Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi lesz azokkal az emberekkel...

Mi lesz azokkal az emberekkel akik nem örököltek lakást, illetve nem tudtak venni, örökre a kisszobában fognak lakni albérletben, másoknál?

Figyelt kérdés
2019. jan. 15. 08:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Budapest agglomerációjában talán nem, de a másik 18 megyéből 15-ben igen! De megkockáztatom, hogy 18-ban. És a lényeget tegyük hozzá, hogy 20 millió ingyen hullik egy pár ölébe, CSOK + babaváró formájában, na kb ennyit emelkedtek az árak. Aminek rendelkezésre kéne állnia, az ugyanúgy a 16 millió. Nem pont ugyanaz a helyzet, mert az eredeti 16-nak egy részét hitellel meg lehetett oldani, most meg ha a 36-ból 20 hitel, akkor a maradék 16-nak már tényleg illene meglennie.

Na de most őszintén: ha valaki nulláról indul, és elkeseredett, mint a kérdező, akkor miért is akar egyből palotát venni? Anno én írtam a hosszú választ, hogy 5-6 milláért videken vannak csinos kis házikók. Nos: még ma is vannak, és igenis lehet találni 8-10-12 milláért normálisat, nem egy egérlyukat. Nyilván felújítandó, és nem 100 négyzetméteres, na de indulónak pont jó. Ma meg már egy fizetés sem 120 ezer, hanem a statisztikák szerint az átlagfizetés 400 körül van. Nekem mondjuk 220, de egy gyári munkás vagy egy fizeikai munkás is lazán megkeresi a 300-at, ehhez ma már nem kell ismeretség vagy diploma sem. Ha ehhez társul egy másik kereset, minimum 150 ezer, azért ott már van miből elindulni.

2021. nov. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Ha találsz is valahol 8-12 millióért (nem tudom értelmes helyen hol, egy telek több ennél), ott a felújítás. Egy családi ház teljes újra vezetékelése (villanyvezeték) kb másfél millió. Egy festés is 90 nmre kb 7-800 ezer. Persze ki lehet olcsóbbat is fogni, de nem lényegesen. Egy lakás, ami normalis,amiben majd gyereket nevelni is lehet, garázzsal 40 misitol indul Kecskeméten.

Persze lehet venni másfél szobás lakást is az isten háta mögött,vagy legalábbis közel hozzá.

Azt is át kell gondolni, meddig akarsz az adott házban, vagy lakásban lenni. Ha pár éven belül gyereket akar az ember, akkor nem annyira érdemes a 40nmeres lyukakat vadászni.

Csok, babavaro nagyon jó, de ha ezt önerőként feléli az ember, akkor még évtizedekig nezegetheti a szoci nagymamakonyhabútort és csempéket, a nem egy esetben életveszélyes villanyvezetékekről nem is beszélve.

Lehet elindulni kisebbek, de esélyes, hogy benn reked az ember. Az albertnél persze még mindig jobb. De nyílik az olló megveszel most valahol egy kisebb hazat, vagy egy lakást azt is hitelre, utana, ha pár év múlva nagyobb kellene, akkora a különbözet, hogy nem biztos, hogy meg tudod ugrani.

2021. nov. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Egy Kádár-kocka vidéken még ma is elérhető 10-15 millió körül. Mint írtam, nem palota, de lakható. Tömegek élnek régi házkban, nem kell úgy beállítani, hogy ezek mind penészesek, és egy éven belül meghalunk...

Egy ilyen (de amúgy nem csak ezek, csak ezt ragadtam ki) 60-80 nm, ennél sokkal kisebbekben is nevelnek gyereket, többet is. Idővel lehet újítgatni. Nem kell mindent azonnal, egy vezetékelést (őszintén, ez az első?), burkolatcserét már úgy is lehet csinálni, hogy benne élsz. Nekem minden így volt. Volt, hogy a fürdőszoba szét volt verve, egy hónapig a csapnál állva mostam át magam szivaccsal. Nem bánom, megérte. A vezetékelés tök jó dolog, de ha nincs életveszély, akkor az első években egyáltalán nincs rá szükség. Ha sokkal-sokkal több energiát szeretne használni, pl. klíma, szárítógép, akkor lehet gond. Na de ha arról beszélgetünk, hogy hitelből vesz házat, és felújítani is lassan fogja, akkor evidens, hogy nem ezekkel a gépekkel fog beköltözni, mert ez luxus, ha valakinek nincs sok pénze.

