Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vettem egy eredeti cipőt de...

Vettem egy eredeti cipőt de utánna kiderült hogy kamu. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nos, egy facebookos csoportban vettem egy cipot és a hölgy eredeti áron adta el nekem a gond csak az hogy semmi nem bizonyítja hogy eredeti. Maximum annyi hogy mikor megkerdeztem hohy megvan e számlája azt mondta: megkeresem! Mit tegyek? Előre is köszönöm a válaszokat

2019. márc. 9. 09:19
1 2 3 4
 21/33 Legális Technocol ***** válasza:
36%

Tehát nem virít a cipő felsőrészén nagy betűkkel az a felirat, hogy "EREDETI VAGYOK". De az sem, hogy nem az. Ebből te feltételezed, hogy hamisítvány. Igazi női logika.

Igényesebb gyártók egyébként szoktak egy QR kódot vagy más egyedi azonosítót varrni a nagy értékű cipőikre, ami alapján később a gyártásig visszavezethetőek a garanciális és más problémák, de az, hogy ez nincs rajta, nem feltételezi, hogy ne származhatna a gyártótól a termék.

2019. márc. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
Tanuló pénz, van ez így. Ha van róla valami írásos vagy akármi ami bizonyítani akkor tudod feljelenteni amúgy füst.
2019. márc. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
Viszont a beszélgetésben ez szerepel: kérdeztem az eladót megvan a papírja? Erre ő azt válaszolta megkeresem
2019. márc. 9. 16:51
 24/33 A kérdező kommentje:
Ezzel tudok valamit kezdeni? De aztán a papír nem lett meg....
2019. márc. 9. 16:51
 25/33 anonim ***** válasza:
65%

Semmit nem tudsz kezdeni.

Ha a hirdetésben nem írta, hogy eredeti, nem úgy hirdette, akkor nem vágott át, nem csapott be.

Attól, hogy valaminek nincs meg a blokkja, még nem bizonyítható, hogy hamis és be akart csapni.


Már bocs, hogy ezt írom, de annyiszor leírtam már itt a Gyakorin is: az internetes vásárlás a vevő és az eladó közötti bizalomra épül - ez akkor a leginkább nyomon követhető, ha ÉRTÉKELÉSSEL RENDELKEZŐ OLDALON VÁSÁROLSZ. Ahol az eladóknak van értékelésük, le lehet csekkolni, hogy hogy "bánik" a vevővel.

Még az is egy megoldsá lehetett volna, hogy megkéred az illetőt, hogy tegye fel a Vaterára.

A Vaterán van egy olyan, hogy Biztonságos Vásárlás Program - itt, ha becsap az eladó (pl. nem küldi a megvásárolt terméket) akkor akár vissza is kaphatod a pénzed.

Bááár, jelen esetben valószínűleg a Vatera sem nagyon tudott volna mit kezdeni, ha nem állította az eladó a termékről, hogy eredeti. Mindenesetre újabban beszállnak az ilyen vitás eseteknél az eladó és a vevő közötti vita rendezésére.

2019. márc. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
De ez nem a Vatera volt hanem Facebookon a sznob raktár nevezetű csoport
2019. márc. 9. 17:26
 27/33 anonim ***** válasza:
62%
Olvastuk. Ezért írta az illető, hogy fel kellett volna rakatni vaterára. A facebook kb arra jó hogy üzengess az ismerősöknek, meg lásd, ha van valami eseményt. Szar helyen csak szart kapsz szartól.
2019. márc. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
82%

Egyébként először nem hittem a szememnek, hogy van kommersz cipő százezrekért (ráadásul egyesek képesek interneten felpróbálás nélkül megvenni), de ahogy most rákerestem, a babacipőknek még ennél is borsosabb áruk van. :D


[link]

2019. márc. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
48%

#28

Máskor azért egy kicsit tájékozódj, légy alaposabb, mielőtt belinkelsz valamit: Ha még egyet kattintottál volna - a babacipős VALÓS oldalra, akkor láthatnád, hogy a VALÓS babacipő ár 5.790- 7.790 ft.

Mindössze annyi történt, hogy az árukeresőn hibásan jelent meg az ár. Itt van helyesen:

[link]

2019. márc. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
58%
#29 Te egy igazi Sherlock vagy basszus. Bár vele ellenétben humorod az nincs. :D
2019. márc. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!