Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Black friday átverés?

Black friday átverés?

Figyelt kérdés
Kinek mi a véleménye erről? Én szerintem k.rvára az. Mégis most az ismeretségi körömben mindenki mondja most milyen jó áron vette az új kütyüjét. Maradjunk egy iPhone-nál. A nevesebb boltban alapból elég drága, míg a kisebb, de ugyanolyan megbízható boltban ez több tízezerrel olcsóbb, az év többi napjában is. Úgyhogy szerintem jó nagy átvágás az egész.
2018. nov. 24. 18:25
 1/7 belapus ***** válasza:
100%

A kérdés nyilván az, mekkora engedménytől Black friday a Black friday ?

Nekem az a tapasztalatom, hogy a leértékelések többsége 10-25 % között mozog ilyenkor.Nagyjából ugyanannyi, mint bármikor egy adott év folyamán, amikor éppen egy aktuális akciózás folyik.

Egy-egy termékre igaz, hogy jelentős kedvezménnyel árusítanak, de ezekből általában minimális a készlet, a túljelentkezés viszont nagy.Ilyenkor szokott lefagyni az áruházak oldala.

Vagyis abból a szempontból nem átverés, hogy csökkentett áron hirdetnek meg tételeket.Arról meg ne is beszéljünk, hogy néhány oldalon olyan irreális árat adnak meg eredetinek, amennyi sohasem volt.

2018. nov. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én eltiltanám azokat a boltokat az értékesítéstől a következő black friday napján amelyek megtévesztették a vásárlókat a megnövelt eredeti árakkal. Rögtön kevesebben folyamodnának ilyen eszközökhöz.
2018. nov. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#1

Igen a korrekt cégekre igaz hogy ilyenkor több terméket leáraznak olyan mértékkel ami év közbeni leakciózásokkor szokott lenni. De van a sok kamu mint az Emag és társai akik a legtöbb terméket drágábban adják ilyenkor csak fölé raknak egy kamu árat áthúzva. De nyilván nem véletlen alakult ez így itthon, erre van igény az embereknek hogy minél pofátlanabbul lehúzzák őket és még örülnek is neki.

2018. nov. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
csak azt lehet lehúzni, aki hagyja magát. momentán mi semmit nem veszünk ilyenkor.
2018. nov. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mert szerinted más akció miben más?

Minden az előállítási költségének sokszorosába kerül a boltokban. Fekete pénteken és akármelyik más napon is. Az egész értékesítésnek ez a lényege. Nem ezen a napon kell kiakadni, hanem értelmesen vásárolni egész életedben. IPhone? Jah... és a black friday a hülyeség...

2018. nov. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is az. Mi babakocsit szeretnénk venni, néztük az árakat, a nagyon max 5% volt, persze 50%-nak hirdetve. Árgépes ellenőrzéssel is megjelenése óta az akció körüli volt az ár, az áthúzottról soha nem is álmodott a termék. Nem vettünk semmit, majd normálisan átgondolva ugyan ennyiért fogunk.
2018. nov. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem akarom kétszer ugyanazt leírni, itt, a 4. válaszban leírtam a lényegét vállalatgazdaságtani szempontból, hogy mi értelme van.


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-ker..

2018. nov. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!