Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vettem egy eredeti cipőt de...

Vettem egy eredeti cipőt de utánna kiderült hogy kamu. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nos, egy facebookos csoportban vettem egy cipot és a hölgy eredeti áron adta el nekem a gond csak az hogy semmi nem bizonyítja hogy eredeti. Maximum annyi hogy mikor megkerdeztem hohy megvan e számlája azt mondta: megkeresem! Mit tegyek? Előre is köszönöm a válaszokat

2019. márc. 9. 09:19
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
Egy szóval sehol sincs feltüntetve hohy eredeti, SEHOL
2019. márc. 9. 10:00
 12/33 anonim ***** válasza:
55%

Ja! Akkor ő nem is állította hogy eredeti.

Akkor ezt buktad.


Ez olyan, mint mikor eladtak nekem vaterán egy általam fémnek hitt műtárgy-utánzatot, csak érkezéskor derült ki, hogy műanyag... de nem vertek át, nem mondták, hogy fém. Így mivel nem kérdeztem, nem jártam utána, én voltam a hibás.

Ez a helyzet itt is.

Mielőtt 90ezret kiadsz, legalább rá kellene kérdezni, ha már személyesen meg nem tudod nézni, mert az ország másik zugában vagy.

Ezzel sajnos semmit nem fogsz tudni kezdeni.

A hölgy valszeg várt egy balekot, és jött is egy, aki nem kérdezett.

Tehát ez tanulópénz volt.


Nem értem amúgy továbbra sem, hogy miből látszik, hogy kamu? Gagyi? Kínai címke van benne? Vagy hordható egyáltalán?


Sajnálom, hogy így jártál, de legalább soha többet nem tudja ezt veled senki megcsinálni.

2019. márc. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
Átküldtem egy hozza értő oldalnak és ők mondtak az anyagán látszik, én magamtól nem vettem volna észre
2019. márc. 9. 10:05
 14/33 anonim ***** válasza:
37%

Értem. Még az is meglehet, hogy az eladó sem tudott arról, hogy nem eredeti. Legalábbis jóhiszeműségre való hivatkozással bármilyen feljelentés teljesen hamvába holt lenne, mert nem biznyítható, hogy ő erről nem tudott. És mivel nem bolt, nem köteles visszavenni a terméket.


Tényleg sajnálom, mert én is jártam így és tudom, mit érzel. De gondolj arra, hogy tanultál belőle.

2019. márc. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenki válaszát ❤️
2019. márc. 9. 10:09
 16/33 anonim ***** válasza:
51%
Hogyan küldted át egy oldalnak, csak én nem értem?
2019. márc. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
37%

#16

Gondolom fotón, magát a hirdetést vagy lefotózta a kérdező.

2019. márc. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
Átküldtem a Facebook csoport adminjának aki megerősített abban hogy hamis a cipő
2019. márc. 9. 10:21
 19/33 anonim ***** válasza:
65%

1.- Ha nem állította, hogy eredeti, nem szerepel sehol, akkor nem vágott át, nem hibázott az eladó

2.- "Átküldtem egy hozza értő oldalnak és ők mondtak az anyagán látszik, én magamtól nem vettem volna észre"


Amit a Vaterán megtanultam a hosszú évek alatt (tele volt replikával) - és egyébként a fogyasztóvédelemnél is így működik: egy termékről akkor állítható meg 100 %-os biztonsággal, hogy hamis, HA KEZEDBEN VAN, megvetted, tárgyi valójában. Igen, lehet, hogy internetes oldalon keresztül is esetleg egy hozzáértő látja, de egy szakértői vizsgálat is csak akkor mondhatja ki, ha valóságban bevizsgálta a terméket.


Ezért kezdtem el a 6-os válaszomban az eredetiségét boncolgatni - mert már mindenki adta a válaszokat, elkapálták volna az eladót - közben Ő meg nem is írta, hogy eredeti. Lehet, hogy tényleg nem tudta ő sem, hogy nem az.

2019. márc. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
37%
Az hogy valami olcsó nem jelenti hogy problémás. Én laptopot és telefont is adtam már el olcsón. Egy 540 ezer forintos laptopot adtam el 120 ezerért meg egy 260 ezer forintos telefont adtam 80 ezer forintért. Erre egymásra talált 2 boldog ember. Én végre eladtam a cuccomat ő meg jó áron hozzájutott a vágyott termékre.
2019. márc. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!