Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyermekbarát munkáltatók az...

Gyermekbarát munkáltatók az SSC-k?

Figyelt kérdés
Németet és angolt felsőfokon beszélem. De gondoljátok, hogy két kicsi gyerek mellett felvennének egy Shared Service Center-be, ha csak fél év tapasztalatot szereztem a szülés előtt? (Az egyetemet külföldön és a fél év tapasztalatot is külföldön szereztem. )

2019. febr. 9. 12:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Felvenni felvennének, de nem gyerekbarát, mert több műszak van általában.
2019. febr. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Felvesznek. Egy multi sem gyerekbarát.
2019. febr. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell állásinterjún reklámozni a gyerekeket. Azt egyik munkaadó sem szereti. Betanulás alatt nem illik hiányozni, addig menjen velük táppénzre a férjed, vagy vidd el a nagyihoz, ha lehet. Mert nagyon sokat lesznek betegek, erre készülj fel, és nyilván ezt senki sem szereti. Első körben nem is a főnököd fog dünnyögni, hanem a kollégák, akik helyettesíteni fognak. Amúgy próbaidő után már sok helyen engedik a home office-t, én gyes után sokat dolgoztam otthonról, amikor betegek voltak a gyerekek. Persze állásinterjún erre sem nagyon illik rákérdezni.
2019. febr. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Kedves 3-mas és mennyi home office-ra van lehetőség mondjuk hetente? Vagy havonta? Jönnek olyankor ellenőrizni is, vagy hogy képzeljem el? Én a határ mellett lakom Szlovákiában és onnan járnék. Gondolod, hogy így is lehetőség van néhány home office-ra?
2019. febr. 10. 00:16
 5/14 anonim ***** válasza:
A home office cégenként változó, általában heti 1 nap max 2. Nem mennek ki házhoz ellenőrizni :) ajánlom az sscheroes.comot rengeteg sscről van fent vélemény. Az Acelityt nem ajánlom, mint cég.
2019. febr. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Budapesten, Szegeden és Debrecenben kívül hol vannak Magyarországon SSCk? Ezek mind extrém messze vannak a szlovák határtól.


Homeoffice változó. Van ahol nincs, van ahol alkalom szerűen, van ahol heti egyre van lehetőség és van ahol kötelező kivenni heti kettőt. Persze a HO indoklás nélkül megvonható nincs a munkaszerződésben.


De betanulás és próbaidő alatt az sincs.


Ellenőrizni senki sem fogja a lakásod, alá kell írnod egy papírt hogy alkalmas az otthonod munkavégzés re és kész.

2019. febr. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Pesten van sok SCC, az tőlünk csak 45-50 km. Köszönöm a tippeket és a válaszaitokat :) Megnézem a linket is
2019. febr. 11. 18:57
 8/14 anonim ***** válasza:
SSC és SSC közt rengeteg különbség lehet, van ahol azt is nézik, mikor megy ki az ember hugyozni, van ahol szinte rád sem néz senki egész nap. Egyáltalán nem jellemző a több műszak, inkább csak néhány pozíciónál jellemző, az emberek általában keverik a call centerrel, és ezért mondják.
2019. febr. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én eddig 3 multinál dolgoztam, kettőnél engedték a HO-t. Ha beteg volt a gyerek, szóltam a főnökömnek, hogy ma otthonról dolgozom. Engedték. Munkaszerződésben persze sehol nem volt ez rögzítve. A második helyen heti 2,3 napot mindenki otthon volt 2 évig, aztán leváltották a főnököm főnökét, aki nem híve ennek, és megvonta. Azóta itt is csak úgy van, hogyha beteg a gyerek, vagy én vagyok náthás, akkor nem megyek be dolgozni. Ezzel mindenki jól járt, mert a táppénzre elég kevés pénz jár, ha meg nem vagy ott, akkor is meg kell valakinek csinálni a munkát. Szóval ha van ár technikailag lehetőség, akkor általában engedik.
2019. febr. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ezt úgy kell elképzelni, hogy a cég kiépített egy olyan netes hálózatot, amellyel bárhonnan el tudod érni a belső networköt. Aztán otthonról belépsz, és úgy dolgozol. Vannak rá szabályok elvileg, én még poroltót is vettem otthonra emiatt, le is írták, hogy elvileg kijöhetnek megnézni, hogy milyen a lakásom, de gondolhatod, hogy ez soha nem fordult még elő. Amikor belépsz, akkor a rendszer trackeli, meg amikor kilépsz azt is, nálunk ezt el kell küldeni a főnöknek, hogy lássa. Na meg van belső chat hálózat, ott is látszik, hogy elérhető vagy-e.
2019. febr. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!