Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Bejelentett munkaviszony...

Bejelentett munkaviszony helyett KATA?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, akinek most indul be a cége, de ugye ehhez emberek kellenek elvégezni a munkát, felmerült az, hogy dolgozzak neki ott, de nem bejelentett munkaviszonyal, hanem KATA-s vallalkozóiva. Nem vagyok se ügyvéd, se könyvel, nem vagyok jartas ezekben a dolgokban, ezért fordulok hozzátok, vannak ennek buktatói? milyen költségekkel jár ez az egész nekem? Azt tudom, hogy 12millio forintos bevételig havi 50ezer forintot kell befizetnem plusz a könyvelői díj, ezeket állná nekem.Esetleg van valaki, aki ugyan ebben a vipőben jár?

#munkaviszony #vállalkzói
2019. ápr. 4. 15:29
 1/1 anonim ***** válasza:
70%

Könyvelőként írok neked. Vannak buktatói, mivel a KATA törvény világosan meghatározza, hogy nem lehet munkaviszony kiváltásra használni. De természetesen elég sokan kijátsszák ezt. Vannak még költségek igen, kamarai hozzájárulás, iparűzési adó, számlatömb esetlegesen bélyegző.


Ha lennének kérdéseid, keress bátran privátban és válaszolok.

2019. ápr. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!