Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A munkahelyemen nem hajlandóak...

A munkahelyemen nem hajlandóak kitisztíttatni a klímát, pedig mindenki érzi, hogy büdös és már többen megbetegedtek tőle. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
2019. jún. 16. 16:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj az ÁNTSZ-nél érdeklődni (vagy az ennek megfelelő hivatalban).

A klímában tényleg elszaporodhatnak küórokozók, amik komoly betegséget is okozhatnak.

"A legionárius betegség (legionellosis) a Legionella baktériumtörzshöz tartozó kórokozók által terjedö fertőző betegség, tipikus civilizációs kór. Az esetek jelentős részében a megbetegedést a Legionella pneumophila baktérium okozza. Ez egy mindenütt jelen lévő vízi organizmus, mely 25 °C és 45 °C közötti hőmérsékleten tud növekedni. Ez egy nagyon széles körben előforduló baktérium, veszélyt azonban csak abban az esetben tud jelenteni, ha a legionellát tartalmazó vizet apró cseppek formájában belélegezzük. Ha a baktériumok a tüdőbe jutnak, akkor az influenzaszerű tüneteket követően az ember ellenállóképességétől függően súlyos tüdőgyulladást, emésztőrendszeri és idegrendszeri megbetegedést, legvégső esetben akár halált is okozhat.

...

A betegség elnevezése 1976-ból származik, amikor is egy Philadelphiában tartott Amerikai Légió nevű veteránszervezet gyűlése után tömeges tüdőgyulladás tört ki, mely több mint 30 halálos áldozatot követelt és jelentős figyelmet kapott a médián keresztül. Erős ellenálló képességű személyek esetén a betegség nem is alakul ki, más esetekben akár halálos is lehet. A halálozási arány a megfertőzöttek 5-30% között tehető."

Wikipédia: Legoinárius betegség

És amit a Wikipédia nem írt, utólag kiderítették, hogy a légkondicionáló volt a fertőzés forrása...

2019. jún. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%
Felmondasz.
2019. jún. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem a legionellától büdös, attól simán csak megbetegszel, de nem érzed. De miért nem vesztek klímatisztítót és fújjátok be?
2019. jún. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
46%
A klímatisztító - még nem hallottam róla - biztos megint egy parasztvakítás lesz. Névtelen feljelentés ha szép szóval nem megy.
2019. jún. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
Parasztvakítás? Azért, mert nem hallotál róla? Hm jellemző, böfögni vmi idétlenséget, na az megy
2019. jún. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
46%

Na persze. Nálunk szakember tisztítja, úgy hogy szétszedi, kipucolja.

Te meg befúj valami csodasprét két perc alatt és kész. Na ne nevettess már???? A belső rendszerbe hogy fújod be.Ja szétszeded és hozzá nem értőként mókolsz vele aztán vagy jó lesz vagy nem. Bírom az arcoskodókat akik szerint a józan paraszti ész böfögés...

2019. jún. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
25%
Évente teljesen kitisztítani felesleges, de fizess csak érte ha balek vagy, nekem mindegy. A klímatisztítónak meg nézz utána, ha nem értesz hozzá és ne 2 percig használd, mert nem addig kell, az arcoskodásod meg valóban idegesítő, én azt is befejezném a helyedben.
2019. jún. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
67%

Egy hozzászólás egy ilyen csodaszert árusító oldalról:


"... HA TÍZ ÉVE FOGLALKOZNAK KLÍMA TISZTÍTÁSSAL ÉS ARRA BUZDÍTJÁK A LAKOSSÁGOT HOGY OTTHON IS LEHET SPLIT KLÍMÁT TISZTÍTANI AKKOR EGY KÉRDÉSEM VOLNA HOGY ARROL MÉRT NEM TÁJÉKOZTATJÁK A LAKOSSÁGOT HOGY A KLÍMA BERENDEZÉSEK HATÉKONY FERTŐTLENITÉSÉHEZ NEM ELEGENDŐ CSAK AZ ELPÁR RÉSZT TISZTÍTANI “TARTÓSITOTT HEGYI LEVEGŐVEL” HANEM FONTOS A VENTILÁTOR KERÉKEN MEGTELEPEDŐ PENÉSZT ILLETVE AZ ELPÁR MÖGÖTTI MŰANYAGOT IS TISZTÍTANI KELL AMI NEM “20”PERC HANM KB. 1 ÓRA.KLÍMA TELEPÍTÉSSEL ÉS TAKARÍTÁSSAL FOGLALKOZÓ CÉG VAGYUNK 1998 ÓRA VAGYUNK A SZAKMÀBAN HA GONDOLJA KÜLDÜNK EGY PÁR FOTÓT ÉS VIDEÓT FÉM JELEZVE HOGY KITEGYE AZ OLDALÁRA MI KÉNT IS KELL “SZAKSZERŰEN” KLÌMÁT FERTŐTLENÍTENI ÉS TISZTÍTANI."


Ja tudom, ő sem ért hozzá, hiába szakszervíz, itt csak te vagy a mindentudó a többi csak böfög...


Nem 2 perc, de nem is 20. Egy óra...

2019. jún. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
61%

"Évente teljesen kitisztítani felesleges, de fizess csak érte ha balek vagy, nekem mindegy."


Nem írtam hogy évente. olvasd el még egyszer.

Nem én fizetem, hanem a cég, értő olvasás...

2019. jún. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
17%
Jaj ne égesd már magad, így is elég gáz vagy :D
2019. jún. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!