Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Özvegyi nyugdíjra jogosult...

Özvegyi nyugdíjra jogosult vagyok?

Figyelt kérdés
9éve kapom az özvegyi nyugdíjat +árvaellátás a két fél árva gyereknek időközben lett egy párom akivel egy lakcimen vagyunk de nincs bejegyzett elettarsi kapcsolatunk illetve van egy5kozos babánk is. Könyvelőm javaslatára jelentkeztünk át egy5lakcimre hogy év végén a családi adokedvezmenyt ő igénybe vegye én gyeden vagyok. Most azt nem tudom hogy ez így rendben van e, segítségeteket köszönöm
2018. máj. 29. 17:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%
Elég nagy csalás, ha kaphatod.
2018. máj. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ezért tettem fel a kérdést mert nem tudom, nem rég jelentkeztünk át és nem tudom hogy ez így helyes e
2018. máj. 29. 17:36
 3/18 anonim ***** válasza:
63%
hogy kaphatod 9 éve az özvegyi nyugdíjat?
2018. máj. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg kaphatod. De ha valaki feljelent, akkor vissza kell fizetned, kamatokkal együtt.
2018. máj. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Úgy kaphatom hogy két árva gyerek után jár az özvegyi ameddig férjhez nem megyek, 1honapja jelentkeztem át a mostani paromhoz és most született babánk
2018. máj. 29. 17:54
 6/18 A kérdező kommentje:
Könyvelőm azt mondta ameddig férjhez nem megyek addig jár, és ameddig nincs hivatalosan bejegyzett elettarsi kapcsolatom, de nem tudom hogy tényleg így van e ezért kérdeztem utána mert nyilván nem szeretnék bajt
2018. máj. 29. 17:55
 7/18 A kérdező kommentje:
9éve lassan 10 éve halt meg a férjem 13 és 10 éves lányokat hagyott maga után, és ahogy5irtam most lett egy kisbabánk
2018. máj. 29. 17:57
 8/18 A kérdező kommentje:

Ha az özvegy a rá (a MINDENKORI HATÁLYOS szabályok szerint) irányadó öregségi nyugdíjra jogosító életkor betöltése előtt házasságot köt vagy bejegyzett élettársi kapcsolatot létesít. (FIGYELEM! Élettársi kapcsolatot - ha az nem bejegyzett - létesíthet, az nem ok a "rendes" özvegyi nyugdíj megszűnésére!)


Én ezt találtam

2018. máj. 29. 18:03
 9/18 Alexa890610 válasza:

Gyed mellett te is kaphatod a családi adókedvezményt.

Elég a GYES ideje alatt átadni a párodnak.

Ezzel egy időre meg is van oldva a dolog,mert akkor nem kell egy lakcímen lennetek.


Egyébként meg nekem van olyan ismerősöm akinek 3 éves a gyerek, a gyermek édesapjával nincsen mai napig egy lakcímen és mégis az apuka veszi igénybe az adókedvezményt.

Mivel az apaság jogán és hogy egy háztartásban élnek elvileg jogosan veszi igénybe.

Ezt egy könyvelő megerősítette!!!

2018. máj. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Nekünk nem engedték megosztani a családi adokedvezmenyt csak ha egy lakcimen vagyunk így 3 gyerekre csak a sajatjára, GYED kevés volt így tanácsolta a könyvelő ezt a megoldást bár előtte utána érdeklődött azt mondta így törvényes mivel nem bejegyzett elettarsak vagyunk de elbizonytalanodtam, most őt is kérdeztem de még nem járt utána a nyugdijfolyositonal

2018. máj. 29. 18:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!