Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek van rá reális...

Szerintetek van rá reális esély, hogy a mai 20-30 éveseknek lesz még nyugdíja? Van egyáltalán értelme manapság a bejelentett munkahelynek?

Figyelt kérdés
2019. máj. 26. 16:10
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Ha minden marad így akkor 2050 magassagara kb az átlag béred 60%a lesz nyugdíj, de nagyon sok dolog változhat meg addig.


Ui: adózni nem jó, de láttam már elputrisodott vállalkozót aki rendszerváltás után szinte milliomos volt, most meg az asztalt veri mert kb a minimal nyugdíjat kapja

2019. máj. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
34%
Előző agyok, a nyugdij meg csak hagyján... De ha nem fizetsz adót: hitelt felejtsd el, táppénzt szintén.., haziorvoshoz, ne menj, meg kórházba max ha sürgős, mert tbd se lesz
2019. máj. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Én mindenképp inkább öngondoskodással számolok inkább. Gyakorlatilag a korombeliek közül nem ismerek olyat, akinek "normális" bejelentett 8 órás munkája lenne. Valaki 12-t dolgozik de csak 4-re van bejelentve és társai...
2019. máj. 26. 16:17
 4/32 A kérdező kommentje:
Én 2 órára vagyok bejelentve, így TB-m van, a többi hát... Meg nem tudom érdekeljen-e.
2019. máj. 26. 16:17
 5/32 anonim ***** válasza:
Na meg majd rájössz ha bele futsz egy olyan helybe, ahol hó végén közli a főnök hogy nem fizet ki, sőt nem is ismer téged, sose dolgoztál neki. Neked pedig semmi bizonyítékod nincs az ellenkezőjére hiszen nincs a kezedbe munkaszerződés.
2019. máj. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Olvasd el az utolsó hozzászólásomat is.

És gyakorlatilag az összes ismerősöm minimálra van bejelentve... Azzal meg amúgy se menne túl sokra.

2019. máj. 26. 16:20
 7/32 anonim ***** válasza:

Nyugdíj lesz.

Annak, aki megéri.

70 év körül lesz a korhatár.

2019. máj. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:

Ja, és ha 2 órára vagy bejelentve, akkor kb. másfél órára lesz elég a pénzed naponta.

Vagy minimálnyugdíj.

2019. máj. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
Elég sokan szereztek jogosultságot külföldi nyugdijra az elmúlt években igy biztos lesz.
2019. máj. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
46%

Nekem még van időm, de már 20 éve is ezt szajkózták, hogy mostanra már összeomlik a rendszer, nem lesz nyugdíj.

Aha...

Lehet itt találgatni, de senki sem jós.

Akkor is megjátszották ezt elég sokan, hogy feketéztek, vagy vállalkozóként a minimumra jelentették be magukat.

Most meg ugye csodák csodájára mégis van nyugdíjrendszer, és sírnak, hogy 28 ezret kapnak.


Aki meg azt írta, hogy ne legyél beteg, meg ne menj kórházba:

minden, ismétlem MINDEN ellátás jár mindenkinek, mert a kórház és az összes szakorvos köteles ellátni.

Soha, sehol, semmiben nem kap kevesebbet az, akinek nincs fizetve a tb-je.

Pontosan ugyanúgy bemehet fogorvoshoz, röntgenre, urulógushoz, bárhová. Sőt, egy többmilliós kemót is ugyanúgy meg fog kapni, mint én, aki mindig is fizettem adót.

A magyar egészségügy nem tesz különbséget.

Nem Amerikában vagyunk, ahol csak akkor látnak el, ha fizetsz.

2019. máj. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!