Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek átverés?

Baaaaaaaaaaaaaazs kérdése:

Szerintetek átverés?

Figyelt kérdés

A jófogáson kezdtem árulni vmit, majd pár nappal később egy külföldi érdeklődő rámírt, hogy szeretné a mostohagyerekének. Elküldte az adatait, majd kaptam egy email-t a PayPal-tól (nem biztos, hogy igazi), hogy a vevő átutalta nekik a pénzt és, ha feladtam az árut, akkor átutalják az összeget.

Még nem használtam PayPal-t és utánna olvastam, de azt írják elsőnek meg kéne kapnom a pénzt és utánna küldjem az árut. Vagyis szerintetek átverés? Vagy ez így működik? Előre is köszönöm a (normális) válaszokat! (Még nem regisztrált am a PayPal-nál)



2018. nov. 9. 15:35
1 2
 11/13 anonim válasza:
100%

Én tettem fel a másik kérdést. Ugyanez a sztori meg az ember is. Nekem is az utolsó üzenetet németül írta.

Nehogy valaki ilyennek küldjön bármit is, mert várhatná, hogy megérkezzen a pénz....

Egyébként a "PayPal"-os kamu email-re írtam utána, és kb azonnal válaszoltak, hibás angollal, abszolút nem hitelesen...

2018. nov. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
51%

Hát ki ezt beveszi az vagy ma látott először internetet, vagy értelmi fogyatékos.


Alapból nincs ilyen "átutalták nekünk és majd küldjük ha..." :D


Meg egy kicsit túl van tolva a kamu szöveg...

"mostohagyerekének"

"Világrendészeti Ügynökség"...az mi? Még a háttér hatalom is hihetőbben hangzik :D

"1999-es jogszabály"...az mi? :D

"elküldi a bizonyítékot"...milyen bizonyítékot? :D

"FBI / RCMP bevonását eredményezi"....ezen beszarok :D

2018. nov. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 TappancsMancs ***** válasza:

"Világrendészeti Ügynökség" / "Világrendészeti Hivatal" - Most akkor melyik is vagy mi ez? :D


1999-es jogszabály - Az meg mi? Olyan van, hogy pl: 1999. évi LXXVI. törvény.


Világrendészeti Hivatalgal - gal, na ja.


FBI bevonását... Huhú ha ez így menne.


Az egész nyelvezete egy iskolázatlan ember zagyvasága, a szóhasználat mag ahogy van, idézni se érdemes mert az egész olyan.


Ha az e-mail @ utáni része nem paypal.com akkor nem a Paypal küldte. Vannak egyéb hivatalos Paypal e-mailek is de mindegyik úgy végződik, hogy paypal.com

2018. nov. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!