Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a postai nyomonk...

Feketeruhasember kérdése:

Mit tegyek ha a postai nyomonkövetés szerint megérkezett az ebayről rendelt termék de én nem vettem át?

Figyelt kérdés

RS288610194DE


Ez a küldeményazonosító esszerint a posta sikeresen kézbesítette mér jó régen. De én nem kaptam meg...ez hogy lehet? Ti mit tennétek a helyemben? Egy 20 ezer forintos termékről van szó.


2019. ápr. 19. 23:50
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:

"... és visszaküldik a feladónak, olyankor nem dokumentálják hogy ki volt a kézbesítő és milyen címet írt rá?"


- A kézbesítő egyértelmű - lenne -, hiszen minden címről tudják a postán, hogy ki jár oda. Az egy más kérdés, hogy azt csak feltételezni tudjuk, hogy milyen cím volt a küldeményen...


"Ennek nincsen semmi nyoma hogy itt járt e a csomag?"


- De, ragszám alapján látható hogy a küldemény a városi postára került, de semmi egyéb nem tudható a nyomkövetésből.


Ezért írtam, hogy max megkérdezik a címed szerinti kézbesítőt, emlékszik-e valamire. Sajna a küldemény a kézbesítésig a feladó tulajdona és ő jogosult a reklamációra is. Te max a feladónál reklamálhatsz...

2019. ápr. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:

Nem kézbesítőt akartam írni hanem feladót és javítottam de mindegy. És am nem a postánál akarok reklamálni csak ha ott azt mondják teljesen más cím volt rá írva mint az enyém (ha valaki emlékszik rá) akkor azzal már meg is keresem a feladót hogy ez hogy volt akkor már lenne valami a kezemben.



Másik: Azt továbbra sem értem hogy a magyar posta nyomkövetési oldalán ha beírom az azonosítót mire írja azt hogy "sikeres kézbesítés" valaki más véletlenül átvette a nevemben a rossz címzés miatt? Vagy mire vonatkozik az?

2019. ápr. 22. 13:19
 33/39 anonim ***** válasza:

Mindegy, sem a feladó sem a címzett adatairól nincs nyilvántartás a postán...


Ez sem fog kiderülni. Én arra tudok gondolni, hogy a nem kézbesíthető küldeményeket nem Kínába viszik vissza, hanem mondjuk egy EU-s országba lévő lerakatukba, hogy ne kelljen megint vámoltatni, és majd eladják másnak csak akkor már EU-s küldeményként, nem kínaiként.

2019. ápr. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:
És amikor visszaküldik Németországba és megérkezik oda az lenne a "sikeres kézbesítés a posta szerint?
2019. ápr. 22. 15:47
 35/39 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: Valaki írta hogy a trackingből kiderül ha rossz címet írt rá a feladó. Ezt én hol tudom megnézni hogy ő mit írt rá?
2019. ápr. 22. 15:48
 36/39 A kérdező kommentje:
Egyébként uténanéztem és paypallal fizettem érte.
2019. ápr. 22. 15:48
 37/39 anonim ***** válasza:

"És amikor visszaküldik Németországba és megérkezik oda az lenne a "sikeres kézbesítés a posta szerint?"


- Kézbesítve lett, nem?? Az a postánál mindegy hogy a címzettnek vagy a feladónak kézbesít, mindegyik sikereset jelent, persze ez téged nem nyugtat meg...



"Valaki írta hogy a trackingből kiderül ha rossz címet írt rá a feladó. Ezt én hol tudom megnézni hogy ő mit írt rá?"


- Semmiből. A tracking nem tartalmazhat személyes adatot, márpedig a név a címmel együtt szigorúan személyes adat, tehát aki ezt mondta valószínűleg nem mond igazat...



"Egyébként uténanéztem és paypallal fizettem érte"


- Ez ebből a szempontból nem releváns. Írj a feladónak hogy nem kaptad meg!

2019. ápr. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 A kérdező kommentje:
Már írtam a feladónak hogy nem kaptam meg. Ő hárította ezt azzal hogy de az Magyarországon volt...értem én hogy személyes adat, de ha van erre bármiféle "jogorvoslat" ahol lehet panaszt tenni akkor azok csak megnézik hogy egyezik e az álltalam megadott kézbesítési cím és az amit ő adott meg elektronikusan is.
2019. ápr. 22. 17:34
 39/39 anonim ***** válasza:
Azzal nem rázhat le hogy Magyarországon volt a cucc hiszen a tracking-ban is látszik hogy te nem kaptad meg. E-bay-en is van erre fórum, akkor ne az eladónak írj, hanem az ebay supportnak...
2019. ápr. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!