Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek van rá reális...

Szerintetek van rá reális esély, hogy a mai 20-30 éveseknek lesz még nyugdíja? Van egyáltalán értelme manapság a bejelentett munkahelynek?

Figyelt kérdés
2019. máj. 26. 16:10
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:

Jelenleg a nyugdíj úgy néz ki, hogy a járulékok 10 hónapig fedezik, a többi máshonnan jön.

Viszont a munkanélküli meg úgy néz ki, hogy egy az egyben lenyelik, semmit nem fizetnek ki belőle.

Szóval a költségvetés nagy kalapjából sok mindent meg lehet oldani. Csak attól függ, hogy mire van akarat a döntéshozóknál.

2019. máj. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 Koplárovics Béci ***** válasza:

Tényleg elég régóta szajkózzák, hogy nem lesz nyugdíj. Tényleg probléma, hogy egyre kevesebb embernek kell eltartania egyre többet. Ugyanakkor vannak ismerősök, akik az utóbbi években mentek nyugdíjba, és hát meglepő, hogy mennyi lett a nyugdíjuk. Van olyan, aki világ életében minimálbér körül keresett, azt is sokáig 4-5 órában, munkanélküli is volt, és korral ment nyugdíjba, nem nők40-nel. Simán a nettó minimálbér fölötti lett a nyugdíja...


Két órából persze nem nagyon jön össze, de fontos, és valószinűleg egyre fontosabb lesz az öngondoskodás. Azt kétlem, hogy bárki is "elvenné" a nyugdíjat, a csökkentés még csak-csak előfordulhat (bár az is kormányváltással fog járni), azaz lesz nyugdíj, csak nem valami sok. Ezt lehet kiegészíteni saját megtakarítással. Főleg ha 20-30 éves valaki, akkor viszonylag kevés pénzből is sokat lehet csinálni.

2019. máj. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
66%

#10 tudtommal csak sürgősegi ellátás van 'ingyen' ugyanis ha nincs tb fedezet akkor azzal is megtalálnak, utólag a milliós számlával... Azért ingyé nincs semmi, háziorvos pl a tb-re terhel mikor mész hozzá, és ha 'piros' tartósan simán elzavar mert ingyen nem fog dolgozni, nincs kinek szamlazzon, ugyan úgy szakrendelesnel is elzavarnak... (az viszont más kérdés hogy a bejelentett munkanélkülieknek is van érvényes tb-je, meg aki milliókat adózik annak is ugyan az az ellátás jár)



A kérdezőt meg nem értem... Nekem meg minden ismerősömöm be van jelentve... A multinál meg sok állami cégnél (pl máv) fillerre pontosan vannak elszamolva a munkavállalók.


Mondjuk az tény hogy kb a bruttómból 36% ado van+amit a munkáltató fizet.


Amit én tudok 608e bruttora kapok 400e nettót kb+200e fizet meg utánam a munkáltató... Azé bammeg 800e forintból lesz 400e. Ha azt ideadnak nekem, kicsit jobban gazdalkodnek vele mint az ország, jutna fullos egészség biztoaitasra, nyugdíjra is felreraknek bőven belőle.

2019. máj. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
Ja a Ratkó korszakosok elmennek nyugdíjba, több lesz az eltartott, mint az eltartó. 2012-ben az Alkotmányból kivették, hogy a járulékért kötelező is valamit adni. Szóval...
2019. máj. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:

#13: rosszul tudod. Ma Magyarországon magyar állampolgároknak az egészségügyi ellátás ingyenes. Ugyanaz jár annak is akinek több százezer legális bére van mint a full feketén dolgozónak!


Nincs különbség hivatalosan semmi.


Az egy teljesen másik ügy, hogy ha nincs bejelentett munka akkor kb havi 7000 forintot fizetni kell vagy különben adók módjára behajtható.


A háziorvos, szakorvos kötelezően el kell lásson mindenkit, legfeljebb szólhat, hogy nézz utána. Nem csak sürgős, hanem bármilyen esetben.

Nem a műtét milliós költségét szamlazzak ki hanem az elmaradt havi 7-8 ezret és kamatait.

2019. máj. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

Nem csak a haziorvos lat el.

Mindent megkapsz.

Nagyon teves az informaciod.

Sehonnan sem fognak elzavarni, az allam fizet az orvosnak.

Utana az allam megprobalhatja behajtani rajtad, de nem jellemzo.

Szted akik sosem dolgoztak, segelyt sem kapnak, azok sosem betegek?

2019. máj. 27. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

"Utana az allam megprobalhatja behajtani rajtad, de nem jellemzo."


De itt is lényeges, hogy nem az esetleges műtét milliós költségét hajtja be, hanem az elmaradt biztosítási díjat. Mert biztosítása mindenkinek van, legfeljebb a biztosítási díjjal tartozik.

2019. máj. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
Ha meg kék a taj számod, akkor a teljes orvosi költséget fogja kiszámlázni.
2019. máj. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

Igy igaz,?csak a havi kb 7000 ftot hajthatjak be.

Magyar allampolgartol egyebet NEM kernek.

2019. máj. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de én úgy vagyok vele, hogy inkább magam igyekszem biztosítani a majdani havi járandóságomat, nem pedig rábízni magamat egy összeomlófélben lévő nyugdíjrendszerre, amiből aztán vagy lesz (elég) nyugdíj, vagy nem.


Manapság ebből a szempontból a pénztermelésnek van értelme, hogy ez a munkahely vagy vállalkozás bejelentett jövedelmet biztosít-e, másodlagos.


Az én olvasatomban inkább a tőkefelhalmozásnak van értelme, aztán ebből befektetni, majd azt megtartani.

2019. máj. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!