Na a lényeg, hogy kb 20-30 km-en belül bármelyik megyeszékhelynél elérhető ez. Igen, utazni kell, és? Belehalsz? Tudsz egy nívós kertvárosban venni, vagy sem? Ha nem, akkor kompromisszumot kell kötni. Utazol reggel fél órát a melóba, millió meg egy kollégám, aki igen jól keres, ennél többet utazik. Mérnökök. Van, aki busszal. Nem azért, mert rosszul keres, hanem felszáll a háza előtt, és leszáll a cég előtt, semmivel sincs hátrébb, mintha ezt 3x ennyiért tenné meg egy kocsiban, a dugóban ülve. Időben sem lenne előrébb, viszont többe kerülne neki a benzin, mint a bérlet.

Árakra visszatérve: Kecskeméten 40? Ez egy vicc. Vagy valami új építésű lakóparkról beszélsz.

mikről én konkrétan beszélek, az Debrecen és vonzáskörzete. Lakótelep, panel, minden van a környéken, nagy boltok, iskolák, óvódák, minden. 22-26 milla körül kapsz olyan panelt, amihez hozzá sem kell nyúlni. Nem, nem minigarzont, hanem 2-3 szobásat. (Talán félszoba, de mit számít, gyereknek, kamasznak doszt elég 15-20 évig, egyetem alatt is.)

Nem kell túlózni, nem kell a valóságtól ennyire elszakadni.

Debrecenben is van 160 millióért is lakás, ha ezt a végét akarom megfogni. De nem. És azt sem hiszem el, hogy Kecskeméten 40-nél kezdődik. A nyakamat rá, hogy van bőven választék 20 alatt.

2021. nov. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

3 szobás!!! lakás Kecskeméten 22 millió.


[link]


Még jó, hogy 40-nél kezdődnek... Fel van újítva.


Nem linkelek be többet, a jófogás első oldala tele van, ha valakit érdekel. 55 nm, például. Lazán lehet benne gyereket nevelni.

Na ennyit arról, amiket írtál.

2021. nov. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem akarok vitát nyitni. Egy gyereket lehet benne nevelni max. Kettőt, hármat nem.

A vezeték csere meg.. Lehet benne élni igen,lehet lavorban is mosni persze. De csak ha nincs (kis) gyereked. Én családi házban élek Kecskeméten és még mindig azt mondom ha normálisan akarod nevelni az nem 20 millió forintos lakás.

Amit belinkeltél az egy tizedik emeleti, erkély nélküli panel, amihez se tároló, se garázs nem tartozik. Nem tudom, ki akarja pl a téli gumikat is az 50 pár negyzetmeteren gyerek mellett tarolgatni. Tizedikrol levergodni orokke egy, vagy kettő gyerekkel. Stb. 50 pár negyzetmeteren is lehet persze akár három gyereket is nevelgetni. Kerülgetni a téli gumit, a babakocsikat, stb. Kinek mi az igény szint, meg persze ki kit engedhet meg. De nem ez a non plus ultra.

2021. nov. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Akkor kocsid már van, nem élsz rosszul. NEm is mondtam, hogy 55 nm 3 gyerekkel ideális. Azt írod, 1, max 2. Elfogadom. Mert basszus, ha nincs sok pénzed, minek is akarsz 3 gyereket? Hogy majd az állam eltartja, meg segélyekből felneveled? Hát nem. Ha biztonságosan tudsz venni és fizetni egy 55 nm-es lakást, akkor vállald benne az 1 vagy 2 gyereket, és boldog leszel, mert annak/azoknak legalább meg tudsz adni mindent. Ne azért vállalj harmadikat, mert pénzt adnak érte. De ezt sokan nem érik fel ésszel.

Tároló/garázs alapvetően nem tartozék, jó is lenne. Garázsokat több millióért árulnak külön. Tároló meg... igen, biztos jól jöhet, de tárolnád ott a babakocsit, a biciklit, a gumikat? Lakótelepen nőttem fel. 6-8 lakásra jut egy tároló. Ott éltem 86-tól 99-ig. Kb 2x jártam benne. Igaz, kocsink nem volt, de ezek lent voltak a pincében, "bárki" bemehetett, simán elviszik, ami a tied. Én nem hagynék értéket közös tárolóban. A tömbben 64 lakás volt. Azt gondolom, nem nagyon van olyan, hogy egy ilyenben 64 külön bejáratú tároló van. Hogy mások hogy oldják meg? Vagy kockáztatnak, ebben benne van, hogy ellopják a dolgaikat. Vagy sokkal inkább bérelnek 20 ezeért egy garázst. Még Debrecenben is ennyi, akkor gondolom Kecskeméten több nem lehet. Vagy egy életszerűbb megoldás, hogy a szülőknél, testvérnél van a nyári gumi, gondolom a legtöbb embernek vannak szülei vagy testvérei, nagynéni-nagybácsi, nagyszülők, barátok, a nagy számok törvénye alapján csak van valaki, aki családi házban lakik, vagy van saját garázsa.

