Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megtehetik, hogy nem adják ki...

Megtehetik, hogy nem adják ki nekem az alkoholt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mai nap (2018.12.18) szerettem volna egy üveg tojás likőrt vásárolni a Lidl-ben. Viszont az eladó nem adta ki nekem, mivel idén december 4-én töltöttem be a 18-dik életévemet. Mert megvan neki mondva (külön kinyomtatott papíron, nekem is megmutatta), hogy decemberben csak azoknak adhatja ki az alkoholt, akik 2000.11.30-ig töltötték be a 18-at. Ezt megtehetik? Vagy ilyen esetben kérem el a panaszkönyvet? Válaszokat előre is köszönöm!

2018. dec. 18. 21:55
1 2
 11/16 Phoney ***** válasza:
41%
Nem a Lidl mondja meg, hogy ki a 18 éves, nyugodtan írhatsz a panaszkönyvbe. Pontosan azért tehetik meg, mert a "taknyos" 18-assal még el lehet hitetni, hogy "ez a szabály".
2018. dec. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
60%
Nem tehetik meg. Az nem számít, hogy ők milyen hülye belső szabályokat hoznak. Egy bolt nem úgy működik, hogy pofára megmondom, kit szolgálok ki, meg ki mit vehet. A fogyasztóvédelmi törvény nem enged meg ilyesmit.
2018. dec. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
42%

"csak azoknak adhatja ki az alkoholt, akik 2000.11.30-ig töltötték be a 18-at"

Aha, tehát én sem vehetnék? 35 éves vagyok. :P


Amúgy simán megtehetik. Legfeljebb mégy máshova. Aldiban pl. ugyanolyan finom tojáslikőr van.

2018. dec. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Igen így vissza olvasva látom, hogy rosszul fogalmaztam meg :D. Tudom, hogy máshol is lehet kapni, csak már úgy rákészültem. Mindenesetre voltak olyan kedvesek a szüleim és vettek nekem egyet, szóval végülis mindegy már. :)
2018. dec. 19. 15:11
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindegy is, legalább tudod, hogy szabállyal szembe megy a Lidl ebben az ügyben, tehát a panaszkönyvi beírás jogos lenne.
2018. dec. 21. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
79%
Biztos megvan az oka a szabàlyozàsnak, de tènyleg èrdekes, hogy ennek mi az oka, szerintem èrdeklödj nàluk az ügyfèlszolgàlatnàl. [link]
2019. jan. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!