Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nehány gazdag vállalkozó...

Nehány gazdag vállalkozó miért él ilyen szerényen?

Figyelt kérdés
A főnökömnek 5 alkalmazottja van, 3 darab 12-15 éves nyerges vontatója pótkocsikkal, egy fél hektáros telephely garázsokkal, mühelyekkel, stb. Ehhez képest egy 20 éves astrával jár, és ócska telefonja van. Nem iszik, nem dohányzik, és hitel tartozása sincs. Ránézésre az alkalazottai sokkal nagyobb lábon élnek, és tehetősebbnek tünnek. Tudom, hogyha nem lenne ilyen sóher önmagával szemben akkor nem tudott volna ekkora vagyont felhalmozni, de akkoris nekem hihetetlennek tünik.

2019. júl. 12. 05:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az nem lehet, hogy csak nem érdeklik a külsőségek? 40+ vagyok és tavaly a szülinapomra vettem először egy okostelefont, de a mai napig a butatelefont használom. És nem sóherságból. 5 km-n belül biciklivel járok. Például.
2019. júl. 12. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

Mert őket nem érdeklik a külsőségek, valamit másban látják a potenciált a hasznuk befektetésére, ami mondjuk kevésbé látványos.


(Egy vállalkozó.)

2019. júl. 12. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Mert emberi mivoltuk nem csökken vagyonuk növekedése arányában.
2019. júl. 12. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Dubitus, néha jókat is ír.
2019. júl. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A főnöködet nem érdekli a külsőségek, mert nem egy magamutogató ember. Sokkal többre becsülöm az ilyen embert, mint azt aki hitelt hitelre halmoz és a legújjabb iphone telefonnal járkál.

Valószínűleg ő így érzi jól magát és magasról tesz arra hogy a környezete mit gondol róla.

2019. júl. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert a főnököd egy okos ember !


Ezért ő a főnök és nem pl. te. :)

2019. júl. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ez amit a főnököd csinál nem sóherság, hanem praktikusság, józan és megfontolt gondolkodás!


Minek venne új, drága autót, ha a régi is elviszi A-ból B-be vagy okostelefont, ha a "bután" is tud telefonálni?!


Minek villogna másoknak, amikor csak saját magának kell megfelelnie?!


Minek adósítaná el magát, hogy aztán tönkre menjen a cége?!


Csak arra költ, amire neki VALÓBAN szüksége van és ezért minden okod megvan örülni, mert valszeg stabil munkahelyen dolgozol, ami nem megy csődbe a tulaj rongyrázása miatt.


Nagy lábon csak azok szeretnek élni, akik függnek mások véleményétől, csodálatától és a média fogyasztásra ösztönzésétől.


Normális ember a szükségleteinek megfelelően él és nem a világnak.

2019. júl. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és azért gazdag, mert szerényen él....
2019. júl. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek más az érték. Tapasztalatból mondom. Nekünk is lehetne akármink, de biciklizünk, mert boldogság érezni az arcunkon a szelet és imádunk biciklizni. Azért vegyek Audit, mert akkor látszik rajtam, hogy gazdag vagyok? Nekem ez nem okoz örömöt.
2019. júl. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mert nem érdeklik a kocsik és a telefonok, valószínűleg másra költi a pénzét. Lehet van 5 nyaralója külföldön szerteszét. Azt viszont, hogy valaki 20 éves astrával jár miközben gond nélkül kihozhatna magának majdnem, hogy ingyen egy pár éves Audit, BMW-t céges kocsiként az hülyének tartom.
2019. júl. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!