Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Özvegyi nyugdíjra jogosult...

Özvegyi nyugdíjra jogosult vagyok?

Figyelt kérdés
9éve kapom az özvegyi nyugdíjat +árvaellátás a két fél árva gyereknek időközben lett egy párom akivel egy lakcimen vagyunk de nincs bejegyzett elettarsi kapcsolatunk illetve van egy5kozos babánk is. Könyvelőm javaslatára jelentkeztünk át egy5lakcimre hogy év végén a családi adokedvezmenyt ő igénybe vegye én gyeden vagyok. Most azt nem tudom hogy ez így rendben van e, segítségeteket köszönöm
2018. máj. 29. 17:23
1 2
 11/18 Andizsuzsi ***** válasza:

Bejegyzett élettársi kapcsolatot azonos neműek választhatnak, anyakönyvvezető előtt, gyakorlatilag a házasságot helyettesíti.

A különneműek élettársi közössége nem tartozik ide.

Nyugodtan vedd igénybe, a nagylányok iskoláztatása nem az új párod feladata.

2018. máj. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!! :)

Tényleg azért kérdeztem ra5mert nem szeretném igénybe venni ha nem jár, viszont ha igen akkor miért ne venném igénybe, még azért várom a nyugdijfilyosito válaszát is..

2018. máj. 29. 18:32
 13/18 A kérdező kommentje:
Már meg is kaptam a választ a nyugdijfilyosito munkatarsatol, nem csináltam csalást, csak a bejegyzett elettarsra vonatkozik vagy Házasságkötés, együttélés nem számít annak
2018. máj. 29. 18:41
 14/18 anonim válasza:
Szia! Ugyanez a felállás van nálunk is. Mivel nem házasodtál újra, és nincs is bejegyezve a párod, mint élettárs, ezért jogosan jár az özvegyi nyugdíj és az árvaellátás ez 100 %. Viszont 3 gyerekre nem tudjátok megosztani az adókedvezményt, mert annak meg pont az a feltétele, hogy vér szerinti szülő veheti igénybe, illetve házastárs, de élettárs csak akkor, ha bejegyzett élettársi kapcsolatban vagytok. Így a kettő üti egymást. Mi úgy csináljuk, hogy két nagyobbik után (akik után az árvaellátás jár) én veszem igénybe az adókedvezményt, a baba után a párom, tehát ő egy gyerekre, 10000 ft, én 2 gyerekre, ahogy a gyedem engedi
2018. máj. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Így van ahogy írtad, havi leosztasba nem is engedték a kedvezményt viszont évesre igen, akkor ez hogy van? Ugyanaz a könyvelő csinálta aki a nyugdijfolyositoval kapcsolatban van

2018. máj. 29. 19:08
 16/18 A kérdező kommentje:
Most kértük közösen elsőnek a kedvezményt eddig én kértem csak, és akkor javasolták hogy csak egy lakcimen kell lennünk ahhoz hogy évesre tudjuk kérni, havi szinten bejegyzett elettarsi kapcsolat vagy házasság kell
2018. máj. 29. 19:11
 17/18 anonim ***** válasza:
Jó nagy hülye a könyvelőd, soha nem kellett közös lakcím a családi kedvezményhez.
2018. máj. 30. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

14, félrebeszélsz.

A közös érvényesítés (év közben közös igénybevétel) feltétele csak, hogy nem közös gyermek esetén házasok vagy nyilvántartott élettársak legyenek (közös gyermeknél ez sem kell hozzá).

Megosztás lényege pont az, hogy év közben jogosult év végén megosztja az általa igénybe nem vett kedvezményt arra nem jogosulttal.

2018. máj. 30. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!