Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aki nem tud egy fillért se...

Aki nem tud egy fillért se megtakarítani az minek dolgozik egyáltalán?

Figyelt kérdés
Mi értelme ennek? Hogy folyamatosan ugyanúgy élsz és semmise változik csak az idő szalad el?
2019. jan. 31. 23:44
 1/9 anonim ***** válasza:
17%
Minek kéne megtakarítani?
2019. febr. 1. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
P3ldául, hogy megéljen az egyik fizetéstől a másikig.
2019. febr. 1. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
41%

1#-es, a kérdező úgy érti, hogy nem látja értelmét az olyan fajta életvitelnek, amit a 2#-es válaszoló írt.



Én már kicsi koromba kb anyám kezét fogva ilyeneket kérdeztem, főleg amikor láttam a sok szomorú s megfáradt embert dolgozni menni.


Tizenéves korom vége fele elmélkedtem az emberek dolgain s tapasztaltam a felnőtt életbe lépést (munka, utazás, külföld).

Figyeltem azt hol milyenek az emberek, kiket mi boldogít vagy szomorít s tapasztaltam: Mi az amit én szeretnék s mi az amit nem, miközben önmagamat kutattam s fejlesztettem.


Vannak emberek kiknek meg van kötve a keze magyarban, vannak kik félnek a változtatás útjára menni, vannak kik belefásultak a szürke napjaikban s beszűkült a látókörük, vagy/és nem is értenek semmihez csak amit letettek szakmát/papírt, de van hogy ahhoz se igazán.


De van hogy a fenti dolgok összessége illik emberekre egyszerre is.


Erre mondom: Megrekedtek.


Demotivált szürke napok egy mókuskerékben.


El nem tudnám fogadni, a gondolatától is rosszúl voltam s vagyok, ezért kerestem anno s léptem rá a haladó útvonalra a jövő felé.


Pár embert sikerült motiválni s haladt egy picit...de újra megrekedtek 😞 sajnos ők ilyenek.


Azóta csak azzal foglalkozok, hogy az én kis "világom" általam választott emberekkel, számomra ideális környezettel s mentalitással rendelkezőkkel legyen teljes s haladhassak a céljaim felé.


Alkotóként rengeteg művészeti ághoz értek s mindig van mit csinálni kedv szerint is így nem nevezhetném munkának. A neten pedig hatalmas vevőkörre lehetett szert tenni.


Sokan magyarba azt hiszik, hogy külföldi havi fizu az "gazdagság"...

Pedig nem, hanem az lenne a normális kényelmesebb élet.

Van időd magadra s szeretteidre, tud gyűjteni az ember manapság alapokra: Jogsi, autó, ház, elektronika, nyaralás(a környezet változás a lelki dolgokra is nagy hatással van), értelmes kikapcsolás pl fürdőzés, beülni forrócsoki mellett beszélgetni más-más helyre...stb


S ezek adósság/hitel/kölcsön nélkül.


Az más ha valaki gyökér s nem tud várni még s pl a házhoz való pénzhez is kölcsönt vesz fel..vagy pl karácsonyi ajándékokra... az helyett, hogy gyűjtene s lenne félrerakott pénze.


Nah meg vannak kik rengeteg marhaságot vásárolnak, aminek nincs is értelme vagy/és nem ér annyit.


Tesóm is az értelmetlen költekezés mintaképe xD

Pl 32ezerért rendelt egy teljesen fekete gumicsizmát, annyi az extra, hogy van rajta arany húzózár...


Míg én vettem egy elegáns, modern, fekete platformos, bakancsűzős, bokagalléros bőr cipőt ft-ba átszámolva kb 6000 re volt leakciózva.


Én mindennap használom, tesómon egyszer se láttam, amit vett.


De neki nincs is semmi félretett pénze, míg én már lakásra gyűjtök 😂


Nagyon emberfüggő ez a pénz témakör is.

2019. febr. 1. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
36%

Alapvetően azért dolgozunk, hogy legyen mit ennünk :)


Úgy állítod be, mintha az lenne a normális, hogy az ember meg tud takarítani pénzt, pedig ez nem igaz sem Magyarországon, sem globálisan.

2019. febr. 1. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

Én tücsök típusú ember vagyok. Nem keresek sokat, abból kifizetem az albérletet, eszek, és élek. Illetve mindig van valami kiadás. pl jóbarátaim sorra házasodnak, és meghívnak az esküvőre, ma egy 20-as alatt már nem igazán illik rakni a borítékba, tavaly erre 70 ezret adtam ki, amit költhettem volna másra is. Amúgy kajára költök a legtöbbet, illetve szórakozok is, pl elmegyek korcsolyázni vagy barátnőmmel beülök egy teára. Ezek nem nagy kiadások, viszont, ha összességébe nézem, akkor már van súlya.

Viszont ha holnap elüt a villamos legalább el tudom mondani, hogy éltem.

2019. febr. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mégis milyen ostoba kérdés ez? Azért dolgozik, te jóember, hogy ne vesszen éhen!

Ha kizárólag a kiírt kérdéseid alapján tekintene rád valaki, azok alapján te sem haladsz sehová, tehát neked címezve is jogos lenne ugyanez a kérdés.

2019. febr. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Látszik a válaszokból hogy a magyarok szerint teljesen normális hogy azért dolgozunk hogy hó végére csődbe menjünk, nullán legyünk.
2019. febr. 1. 14:33
 8/9 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
46%
Igen, sajnos ez a normális. Ahogy említettem, mind globálisan, mind országosan az emberek nagy része nem tud félretenni. Magyarországon konkrétan a háztartások 75-80%-ának nincs megtakarítása (leszámítva az ingatlant).
2019. febr. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#7

"Látszik a válaszokból hogy a magyarok szerint teljesen normális hogy azért dolgozunk hogy hó végére csődbe menjünk, nullán legyünk."

Kissé el vagy tévedve, vagy szándékosan szítod a feszültséget.

Én havi félmillió felett teszek félre, ennek ellenére ugyanúgy ostobának tartom a kérdésedet, mert egyszerűen nem lehet mást válaszolni rá, mint azt, hogy a túlélés miatt dolgozik az ember ennyi pénzért is.

Szerintem ha munkából is csak a túlélésre van pénze, akkor hogy a fenében lenne máshogy több? Nincs tartaléka sem vállalkozni, sem befektetni. Most egy pillanatra tekintsünk el attól, hogy viszonylag sokan a 100-120k forintos rabszolgabér mellett is elcigiznek havi 30k-t, mert ott más bajok vannak...

2019. febr. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!