Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha megnyernéd az ötöslottót...

Ha megnyernéd az ötöslottót (most kb 3 mrd) mit kezdenél vele?

Figyelt kérdés
Megszokásból lottóztok vagy reménykedni, álmodozni is szoktatok rendszeresen? Hogy lehetne szerintetek eltitkolni egy ilyen nyereményt?

2019. márc. 18. 19:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Visszafizetném a diákhitelemet, segítenék a rokonaimnak rendezni a devizában felvett lakáshiteleket, vennék magamnak egy lakást GYSM megyében, és végre elvégezném a pénzügy és számvitel szakot, amit már két éve halogatok. (Felvettek államira, de nem tudok bejárni munka mellett.) A maradékot természetesen befektetném, de azért elutaznék pár érdekes helyre - Ausztrália, Kanada és Japán régóta szerepel a bakancslistámon.

+ megtanulnék még pár nyelvet

2019. márc. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
80%

2 milliárdot azonnal befektetnék valószínű úgy, hogy a kamataiból még az unokáim is jól élnek majd különösebb megerőltetés nélkül. A maradék 1 is iszonyatosan sok pénz, de a jó részének valószínű találnék helyet.

1. Kifizetném a lakáshitelünket.

2. Megtartanánk a lagzit, amire régóta gyűjtögetünk.

3. A szüleimnek építtetnék a környéken egy házat, amilyet szeretnének.

4. Aztán magunknak is.

5. Végre aggódás nélkül bele mernénk vágni a gyerekvállalásba.

6. Dolgoznék ugyanúgy tovább alkalmazottként, mint eddig.

7. Elkezdenék töprengeni miben szeretnék kiteljesedni. Mi az, amivel tényleg szeretnék életem végéig foglalkozni saját vállalkozás, avagy cég alatt.

8. Közben vennék a tesómnak is egy lakást, nem érdekelne, hogy nem akarja elfogadni.

9. Valószínű felújítanék egy régi épületet, vagy építenék egy újat, amiből idősek otthonát csinálnék valahol egy természetközeli, nyugis helyen, hiszen erre egyre nagyobb igény van. Az alkalmazottak normális béreket kapnának, az idősek pedig privát szférát és megbecsülést az utolsó éveikre. Nekem pedig azt gondolom ez is nyújtana olyan bevételt, amiből igen sokáig megélnék "láblógatva" is, de biztosan belekezdenénk más vállalkozásokba is.

Nagyjából ennyi van a fejemben, amire költenék.

Illetve a családom egészsége az, amire nem sajnálnám. Ebből a pénzből megoldanám, hogy a közvetlen családom a legjobb privát orvosokhoz jusson el, ha szükség van rá.

2019. márc. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:

Ha megnyerném senkinek sem mondanám egy ideig. De mivel felkell menni majd miatta Bp-re ,és kocsi jogsi hiján nekem nincs vagy a bátyámnak vagy apukámnak szólnék.

Azt tudom h tesomnak vennék egy lakást vagy épitetnék neki, kapna pénzt meg amit akar. Anyukám házát felujitatnám ha az ott lakok elmennének,addig nem. Magamnak vennék lakást vagy épitkeznék,jogsi,kocsi stb. Kapna 100 milliót mindegyik unokatesom (csak azok akikkel jó a viszonyunk,összejárunk stb a többi semmit sem) Illetve segiteném pénzzel a keresztszüleimet. Szüleimnek egy nyaralot vennék oda ahova szeretnék.

Pár munkatársamnak is adnék xy összeget, mert egy kettőnek sokat köszönhetek. Barátnőmnek lakást vennék a nevére, ugy h a pasijának semmi köze nem lenne hozzá.

Korháznak műszereket vennék,amire épp szükségük van... (Győribe)

Illetve elmennék nyaralni stb. Ill még támogatnám a Szív /Stroke alapitványt. Többit eltenném.

Nekem nem lenne nehéz titokba tartanom h nyertem

2019. márc. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ezek a terveim, amikor megnyerem:

-otthagyom az egyetemet, és visszafizetem a felhasznált állami félévek díját.

-anyukámnak megoldom valahogy, hogy az elkövetkező 5 évben (amíg nem mehet nyugdíjba) minden hónapban menjen annyi pénz a számlájára, amennyi fizetést most kap, és így ott tudja hagyni a munkahelyét. Ettől függetlenül szerintem továbbra is szeretne dolgozni részmunkaidőben, ez volt eredetileg is a terv.

-testvéremnek veszek egy házat/lakást, meg egy nagyobb összeget, hogy kényelmesen tudjon élni.

-anyukámnak veszek új autót, és ha itt akarnak maradni, akkor felújíttatom a házat, ha nem, akkor új házat veszek nekik.

-magamnak is veszek új házat, valami egyszetűbbet.

-egy-két tárgyi dolgot is veszek, pl. új telefont, laptopot

-adakozok is, állat-és környezetvédelmi egyesületeknek, egyedülálló, bántalmazott anyukákkal foglalkozó szervezeteknek

-megtanulok gitáron, zongorán játszani, énekleckéket veszek, nyelveket tanulok

-szerintem mindezekre elmegy legalább 100, max 200 millió, nem vágyom csilli-villi palotákra, sportautókra... A többit befektetem, kikérem egy pénzügyi tanácsadó véleményét.

És csak közvetlen családnak mondom el, de azt is félve, mert a tágabb családban vannak pénzéhes személyek, akik nem szeretném, hogy megtudják.

2019. márc. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Vennék egy villát Ibizán azonnal.
2019. márc. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Elk*rv*znam a pénzt kb masfel ev alatt
2019. ápr. 13. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!