Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan kérjem vissza a pénzt...

Hogyan kérjem vissza a pénzt magánszemélytől?

Figyelt kérdés

Kifizettem egy valag pénzt egy tréningre, de semmi olyat nem tudtam meg, ami megérte volna. Azt gondoltam, hogy egyből megtérül majd a befektetés, mert olyan infókhoz jutok, amik megérnek ennyi pénzt.

Egyetemista vagyok, nekem az az összeg egy havi étkezésem... Arra gondoltam, hogy 70%-át visszakérem és 30-at azért nem, mert gondolom a helyszín bérlése sokba kerülhetett, nem akarom nullázni őket.


Ezt hogyan találjam az illetőnek? Adtak sikergaranciát egyébként.


2018. dec. 20. 08:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"...Kifizettem egy valag pénzt egy tréningre,"

"Hogyan kérjem vissza a pénzt magánszemélytől?"


Ha egy tréningen voltál, akkor nem magánszemély, hanem minimum egyéni vállalkozó.

Ha van sikergarancia és Te azt gondoltad, hogy ezzel a tréninggel valami pluszt kapsz, akkor egyszerűen felkeresed az illetőt és elmondod neki, hogy csalódtál, ezért és ezért.

Még az is lehet, át tudjátok beszélni és ad olyan tanácsot, infót, hogy előrébb jutsz vele.

Viszont, ha alkalmazza a sikergaranciát, akkor lehet, hogy a pénzt is visszaadja.

2018. dec. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, egyéni vállalkozó, bocsi.


A tréning után mondtam neki, hogy erre és erre nem kaptam választ, azokat röviden kifejtette. Ekkor éreztem, hogy igyekszik, de még ez sem érte meg nekem azt a pénzt

2018. dec. 20. 08:47
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ne haragidj, de ha szóvá tetted és a feltett kérdéseidre kaptál választ, akkor innentől meglehetősen szubjektív az, hogy megérte- nem érte meg.


"Azt gondoltam, hogy egyből megtérül majd a befektetés, "

??? Mégis mit értesz ez alatt???

Áruld már el, légyszi, milyen tréning volt az.

2018. dec. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt buktad kiskomám. Azilyen dolgokat pénzéhes kispályásoknak találják ki. Pont mint a 40%-os kamatot ígérő befektetések. Csak ezt nem lehet megfogni csalás gyanujával, mert mérhetetlen az eredmény. Pont mint egy reklám.
2018. dec. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen tréning volt ez?
2018. dec. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Kérdés az előzetes tájékoztatás a tréningről. Ha ez elérhető a fogyasztók számára és abban azt is ígérték amit te hiányolsz, akkor jogos. Tehát ha volt rá közlés, hogy az is benne van és nem kapták meg a szolgáltatást igénybe vevők, na akkor jogos a felvetés.


Ha csak azt hitted az is benne lesz az a te felelősséged, mert volt leírás a szolgáltatásról, és te képzeltél bele valamit.


A tájékoztatás ettől még lehetett félrevezető is ami megint egy másik dolog.


Alapvetően a dolgok nem így mennek, hogy nem voltam elégedett és visszakérek ennyit. Én se kérek vissza a megivott tej árából, mert szerintem erősebbnek kellene lennem, vagy szuperfrissnek.


Mutasd meg milyen tréning ez és akkor lehet konkretizálni a dolgot.

2018. dec. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Könyvesboltba se lehet visszavinni egy könyvet azzal, hogy többet vártam, azt hittem sokkal izgalmasabb lesz...
2018. dec. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"de semmi olyat nem tudtam meg, ami megérte volna"

Dehogynem tudtál meg. Máris sokkal okosabb lettél, hogy ilyen baromságokat nem érdemes elhinni. Holott ezt eddig nem tudtad.

2018. dec. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!