Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez így legális a leendő...

Ez így legális a leendő munkáltatóm részéről?

Figyelt kérdés
Most voltam állásinterjún és azt mondták fölvennének, de vannak aggályaim. Az első két hétben (ami amolyan próbaidő) azt mondta a leendő főnököm, hogy készpénzben fizetne, és csak utána kötnénk szerződést, ha már ő is és én is biztosak vagyunk benne, hogy ott akarok dolgozni hosszútávon. Ez így legális egyáltalán? Nem akarok illegálisan dolgozni.
2019. júl. 24. 13:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%

a próbaidő pont arra való, h szerződésben rögzítse azt, h a felek "kipróbálják" egymást.


semmiképpen nem szabályos a te eseted.

2019. júl. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

Akár legális is lehet: ha napi bejelentéssel, egyszerűsített foglalkoztatásban alkalmaz. Szokták ezt a munkaadók próbaidőnek használni, mert ez alatt úgyis kiderül, hogy dolgozol, kinek hogy tetszik a munka, stb.

Ha napi bejelentéssel foglalkoztat 2 hétig, akkor gondolom, csak utána írnátok szerződést.

Tulajdonképpen majdnem olyan, mint a próbaidő, csak ennél nincs szabadság, táppénz, stb.

2019. júl. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! 2., honnam tudom, hogy ez-e a helyzet? Nem említett ilyesmit az interjún, csak annyit, hogy készpénzzel fizetne amíg nem kötünk szerződést...
2019. júl. 24. 13:50
 4/16 anonim ***** válasza:
93%

Pl. onnan, hogy elkéri-e az adataidat vagy sem.

ha se adószámot, se semmit nem kér, akkor jó esélylel illegálisan foglalkoztat, ha elkéri, akkor esély van arra, hogy bejelent, napi bejelentéssel.

Sajnos azt Te nem tudod ellenőrizni, de mindenképpen kérdezz rá, hogy hogyan gondolták?

2019. júl. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
65%
Simlisség van. Én nem mennék bele.
2019. júl. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Hát igen, gondolkozom is rajta, hogy nem megyek bele :/ Írtam is egy e-mailt, amiben rákérdeztem, hogy napi bejelentésben lennék-e akkor addig a két hétig. Most várom a választ :D
2019. júl. 24. 14:40
 7/16 anonim ***** válasza:
75%

Nálam ugyanez az eset volt, akár en is feltehettem volna,

napi bejelentest igertek, de a 2 het alatt csak egy minimálber közeli bert fizettek volna ki, az interjún akkor azt mondtam, hogy jó, de szerintem eleg undoritó, ezert másnap visszaleptem

Az volt a konklúzió, hogyha a napi bernek nem a minimálbert igertek volna, akkor igent mondok

Ha neked esetleg pl annyit fizetnek ki, amennyi valóban járna (ha leosztod óraszámra), az meg korrektnek is mondható, illetve jogi szempontból is legális

2019. júl. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%
A napi bejelentés után is alá kell írni egy papírt, ahol igazolod, hogy kifizetett. Legalább is ahol én melóztam úgy ment.
2019. júl. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen legális hogyha napi bejelentéssel jelent be. Ha nem tetszik akkor más helyet keresel.
2019. júl. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Közben válaszoltak, alkalmi munkavállalóként jelentenének be.
2019. júl. 24. 16:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!