Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Webshop vásárlás! Hogy jussak...

Lámpa búra kérdése:

Webshop vásárlás! Hogy jussak hozzá a megvásárolt fúrómhoz?

Figyelt kérdés

Webshop vásárlás!

Segítséget szeretnék kérni, hogy mi van abban az esetben, ha webshopon megvettem egy 50.000Ft-ról 29.000Ft-ra leakciózott Bosch fúrót, majd pár nappal később jön egy bénán megszerkesztett (látszik, hogy kb nem hivatalos) e-mail "termékkel kapcsolatban azt az információt kaptuk a beszállítótól, hogy nem tud többet szállítani részünkre, így forgalmazását be kellett fejeznünk, így ezt a tételt önhibánkon kívül már nem tudjuk Önnek biztosítani." és visszakapom a pénzt. Nem volt rendelhető a termék onnantól. Majd ma, azaz egy héttel később felnéztem az oldalra és rendelhető a termék... A boltban hebeg-habog az üzletvezető és mondja, hogy most már meg tudjuk rendelni 50-ért. :D

Vállalkozásnak nincs joga az elállásra, ha nem jelzi az ÁFSZ-ben.

Hogy jussak hozzá a fúrómhoz?



2019. máj. 29. 17:36
 1/5 anonim ***** válasza:
32%
Rendeld meg újra, hisz te magad írtad, hogy újra elérhető. Szívesen
2019. máj. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
50.000Ft-ért nyilván nem kell az a fúró, amit megvettem egy hete 29-ért
2019. máj. 29. 17:50
 3/5 A kérdező kommentje:
Azért vettem 29.000Ft-ért, mert annyit megért nekem, nem arre irányult a kérdés, hogy hogyan vegyek ugyanolyat máshol vagy ugyanott 2x annyiért, szóval nemköszi!
2019. máj. 29. 17:51
 4/5 anonim ***** válasza:
A rendelések webáruháznál akkor érvényesek, ha visszaigazolják, hogy szállítani fogják. Amennyiben a kereskedő nem igazolta vissza nincs szerződés a vásárlásra.
2019. máj. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ugyanígy jártunk egy Asus laptoppal. B'lueChip W'ebáruház. Megvettük, kifizettük, visszaigazolták, kiszállították. Jó áron volt. 50 ezerrel olcsóbban a piaci árnál. Írták is, hogy kivételes akció, stb. És nem 1 forintra volt kiírva, meg 1000 Ft-ra, így hibásan feltüntetett irreálisan alacsony árra sem tudtak hivatkozni. Na mindegy. Kiszállították. Ja, csak az volt a baj, hogy egy régebbi modellt, ami pont annyit sem ért, mint amennyiért megvettük az újat, így még megtartani sem érte meg. Kértük, hogy vigyék ezt a sz@rt vissza tőlünk, és amit kifizettünk, azt hozzák. Erre az volt a válasz, hogy amit mi megrendeltünk, olyan termék nem is létezik, mivel a hirdetés címében feltüntetett gyári szám nem létezik, és miért nem néztünk utána, hogy van-e ilyen termék, létezik-e egyáltalán. Bevallom, én azt néztem, hogy Asus és a paramétereket tanulmányoztam át gondosan (és ilyen paraméterekkel létezik Asus) laptop, ki figyel egy hosszú gyártási számot, ami a modell neve mögött van?! A lényeg az, hogy írtam a Kormányhivatalnak (már ők foglalkoznak a fogyasztóvédelmi ügyekkel), és elhajtottak, hogy ők nem tudnak mit csinálni, menjek a békéltető testülethez, vagy polgári perre. Sajnos úgy veszem észre, semmi joga nincs a vásárlónak. A békéltető pedig sajnos csak tanácsolhat és ajánlást tehet, de ha a cég azt mondja, hogy ő azt nem tartja be, vagyis nem kártalanít, akkor sincs semmi, mivel a békéltető csak úgy van, de minek. Olvastam már olyat, hogy szakértő állapította meg a SportF@ctory'nál, hogy a cipő gyári hibás, és mégsem cserélték ki, inkább megkockáztatták, hogy felkerüljenek a szégyen listára (ha a cég nem fogadja meg a Békéltető Testület ajánlását rákerül erre a listára). Lesz@rják ezek. Van annyi bevételük, hogy pont nem érdekli őket, hogy egy-egy panaszos a nyilvánosság elé fordul. Ezek ostoba cégek, de megélnek. És amíg így van, addig a vevő semmit nem számít nekik.
2019. máj. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!