Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jofogas Haztol-Hazig szolgalta...

Jofogas Haztol-Hazig szolgaltatas?

Figyelt kérdés

Tobb kerdest olvastam, hogy a vevoknek milyen jogai vannak ha egy teglat talal a megrendelt termek helyett a csomagban. (Vegye fel videora stb)

Nos en a masik oldal vagyok, az elado. A mobiltelefonomat szeretnem eladni a haztol hazig szolgaltatassal (120ezer forintrol van szo). Es mi van ha a vevo kifizeti utanvettel es megkapja a telefonom, de o letagadja es panaszt tesz, hogy nem a telefont kapta.

En ilyen esetben hogyan tudom bizonyitani?


2019. febr. 24. 17:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Sehogy.

Ezért nem kell a Jófogáson árulni, hanem olyan oldalon, ahol mindkét fél ÉRTÉKELÉSSEL RENDELKEZIK.

Legjobb lenne a személyes átvátel - én biztos nem adnék el utánvéttel egy 120 ezres telefont - de nem is utalnék előre a Jófogáson.

Ha van Vaterásd regisztrációd, akkor tedd fel oda - ha nincs csinálj Te is és a vevő is - ott van egy Biztonságos Vásárlás program: ha a vevő nem kapja meg azt, amit vett, akkor x összegig a Vatera kártalanítja (mondjuk, ha jól tudom, ehhez rendőrségi feljelentés kell és csak 100 ezerig kártalanít.

2019. febr. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mivel en vagyok az elado szamomra a jofogas is megfelel, illetve az en reszemrol kartalanitasrol sem lenne szo. A vevonek pedig megfelel jofogason keresztul.

Illetve en egy telefoncsere miatt szeretnem elsdni a regi keszulekem, egyszeri alkalom, igy jo ertekeleseim sem lennenek a vateran.

Arra is gondoltam hogy levideozom a telefont ahogyan becsomagolom ennek lenne ertelme? Illetve mivel tudnam bebiztositani magam, hogyha a vevo esetlegesen azt mondja nem a telefont kapta, hogyan vedjem meg magam, hogy megis?

2019. febr. 24. 18:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Videózzad- semmit nem ér. Akkor majd azt mondja a vevő, hogy bár a csomag kívülről nem sérült meg, de nem működik, mert összetört a kijelzője, stb.


Állítólag a Jófogáson Háztól-házig szolgáltatással vásárolt terméknél a futár megvárja, amíg kibontod- de nem tudom, ez igaz-e - mahd valaki megerősít vagy megcáfol - lehet, ez csak városi legenda...


Értem én, hogy az eladó vagy, de akkor sem csinálnám így - persze ez a Te dolgod. elmondtam a tanácsomat - Te tudod. Ha Te kockáztatni akarsz, tedd azt - én nem teszem. Jófogáson is le van írva:

"Egyébként a hsz.-ban ott van a segítség is, kiüti a szemedet a tanács: ha nagyobb értékű áru cserél gazdát, akkor mindig melegen tanácsolt személyes átvételhez kell ragaszkodni."


Néhány eset, vélemény:

[link]

[link]

2019. febr. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem se menj bele ilyesmibe ekkora összegnél. Az emberekben nagyon sok rosszindulat van, én nem akarnék ezen görcsölni.

A Vatera mindkét oldalról biztonságosabb, és sosem tudhatod, hogy mikor akad még valami, amit el akarsz majd adni.

De a biztos, hogy inkább maradj a személyes átvételnél.

2019. márc. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!