Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi értelme van az inflációnak...

Mi értelme van az inflációnak és a béremelésnek?

Figyelt kérdés

Nem egyszerűbb lenne, ha adott terméknek x év múlva is ugyanannyi lenne az ára és egy adott munkáért x év múlva is ugyanaz a bér járna?

Februárba kaptam 15%-os béremelést a munkahelyemen, örültem is, mint majom a farkának. Ma viszont voltam vásárolni a lidlben, megvettem a szokásos kajámat, amiből decemberbe még egy csomag 199 forint volt, most viszont felemelték 229-re. Ez szintén 15%-os áremelésnek felel meg. Ennek így nem sok értelme van. Miért van akkor erre mégis szükség?


2019. febr. 27. 16:33
 1/4 anonim ***** válasza:
53%

A béremelés csak következménye az inflációnak, nem oka. Éppen az infláció kényszeríti ki abban az esetben, ha egyébként nincs munkaerőből túlkínálat.

A kapitalista gazdaság egyik alaptörvénye, hogy profitnak kell keletkeznie a termelési ciklus végére. Az infláció a profit egyik keletkezési formája (sok más mellett).

2019. febr. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mi értelme van a gravitációnak? Vagy annak, hogy nő a hajad? Persze fel lehet tenni ilyen kérdéseket, de semmi értelmük.
2019. febr. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Közgazdaságtan alapok dióhéjban (kb 9. osztály): az alacsony inflációnak (1-2%, vagy kinek mi) gazdaságélénkítő hatása van. Ha van infláció akkor az emberek nem megtakarítanak (otthon a párna alatt), hanem igyekeznek befektetni/beruházni attól félvén, hogy a pénzük otthon a szalmazsákban egy év múlva kevesebbet fog érni.
2019. febr. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"decemberbe még egy csomag 199 forint volt, most viszont felemelték 229-re. Ez szintén 15%-os áremelésnek felel meg"


Az egész fizetésedből ilyet vettél? Nem. Az átlagos infláció 3% volt, tehát többet tudsz vásárolni egyéb javakból.

2019. febr. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!