Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez így legális a leendő...

Ez így legális a leendő munkáltatóm részéről?

Figyelt kérdés
Most voltam állásinterjún és azt mondták fölvennének, de vannak aggályaim. Az első két hétben (ami amolyan próbaidő) azt mondta a leendő főnököm, hogy készpénzben fizetne, és csak utána kötnénk szerződést, ha már ő is és én is biztosak vagyunk benne, hogy ott akarok dolgozni hosszútávon. Ez így legális egyáltalán? Nem akarok illegálisan dolgozni.
2019. júl. 24. 13:33
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Mármint abban a két hétben.
2019. júl. 24. 16:41
 12/16 anonim ***** válasza:
35%
Remek, akkor legalább látják, hogy értesz vmit a munkaügyhöz... Én mindenképpen ragaszkodtam volna az írásbeliséghez, gondolom az alkalmi munkavállalást is írásba kell foglalni, mert aztán nehogy a felét(se) fizessék ki, amiben megállapodtatok...
2019. júl. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
23%

Az alkalmi munkavállalást (napi bejelentés) is lehet ellenőrizni ügyfélkapun keresztül. Konkrétan minden munkáltatói/foglalkoztatói bejelentést.


Azt tudd, alkalmi munkavállalóként nem számítasz "biztosítottnak" tb. szempontjából, tehát ha más miatt nem mentesülsz az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetése alól, akkor azt fizetned kell magad után, és ha nem jelentkeztél be a kötelezettség alá még az adóhatósághoz, akkor azt is meg kell tenned a 19T1011 formanyomtatványon.

A bejelentkezés elmaradása esetén - ha egyáltalán fennáll a fizetési kötelezettséged - mulasztási bírságot is kiszabhatnak.

2019. júl. 25. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
87%

13-as, ne ijesztgesd már szegény kérdezőt, azért 2 hétre nem fognak mulasztási bírságot kiszabni :-)


Kérdező, az alkalmi munkavállalás (egyszerűsített foglalkoztatás) teljesen legális módja annak, - bár nem a legjobb megoldás - hogy megállapítsátok mindketten, hogy kelletek-e egymásnak, milyen a munka?

Az egyszerűsített foglalkoztatás (napi bejelentés) alatt, ugyanúgy, mint a próbaidőnél, mindenféle kötöttség, kötelezettség nélkül bármelyik fél mondhatja a másiknak, kösz, szépen, holnap nem jövök vagy holnap nem kell már jönnöd.

Számomra ez olyan szempontból szimpatikusabb, hogy tulajdonképpen így 2 hét próbaidőd van, nem 3 hónap, azaz nem kell 3 hónapig "rettegni", hogy vajon az utolsó nap felmondanak-e vagy sem?

Ez alatt a 2 hét alatt viszont nem lesz szabadságod, napi bejelentéssel nem jár), nem mehetsz táppénzre - az se jár, csak a szerződéskötés után - és nincs felmondási idő - ezt már írtam.

Nem kell ez idő alatt írásbeli szerződést sem kötni - lehet, de nem kötelező.

Ami nagyon fontos: kérdezz rá a napi bérre.


Valaki írta, hogy csak minimálbért kapott volna arra az időre, ezért nem vállalta.

Nos, tudni kell, hogy napi X összegig (ezt most fejből nem tudom) ADÓMENTES az egyszerűsített foglalkoztatásban kapott bér. Tehát egyáltalán nem biztos, hogy rosszabbul jársz, ha picit kevesebbet kapsz ez idő alatt, de nem kell adózni belőle (mentesített keretösszeg néven fut).

2019. júl. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
87%
Azt viszont jól írta 13-as, hogy ez idő alatt nem vagy TB biztosított - ellátnak az orvosok, de fél hónapra keletkezhet TB tartozásod (kb. 3.700 ft). Ha volt előző munkahelyed és a kilépés óta nem telt el még 45 nap, akkor nem kell foglalkozni vele, ha pl. diák voltál és júniusban érettségiztél, akkor sem telt még el a 45 nap - azt, hogy kell-e fizetned valamennyit, azt az előéleted ismerete nélkül nem tudjuk eldönteni.
2019. júl. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2019. júl. 25. 08:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!