Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjún ha rákérdeznek...

Állásinterjún ha rákérdeznek mit válaszoljak?

Figyelt kérdés
Elég régóta nincs már munkám, és jövő héten megyen egy interjúra, ha rákérdeznek hogy miért nem volt eddig mit mondjak? Lehet hogy fura kérdés de tényleg nem tudom. Előre is köszi annak aki válaszol.

2015. febr. 20. 10:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert kerestél, de nem találtál... Ha valakik, akkor a HR-esek ezzel tisztában vannak, hogy hány jelentkező van 1 állásra.
2015. febr. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Én hazudtam. AZt mondtam, hogy dolgozom, de nem vagyok bejelentve.

Tudom, nem ez a legjobb megoldás, de én nem mertem bevállalni, hogy nem volt munkám. Felvettek...

2015. febr. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kedves 2. Azt írtad hogy hazudtam hogy dolgoztál, és nem kérdezték meg hogy hol? Mert gondoltam már én is arra, de ha pl. olyat tesznek hogy felhívják azt a helyet amire hivatkozok, akkor nyilván kiderül hogy nem igaz. Vagy csak már én bonyolítom túl a dolgot.
2015. febr. 20. 12:11
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

Nyilván a "feketén dolgoztam" elég jolly joker, hiszen épeszű ember nem mondja bele a telefonba egy idegennek, hogy "igen, a Józsi itt volt nálunk feketén fél évet".


Ettől függetlenül azért más úton is meg lehet vele bukni. Én nem hazudnék ilyenben.

2015. febr. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, ezért félnék én is azt mondani,mert 2 esélyes, vagy bejön, vagy nem. jón néznék ki felnyomnának azért mert "feketén" dolgoztam, közben meg nem is..
2015. febr. 20. 12:17
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen a hazudozásnak elég sok buktatója van, vagy be jön vagy nem. Én is jártam úgy hogy behazudtam valamit, hogy dolgoztam már több évet és megkérdezték konkrétan, hogy hol. Mivel fel voltam erre készülve így mondtam is egy helyet, csakhogy ők meg referenciát kértek. Most ha én azt mondom, hogy feketén dolgoztam ott akkor elég kö.csög vagyok, hogy egy céget lejáratok, és még hazudok is, mert sosem dolgoztam náluk és lehet náluk minden tisztán van és minden munkatárs be van jelentve. És utána is kérdezhetnek név szerint, hogy volt e ilyen nevű dolgozójuk vagy sem, megmondják ők kicsodák, miért kérdezik és máris kiderül, hogy hazudtál nekik. Ez az amitől én is tartok, csak úgy nem egyszerű hazudozni, hiába is mondják azt olyan sokan, hogy kamuzni kell. Persze és a referenciát hogy adod le? Ha ki tudod kerülni azt, hogy konkrétan megnevezzed kiknél dolgoztál akkor oké, mert lehet nem is nagyon érdekli őket mert kell a munkaerő, de ha referenciát kérnek akkor szívtál.
2015. febr. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem egyszerű ez sehogy:( nyilván nem azért kamuzna az ember hogy őket hülyének nézze, hanem hogy minél sikeresebb legyen az interjú. mondjuk én meg az a fajta ember vagyok aki nehezen tud hazudni, azonnal meglátszik rajtam :) köszönöm a válaszokat, ment a zöld :)
2015. febr. 20. 15:28
 8/8 anonim ***** válasza:
76%

Ha már kamuzul, kamuzz be valami hihetőbbet. Pl. hogy alkalmi munkád volt kis cégnél (pl. tolmácsként dolgoztál egy ismerős kereskedő ismerősödödnél, aki hetente egyszer külföldre ment beszerzésre. végzettséged függvényében találj ki valamit. Csak van egy vállalkokzó ismerősöd, aki segítene falazni, és részt venne ebben a kis kegyes hazugságban)

Ők ebből azt fogják leszűrni, h szorgalmas vagy, goldogozol, kell a pénz, a magyar helyzettel meg mindenki tisztában van.


Vagy őszintén mondd el, hogy nehéz állást találni a piacon, és a keresés mellett hasznosan töltötted az idődet, pl:

- nyelvtanulás, tanfolyam

- utazás

- külföldi látogatás

- idősgondozás (ha a lelkiismereted megengedi ezt a blöfföt)

- építkezés, lakásfelújítás


sok sikert!

2015. febr. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!