Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 2 minimálbérből hogy lehet...

2 minimálbérből hogy lehet gyereket nevelni?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 5. 00:16
1 2 3 4 5
 1/47 anonim válasza:
80%
Sehogy?
2019. ápr. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
68%
Ha mellette van havi szinten még pluszba minimum 100-120 ezer ft bevétel a 2 fizetésen kívül akkor talán, de így is szűkösen.
2019. ápr. 5. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim válasza:
58%

Jó pénzügyi kultúrával, és energiabefektetéssel. Nem kell megvenni a 100 ezres babakocsit meg a tök felesleges 10 ezres szoptatós melltartót stb. Igazából bármit meg lehet úszni olcsón csak tájékozódni kell. Van csomó adok-veszek csoport facebookon olcsó cuccokkal, csomó alkalmazás ami segít megtalálni a legolcsóbb helyet ahol az adott termék kapható. Kismillió Youtube videó van arról, hogy mik azok a cuccok amiket mondjuk tök felesleges megvenni, vagy mi mivel helyettesíthető. Annyi, hogy észnél kell lenni és meg kell vizsgálni az opciókat mielőtt az ember vesz valamit.

Én ugyan szerencsésebb vagyok, én is jól kerestem mielőtt terhes lettem és a párom is egész jól keres. De megfogadtam, hogy nem fogok milliókat elcseszni babacuccokra tök feleslegesen. Pepcoban vagy Hádában párszáz forintokért tök jó ruhák vannak. Csomó dolgot használtan vettünk (babakocsi, gyerekülés stb).

Persze ahogy nő a gyerek lesznek még nagyobb költségek, de a legtöbb ember szimplán csak egyáltalán nem tudatos pénzügyileg, azért ekkora megpróbáltatás neki. Mondjuk ilyenek mint okostelefont venni a gyereknek.. Ugyan olyan tökéletes neki a 10 ezer forintos Kínából rendelt is. Meg ugyan olyan jó neki a vidéki egyetem is stb. 2 fizetésből is simán lehet egy normális életszínvonalat biztosítani a gyereknek, csak jobban meg kell nézni, hogy mi a legolcsóbb (de még mindig megfelelő) opció, és kicsit több keresgélést igényel egy-egy vásárlás.

2019. ápr. 5. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
50%
Úgy hogy törődnek vele, nevelik, nem csak pénzzel tömik.... Azért létezik ám családi pótlék is, meg sok lehetőség ami plusz pénzt jelenthet.
2019. ápr. 5. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
51%

Ugy hogy ha van sajat haz, tartotok allatokat, van kert ahol termesztessz zoldsegeket.

Na mag jar a csaladi potlek is.


Apam kicsivel a minimalber felett keresett, anyukam minimalberen volt es felneveltek engemet meg a tesomat.

Voltak otthon haziallatok, minden evben volt vetve a kertben, igy nem kellett mindig hust meg zoldseget venni a boltban.

Kajara fejenkent 30.000et siman lehet szamolni.

Ha egy reszet megtermeled magadnak akkor annyival elorebb vagy.

2019. ápr. 5. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim válasza:
79%

Hiába pontoztatok le néhány előttem válaszolót. Én is le leszek.

Mindent lehet csak akarni kell! Egyet értek azzal a válaszolóval aki irta, hogy nem mindenből a legdrágább kell. Mi sem voltunk jobb helyzetben. Mégis megvagyunk, a kislany meg pláne nem szenved semmiben hiányt. Annyi biztos, hogy az sokat segít ha van saját lakás, ház!

Nem lehetetlen!

2019. ápr. 5. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
71%
Mit vártál lepontozáson kívül? A kérdező nyilván azt várta szidva lesznek az ilyen emberek, hogy "akinél nincs ájfonra pénz,meg nem tud a gyerek tizennegyedik szülinapjára lakást ajándékozni, az ne vállaljon gyereket" Hát kérem tisztelettel: Lehet minimálbérből is gyereket nevelni, és lehet milliók mellett is elhanyagolni azt a gyereket. Sőt el lehet tartani minimálbérből is azt a gyereket, csak sok gyerek abban a téveszmében élnek hogy nevelni, meg eltartani ugyanaz. Sőt egyeseknek szent meggyőződése hogy a nevelés csonkítja az állandóan emlegetett jogaikat, nekik meg van nyomorítva a lelkecskéjük ha nem lóvéval van kitömve a takarójuk is, nem kapnak hetente új cipellőcskét, és nincs háromszázhatvanöt ruhácskájuk minimum, hisz ciki kétszer ugyanazt a ruhát felvenni egy évben: a köcsög csóró szüleik miatt lesznek kellemetlen helyzetben....
2019. ápr. 5. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
58%

Siman megoldhato

Nem kell az aktualis divat menten haladni ...

Nem kell extra.cucc a gyereknek

Ha jol neveled akkor nem.lesz anyagias

Kisbabanak tokmindegy a babakocsi a pelenke.marka

Valami legyen es ennyi

Nekik a szuleik szamitanak


Minket anyam nevelt egyedul - 4 gyerek

Tisztessegben felnottunk ami fontos volt arra jutott mindig


Jelenleg en nevelem egyedul a 3 gyerekem

Hal istennek nem kovetelozoek a gyerekeim es elfogadjak h a keveset kell beosztani... Szoval siman lehet normalisan de szerenyen felnevelni oket

2019. ápr. 5. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim válasza:
40%
Ha van saját lakás, ami tehermentes, akkor szűkösen meg lehet oldani. Az állattartásról meg annyit, hogy egyszerűen nem éri meg. Olyan ára van a takarmánynak, hogy mire felnevelsz valamit, addigra a bolti árában van minimum. Kiszámoltuk, pár éve tartottunk malacokat, nevetséges... Tiszta ráfizetés. Birkák vannak itthon, soha nem jött belőlük haszon. Talán tyúkokat éri meg a tojás miatt. Nem véletlen, hogy már a kutya sem foglalkozik otthon vele, ez már inkább egy drága hobbi lesz, hasznot nem hoz.
2019. ápr. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
49%

Úgy, hogy nem veszel meg minden szart a gyereknek.


Mi megvettük az 50.000es elektromos babahintát. 1x nem ült benne a lányom.


Formabedobó, csörgőhegyek, tanulólaptop, kutyafüle, soha 1 játékkal nem játszott.


100.000 ftos babakocsi. 4 hónapig szenvedtem vele, a gyerek üvöltött benne 4 hónapig, aztan vettem egy hordozót használtan 20.000 ftér azóta hordozom a gyereket.


Amiket vettünk, és tenyleg szüksége volt rá a gyereknek:


-10.000 ft használt babaágy

-20.000 ft hordozó

-3500 ft a használt babaülés

-5000 ft a nagyobb babaülés

-kb 10.000 ft a gyógyszertári cuccok

-legzésfigyelőt, mellszívót, babamérleget béreltük

-ruhák: a nagyja pepco-s volt, kb az elején 5000 ft volt, utána havonta 2-3000 ft.

-pelenka+popsitörlőt az emagról rendeltünk pamperst, 12.000 ftért havonta.


Amiket az elején meg kellett venni az a 60.000 ftos anyasagi segelyből megvettük, utána a havi kiadást bőven fedezte a gyes+ csaladi.


3 eves koráig nem kerül olyan hű de sokba egy gyerek, utana pedig az anyuka el tid menni dolgozni.


Bőven el lehet tartani 1 gyereket 2 minimálbérből, 2-3 gyereket már nem.

2019. ápr. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!