Tudom, hogy ez sem a legtökéletesebb megoldás, de ne felejtsük el, arról beszélgetünk, hogy valaki nem gazdag, nincs meg mindene, ergo megoldásokat kell keresni az élet problémáira.

De visszatérek az árakhoz/négyzetméterekhez. Azt írod, 55 nm-en nem ideális. Én meg ugye azt írtam, hogy kicsit kell kijjebb menni, és 18-20 millió körül minimum 80 nm-es családi házat kapsz. Nem olyat, amit vezetékelni kell, vagy vízhálózatot kell cserélni. Helyi közlekedéssel 10 perc a belváros. Ha hajlandó vagy a 10-15 km-re fekvő kisvárosba menni, még olcsóbban még nagyobbat kapsz. 90-100 nm-t tizenpár millióért. Iskola, orvos van. És nem csak egy sarki italbolt, hanem ugyanúgy van Lidl, ALdi, minden. Ruhaüzletek, szolgáltatások, mozi, felnőttképzés, akármi. A gyerek nem fog rosszabb képzést kapni, mint Kecskeméten. Te meg mondjuk nem 10 percre leszel a munkahelyedtől, hanem 30 percre. Ennyi azt hiszem, belefér egy ember életébe, mert részleteztem régebben, hogy én vidékről 30 percet utazok, míg van olyan kollégám (sokan) akik Debrecenben élnek egy igen drága környéken, drága házban, de a városi forgalom miatt több idő nekik bejutni a munkahelyre, mint nekem. Na ezért, meg a büdös szmogos levegőért és a zajért megéri a belváros közelében 80 millióért venni, vagy inkáb érdemes 20 millióért venni egy hatalmas házat, nagy telekkel, ahol a gyerek (ha már az optimális gyereknevelésre hivatkozol) az udvaron játszhat, jó levegő van, és esetleg le tud szakítani egy nem agyonvegyszerezett almát a saját kertetekben? Habár gyerekként a legnagyobb tragédiának éltem meg, hogy lakótelepről vidékre költöztünk, ma már nem mennék vissza. Abba a bűzbe, zajba. A lakótelepen hallod, min veszekednek a szomszédok, az utcáról mindent hallasz, érzed, hol mit főznek. Nincs nyugalmad, nincs csend, nincs magánélet. Lehet csak nekem ilyen fontos, másnak kevésbé, nem tudom, de nekem a csend mindennél többet ér. Ezért cserébe nem tudok gyalog elcsattogni egy szupermarketbe, de ezt vállaltam. Viszont mivel a városban dolgozunk, minden nap ott vagyok, és semmivel sem megterhelőbb így bevásárolni, munka után, mint ha a szomszédomban egy bolt lenne.

Visszaolvasom. "Amit belinkeltem" Rengeteg van, nem kell egyet kiragadni. Lehet az első tizedik emeleti, de a következő nem. Amúgy őszintén nem értem: tizedikről levergődni 1 vagy 2 gyerekkel? Komolyan mondom, a gyerek születése után már minden kifogás. Semmivel sem megterhelőbb vagy problémásabb az ötödikről levergődni. A beszállás, várakozás, stb. pont ugyanúgy működik, és kb 8 másodperccel töltesz bent több időt a liftben. Hihetetlen számmra, hogy sokan milyen mondvacsinált problémákat alkotnak. De erről még írok, ezt nem feltétlenül rád értem, főleg mivel családi házban élsz. De még előtte vmi: "nem ez a non plus ultra". Nem,, persze, hogy nem! Hiszen az egész arról szól, hogy valakinek nincs pénze, és próbál lavírozni, kompromisszumot kötni. Abból gazdálkodik, ami van. A non plus ultra az lenne, ha lenne legalább 60 milliód, és minden tökéletes lenne. De az nem ez a témakör...

Áh, le sem írom amit akartam, így is túl hosszú lett.

2022. jan. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!