Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kevés a pénztáros? Hosszú a...

Kevés a pénztáros? Hosszú a sor? Változtathatsz rajta Te is. Tényleg ilyen nehéz előre engedni azt, aki csak pár dologgal áll sorba?

Figyelt kérdés

Volt szerencsém rövid idő alatt az ország több szupermarketében megfordulni. Az összes pénztáros, akit megkérdeztem, utálja a munkáját.


Miért nem engedik előre a nagybevásárlást végzők azokat, akik csak pár dologért ugrottak be? Ha nem is az összeset, csak minden alkalommal egy valakit. (Igen, én is így szoktam.) Egyszerű, kézenfekvő, emberséges átmeneti megoldás erre a katasztrofális helyzetre.


Azt már meg sem merem kérdezni, miért nincs több "legfeljebb öt termék" jellegű pénztár, és ami van, az miért nem nyit ki soha. Ugyanez a helyzet az önkiszolgáló kasszáknál, már az sem gyorsabb, mivel eleve kevés van és legalább a felük ilyen-olyan indokkal nem működik.



2018. jún. 11. 00:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
70%

9:

A következő gond van a gondolatmenettel:

Ha sokan jönnek kevés cuccal a sorba, akkor elvileg lehetséges, hogy újabb és újabb keveset vásárlót engedsz előre, és te zárásig nem jutsz sorba. Olyan ez, mint amikor egy rossz CPU ütemezés miatt egy nagy CPU igényű folyamatot éheztetsz.

Mondhatod, hogy ez így irreális. Nos, ez addig irreális, amíg amúgy nincs ilyen illem szokás, hogy a kevés cuccal sorban állót rlőre engedjük. Azonban drasztikusan változna a helyzet, ha szokássá válna, hiszen ez megváltoztatná a vásárlasi szokásokat, érdemesebb lenne egy-egy termékért beugrani a hipermarketbe, mint nagyobb vásárlással letudni a dolgot, ezért átfordulnának az arányok, több lenne a kevés terméket vásárlók aránya.

2018. jún. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
15%

Én nem engedek előre senkit, hiszen az azt jelenti, hogy én még később végzek.

Amúgy erre találták ki a házhozszállítást, mi már csak elvétve járunk bevásárolni, mindent kihozatunk, megéri azt a párszáz forintot a szabad délután.

2018. jún. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, ha előre engedsz valakit azzal senkinek semmi baja, DE ha te nem kullogsz vissza a sorban az ő helyére, akkor alpári paraszt voltál az összes többi vásárlóval szemben!


Látod ebből van a baj, mert magadat nagylelkűnek titulálod közben meg kib***szol 20 emberrel!


A buszmegállóban szokott lenni egy fogyatékos srác, ő mindenkinek megengedi, hogy beelőzze, amíg nem ismertem abban a tudatban voltam, hogy milyen rendes. Később rájöttem, hogy ő sosem szál fel a buszra, csak blokkolja a fél ajtót, mert tetszik neki a buszsofőr néni :)

2018. jún. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
11%

11: Igen, értem amit írsz és igazad is van (ismerem a kiéheztetés fogalmát).


Látom, hogyha előre "kellene" engedni mindenkit akinek kevesebb cucca van akkor lehet, hogy soha nem kerülne sorra akinek meg sok.

Ellenben egyetlen előreengedettel a rendszer jól működik.

2018. jún. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
27%

az asszonyt miniszoknyában mindig oda küldöm a sor elejére 1 tétellel,

s amikor előre engedik akkor megyünk mi is oda a gyerekkel és 2 teli bevásárló kosárral a sorban állók legnagyobb megrökönyödésére!!!!


:)

2018. jún. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Illetékes helyen kéne feltenned a kérdéseid nagy részét, nem itt: az ügyfélszolgálatokon.
2019. ápr. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!