Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha rendeltem egy csomagot, de...

Ha rendeltem egy csomagot, de lemondtam utána emailben, akkor is köteles vagyok átvenni?

Figyelt kérdés

Nagy összegűről van szó, pár órán belül lemondtam emailben, de ezek szerint azonnal kiküldték a futárnak. Alapból csomagpontra lett volna.

Mit tudok tenni ?

Küldtek hiteles számlát, amit nem is értek?!

Átveszem, aztán élek a 14 napos visszával?

Köszönöm a válaszokat.



2019. ápr. 10. 17:09
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Ha nem veszed át az 14 napon belüli elállásnak minősül, de a szállítás díját akkor is ki kell fizetni.
2019. ápr. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szerintük az egészet ki kéne fizetni..

Írtam akkor a levélben, ha el is küldték, kifizetem az oda-vissza utat.

Mintha számításba se vették volna az emailt.

2019. ápr. 10. 17:47
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Attól is függ, hogy mit rendeltél... Ugyanis NEM MINDEN ESETBEN ÉLHETSZ AZ ELÁLLÁSI JOGGAL!!! (csak sajnos ezzel sokan nincsenek tisztában.)
2019. ápr. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Elektronikai eszköz. :/
2019. ápr. 10. 20:55
 5/9 A kérdező kommentje:

Küldtek válaszként sok nap múlva jóváíró értesítést, vagyis a pdf-ben terhelési értesítést írt.

Ez mit jelent ?

2019. ápr. 11. 15:54
 6/9 anonim ***** válasza:
54%

Nos, nem lehet a kérdéseidre válaszolni, mert félmondatokat írsz, érthetetlen megfogalmazásban.


Amíg nem írod le a teljes történetet részletesen, addig csak barkochbázhatunk - arra viszont nekem nincs időm.

Annyit tudok mondani, hogy olvasd el az adott oldal (azt se tudjuk webáruház vagy pl. az EMAG, ahol különböző vállalkozók árulnak, nem egy adott cég ) ÁSZF-jét és amit abban írnak, aszerint cselekedj.

És igen, lehet, nem vették figyelembe, amit írtál - ugyanis nagyon sok webáruházban automatizálva vannak a folyamatok (értesítés, számlázás, stb)

2019. ápr. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igazad van, utólag olvasva értelmetlen az egész, elnézést érte és köszönöm a válaszaidat.


Egészben :

Rendeltem online egy nagyobb értékű eszközt.

Visszaigazoló email jött, sajnos károm keletkezett pár órán belül, ami nem volt előre látható és azonnal írtam emailt a webshopnak, hogy nem tudom átvenni ez okból, ekkor láttam, hogy átadták a futárnak. De beleírtam, hogy a szállítási költséget oda-vissza kifizetem, ha már ilyen gyorsan elküldték, korrekt szeretnék lenni.

Nem jött válasz, hívtam őket az email-ben megadott telefonszámon, ki volt kapcsolva. Majd visszament a termék a céghez, és küldtek jóváíró számla névvel email-t, amiben volt egy terhelési értesítő nevű pdf. Megnéztem és valami hitel alatt szerepelt a termék neve és összege. Rákérdeztem email-ben és az a válasz jött, hogyha még szeretném a terméket, akkor rendeljem meg újra. Abból a pdf-ből az szűrhető le, mintha tartozás lenne. Próbáltam ezekre a fogalmakra rákeresni, de sajnos nem jártam sikerrel.

2019. ápr. 11. 18:35
 8/9 anonim ***** válasza:

Na, ez így már kicsit jobb :-)


Nem tudom, mi az a terhelési értesítő, meg hitel, de továbbra is azt tudom mondani, hogy keresd meg és olvasd el az adott webshop ÁSZF-jét, azaz ÁLtalános Szállítási feltételek vagy felhasználási feltételek - mi nem tudjuk, mi van benne, milyen feltételekkel szerződtél velük.

Még az is lehet, hogy áruhitel keretében hirdették meg - tényleg nem lehet így látatlanban válaszolni.

2019. ápr. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Megnéztem már többször is, de ilyenre nem tért ki egy rész sem. Vagy csak nem értem, mert direkt úgy fogalmaznak, hogy ne értse az aki nem ért hozzá.

14 napos elállásról találtam, hogy ide meg oda kell küldeni postai, vagy elektronikus úton, de ennyi. :/

2019. ápr. 11. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!