Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kell adni borravalót pizzafutá...

Kell adni borravalót pizzafutárnak vagy más ételfutárnak? Rendeltünk családi pizzát,3500 Ft. Volt kereken, annyit is fizettem a futárnak, aztán megkérdezte nővérem mennyi borravalót adtam neki, mire feleltem, hogy semennyit.

Figyelt kérdés

Kaptam az ívet, hogy illő lett volna.


Én is futár vagyok, illetve gyógyszert szállítok, nem keresek túl sokat, mint ahogyan a pizzafutár sem, de mégsem kapok borravalót szinte soha. Nagyon ritka, ha ad valaki, de az is max. 500 Ft. egy hónapban jó eséllyel.


Miért is adtam volna borravalót, amikor alapból ilyen drága volt a pizza és ezért dolgozik? Én is a fizetésemért vállaltam a munkám, nem is várnom el a borravalót.


Nem értem az összefüggést. Mondhatni én is fillérekért dolgozom borravaló nélkül, én viszem be a ládákat a gyógyszertárba, stb, de egy fillért sem kapok. Akkor miért kellene adjak egy ételfutárnak, aki csak a ház előtt áll meg és semmi mást nem csinál?


2018. dec. 30. 18:23
1 2
 11/14 TappancsMancs ***** válasza:
85%
Az emberek többsége a fodrásznak, kozmetikusnak, pincérnek, pultosnak és ételfutárnak ad borravalót. Ez a szokás. Az megint más ha gyakori egy cégnél a rendelés eltévesztése, meg vannak problémák és ezért nem ad valaki jattot. Mindenki tudja, hogy nem kell adni hanem ez egy gesztus, és pl az Egyesült Államokban is adnak a pizzafutárnak tip-et.
2018. dec. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
71%
Ha nem akarsz borravalót adni, akkor ne adj. Nem attól függ, hogy más szerint mi az illő. Szerintem sem jár azért borravaló, mert valaki normális minőségben elvégzi a munkáját. Vagy ennyi erővel a boltban a pénztárosnak, a buszon a buszvezetőnek, stb. is kellene plusz pénzt adni? Egyébként én mindig kártyával, előre fizetem a rendeléseimet, ezért nem is vetődik fel, hogy borravalót adjak.
2018. dec. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
76%

Én se szoktam adni, minek? Ha kevesli a fizetést váltson munkát. Sokan náluk is kevesebbet keresnek, mégse kapnak borravalót!


"Nem gond ha nem adsz, de ne csodálkozz, ha legközelebb hideg lesz a pizza, vagy lesz benne nyál, fanszőr, fika,..."


Hogyne, mert majd pont emlékezni fog rá. Ráadásul ha ilyet csinál azzal megütheti a bokáját.

2018. dec. 31. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
En futar vagyok, ha valaki ad borravalot megkoszonom, ha nem ad akkor nem ad, nem koteles, nem is haragszom ra ez miatt.
2019. jan. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!