Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A bitcoin híres, hogy anonim....

A bitcoin híres, hogy anonim. Hogy lehet az, hogy kell pl: egy telefonszám de ha valaki illegális dolgot vásárol akkor mégsem tudják rábizonyítani?

Figyelt kérdés

Régebben is olvastam, hogy a bitcoin "azért jó" mert akár drogot is lehet venni érte és nem tudják, hogy ki a vevő.


Most meg azt olvastam, hogy kell hozzá egy telefonszám.

Pontosabban megnéztem, hogy mi is ez és be kell regisztrálni/ nyitni kell egy számlát ahol a pénz van.

De ahhoz meg kell egy mobil.

Legalábbis amikor a videóban az volt, hogy hogyan lehet berakni pénzt akkor úgy csinálták.


Akkor miért híres arról, hogy az alvilág és a sötét web ezt használja fizetőeszközként?


2019. febr. 21. 23:14
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Akkor is anonim lesz!

Kp-ért is vásárolnak az emberek illegális dolgokat/szereket!

Sőt! Utalással nem is fizetnek. Legalábbis én még nem hallottam olyanról, hogy valaki utalt volna "drogpénzt" rendes banki utalással. "Erre van kitalálva" a Bitcoin.


Visszatérve a készpénzre: Ott személyesen kell megjelenni és az a kockázatos! A Bitcoin utalás, de "elvileg" nem azonosítható, és nem kell személyesen ott lenni.

2019. márc. 29. 22:10
 22/25 anonim ***** válasza:

És akivel kockázatos személyesen megjelenni, az fog neked teljesíteni utalásra?


Ráadásul ma már a bitcoin anonimitása is csak mítosz. Inkább a monero az ami anonim.

2019. márc. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Tegyük fel, hogy drogot akarok venni.

Azért mert valakit kőröz a rendőrség és mondjuk elég extrém megjelenése van még lehet, hogy megbízható!


Te tipikusan az vagy aki a postára menő cigányra elkezd mutogatni, hogy a nyomorék biztos a segélyért megy.

Hol ott lehet, hogy csak befizet egy számlát vagy kapott egy levelet.

2019. márc. 30. 11:40
 24/25 anonim ***** válasza:

persze hogy lehet de sokra mész egy ilyen lehettel ha közben kilopja a zsebedből a pénztárcád.



drogostol is vehetsz nyugodtan drogot. illetve csak vehetsz de nem nyugodtan. ha tud akkor átver, ez nem a bizalomra épul.

2019. márc. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Aki illegális dolgokkal foglalkozik az előbb utóbb valahol megcsúszik. Akár bitcoinnal, akár anélkül.
2019. ápr. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!