pizza simán ott van 3000-4000 ft, egy étterem főétellel, levessel és desszerttel 7000-8000, ha nem kifőzdébe megy az ember.. szóval havi 1 étterem és 1 házhozszállítás és máris 15 ezernél járunk.


Ruha éves szinten kb. 240 ezer ft 2 embernek. De ez sem hatalmas összeg. Egy jó farmer 20 ezer forint, egy jó ing 10 ezer, pulcsi 10-15 ezer, póló 4-5 ezer, néha kell zokni, alsónadrág is. Ha csak évi 3-3 inget vesztek és 2-2 farmert már 140 ezernél tartotok. Egy jó cipő is 20 ezer forint és 1 évig bírja, de még mindig jobb mint a 10 ezer forintos, mert az csak 4-5 hónapig jó.


Szórakozásra se sok a 20 ezer. Havi 2 sörözös/koktélozás barátokkal/barátnőkkel simán lehet 2-3 ezer/fő, aztán elugrani moziba 2 embernek belépőkkel és popcornnal egy 5 ezres, kiállítás, színház, koncert stb. Vagy pl. most lesz Pesten a BODY kiállítás. Utazás oda-vissza, belépők, kaja stb. legalább 20 ezer forint. És ez csak 1 alkalom.

2018. febr. 20. 12:29
 10/12 anonim ***** válasza:
Tehát összegezve:Fiatalon tök jól éltek havi 370 ezer+juttatásból, illetve még félre is tudtok tenni lakásra. Mi a kérdés???
2018. febr. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!