Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megtehetem, hogy kibontom és...

Megtehetem, hogy kibontom és megnézem a rendelt csomagot, mielőtt még kifizetném?

Figyelt kérdés
Azaz várakoztatom a futárt, miközben meggyőződök a termék sértetlenségéről. Mit csináljak ha a futár türelmetlenkedik?

2018. jún. 15. 21:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Belinkelned ezt a jogszabályt? Csak mert én ilyet nem ismerek és erősen kételkedem a létezésében... Anélkül meg baromság amit mondasz.
2018. jún. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
60%
ilyen jogszabalyra en is kivancsi lennek.... a futarnak semmi koze a tartalomhoz, max a csomag megserult-e vagy sem, azt lehet vele jegyzokonyveztetni. de mi koze hozza ha te telefont rendeltel es egy felteglat kuldtek? kb semmi.
2018. jún. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
80%

#9: Magyarországon az egyik legtöbbet kiszállító cég a GLS (talán az MPL több azért). Részlet az ÁSZF-jükből:

"A kézbesítés csak az utánvét kifizetése (ha van), és az átvételi igazolás (kézi vonalkód-leolvasóban elektronikus úton is) aláírása után történik meg, a címzett azt megelőzően nem ellenőrizheti a csomag tartalmát."

[link]


Azaz a címzett addig nem ellenőrizheti a csomag tartalmát, amíg azt ki nem fizette. Ettől nyilván el lehet térni a konrét Webshop-GLS szerződésben, felárral. Kétlem, hogy sok olyan webshop lenne, amelyik ezt megfizetné. A saját ÁSZF-jüket meg többnyire másolják (főleg a kisebbek, csak az adatokat átírják). Szóval 90%-ban akár perelhetnéd is a webshopot, hogy nem adja a megfelelő szolgáltatást.

2018. jún. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!