Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a postai nyomonk...

Feketeruhasember kérdése:

Mit tegyek ha a postai nyomonkövetés szerint megérkezett az ebayről rendelt termék de én nem vettem át?

Figyelt kérdés

RS288610194DE


Ez a küldeményazonosító esszerint a posta sikeresen kézbesítette mér jó régen. De én nem kaptam meg...ez hogy lehet? Ti mit tennétek a helyemben? Egy 20 ezer forintos termékről van szó.


2019. ápr. 19. 23:50
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:
Amikor először írtam neki akkor valami garancia időről beszélt ami az ebaynél 1 hónap és hogy én nem szóltam hogy nincs rendben valami...
2019. ápr. 20. 07:04
 12/39 anonim ***** válasza:
51%

Mert hülyének néz téged.

A "garanciaidő" nem 30 nap, hanem 180 nap Paypal esetében. Ha te ezek ismeretében is teszel arra, amit írtam, akkor vesszen a 20 ezer forintod. Én jót akartam neked. Ott a lehetőség, hogy visszaszerezd a Paypal segítségével.

2019. ápr. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
86%

Amúgy lehet, hogy sok másik embert is bepaliznak ezzel a módszerrel.

Az eladó elküldi "rossz" címre, a posta visszaküldi a "return address"-re, az eladó ezek után rendelkezik egy sikeres kézbesítést igazolni látszó követési számmal. De a kézbesítés helye nem a te országod volt. Ezzel meg lehetne nyerni az ügyet. És az a tény, hogy a tracking adatok tanúsága szerint a magyar posta nem várta ki a 10 munkanapos őrzési időt, azt jelenti, hogy eleve meg sem próbálták neked kézbesíteni, hanem "visszapattant" a csomag egy ponton (valószínűleg a helyi szortírozóban)


Az eladó hozzáállása nélkülözi a jó szándékot. Ez egészen világos. A vásárlók naivitására épít, hogy úgysem ismerik a jogaikat és a lehetőségeiket. Innentől rajtad múlik, hogy hagyod-e magad lehúzni. A 180 napos időkeretben még benne vagy. És ne feledd, ezt a reklamációt már nem az eBay, hanem a Paypal keretein belül kell megtenni. Ugyanis az eBayes időkeretből már kicsúsztál. De a Paypal-féle lehetőség még nyitva áll.

2019. ápr. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:

Mindenképp meg akarok tenni mindent hogy visszakapjam a pénzem. Segítene valaki?

Tudom írtatok már de ha lépésről lépésre mondanátok akkor talán van remény.

Mit írjak most az árusnak? Aztán mit tegyek először?

2019. ápr. 20. 08:16
 15/39 A kérdező kommentje:

Elvileg megérkezett Magyarországra az ALL-IN-ONE PACKAGE TRACKING oldalán ez van:

2019-01-11 01:58

HU1000 HU, Arrived at destination facility


Ez volt 2019.01.11. kor aztán 23.-ig itt volt elvileg..aztán onnan küldték vissza...de a postától nem kaptam értesítést, sem semmit..akkor mégiscsak az ő felelősségük lesz nem?

2019. ápr. 20. 09:21
 16/39 anonim ***** válasza:
79%
Bemész a postára és megkérdezed. Leírták hogy valószínűleg elégtelen vagy rossz címzés lehetett. Ha nincs is kint a neved akkor az is lehet a gond...
2019. ápr. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:
Értem, a nevem kinnt van. Remélem látni fogom hogy mi volt a cím legalábbis amit ők kaptak.
2019. ápr. 20. 11:57
 18/39 anonim ***** válasza:
28%
Nem lesz lakcím. Bemész a postára, reklamálsz, megkérdik a felétek járó postást emlékszik-e miért küldte vissza és ennyi... vagy kapsz választ vagy nem...
2019. ápr. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
Az egy külön kérdés hogy ha Kínában feladnak egy levelet akkor miért Németországba kézbesítik vissza, miért nem Kínába.
2019. ápr. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:
Az lehet hogy Magyarországra küldi de direkt rossz címre? És utána azt mondja hogy "dehát Magyarországon volt"
2019. ápr. 20. 15:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!