Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi a nettó mediánbér...

Mennyi a nettó mediánbér jelenleg? Hagyjuk a bruttó átlagbéres hagymázas dumát én a nettó mediánra vagyok kíváncsi

Figyelt kérdés

KSH adat bruttó átlagbér 2019. első negyedév 330.000. Szép (már annak aki beveszi)


És mennyi a nettó medián az ami ténylegesen az ember kezébe kerül?

A profession.hu és fizetesek.hu és HVG.hu saját számítása szerint a nettó medián olyan 150.000 körül van + - 20.000. Vagyis akár még 150 se.


Az már azért nem olyan rózsás egy szám nemde? Nettó 150..... azzal nem annyira lehet villogni?


2019. júl. 26. 16:59
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
71%

"A 330 ráadásul bruttóban egyáltalán nem sok. Budapesten ez már nettóban ennyi!"


Világos. Mint a nap. És aki pesti és nem ennyit kap akkor az alternatív valóságban él?


Én kettő diplomával diplomás munkakörben a 330-at bruttóban nem kapom meg, el vagyok maradva tőle olyan 130.000-el..... diploma. Pest. Nem pályakezdő....


A legtágabban vett családi körbn kb senki sincs diploma nélkül. 330as nettó? Senkinek.


De tudom te vagy te vagy az isten, az ász, és mindenki más az hazudik.


Apró tényre felhívnám a figyelmet!!

A 4 milliós magyar munkaerőpiacon kb 1,1 millióan minimálbéresek!!

Kb 800.000-en gar bérminimumot kapnak!

Az már együtt kb 2millió ember!!

Vagyis a 4 milliós munkaerőpiac FELE BRUTTÓ 200.000 alatt keres!! A fele!!!

2019. júl. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
93%

"Világos. Mint a nap. És aki pesti és nem ennyit kap akkor az alternatív valóságban él?"


Te nagyon nem tudod értellmezni a dolgokat.

Nem írta senki, hogy mindenki ennyit keres. Miféle alternatív valóság?

Itt statisztikákról van szó!

Ezek a szavak, amiken most annyira pörögsz, gazdasági jelzőszámok, fogalmak!

Nem jelenti azt egyik szó sem, hogy ez egy mindenkire vonatkozó fix összeg!

Van akinek kevesebb, van akinek több.

Erre voltál kíváncsi, akkor miért forgatod magad tovább, hogy "de nekem ez nem ennyi, meg az ismerőseimnek sem!"?


"De tudom te vagy te vagy az isten, az ász, és mindenki más az hazudik."


Veled komoly gondok vannak.

Az illető írt egy saját példát, még csak annyira nem is kiemelkedő az összeg, te meg most elkezded fikázni.

Ő nem mondta, hogy ő az isten, vagy hogy más hazudik.


Bruttó 600 valójában elérhető, egy villanyszerelő is megkap ennyit egy nagyobb cégnél, igaz pótlékokkal meg ügyelettel, de van ilyen.


Ha diplomával, Pesten keres valaki br 300 körül, akkor ő vagy lusta váltani, vagy olyan ember, hogy sehova sem kell.

Volt már sokszor szó erről ezen az oldalon:

vagy olyan a stílusa, hogy nem akarnak vele együtt dolgozni. Vagy halál igénytelen, büdös, így megy interjúra, fel sem veszik.

Vagy egyszerűen végigkínlódta az egyetemet/főiskolát, de megszólalni nem tud, vagy pénzért vette a diplomáját, és hamar kiderül, hogy valójában nem is ért a dologhoz.


Én ezt a br 300-at érettségivel keresem meg, egy klímás irodában ülve, multinál.

És ne gyere nekem azzal, hogy akkor én biztos isten vagyok, mert vidéken (elmaradott keleti régió!!!), középfokú érettségivel keresek annyit, mint te Pesten diplomával.

Az a büdös nagy helyzet, hogy ez nem olyan sok pénz, és nem én keresek a végzettségemhez képest túl sokat, hanem te keresel nagyon-nagyon keveset.


Vagy olyan munkakörben dolgozol, amihez nem elvárás az adott diploma, akkor meg pont mindegy, hogy mid van.

Állatkerti dolgozónak hiába van gépészmérnök diplomája, akkor is egy sima minimálbért fog kapni, ha ő pattog, hogy de ő diplomás...

2019. júl. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
91%

"A legtágabban vett családi körbn kb senki sincs diploma nélkül. 330as nettó? Senkinek."


Na most te ebben honnan vagy olyan biztos? Mint írtam bruttó 600-at keresek de családban ha nagyon mondani kell valamit akkor is max a felét vallom be és tök őszintén tudok sirankozni bárkivel, hogy jaj milyen kevés a fizetés,de nehéz megélni. Egyedül a párom tudja az igazat.


Te honnan vagy ennyire biztos?


Egyébként 300-600 bruttó az tényleg nem egy elérhetetlen. Ha szorgalmasan tanultam volna és most is naponta munka után fejleszteném magam akkor millió felett is kereshetnék szerintem. Itt, Magyarországon.

2019. júl. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
72%

„Vagy olyan munkakörben dolgozol, amihez nem elvárás az adott diploma, akkor meg pont mindegy, hogy mid van.“


2 szakirányú diploma diplomás munkakörben. Mint írtam is, ezek szerint elolvasni már b***tál.

Elvárás a diploma, van kettő is, és 195.000 bruttó. Annyi. Semmivel nem lesz több sem most sem jövőre sem semmikor. Max a FŐNÖKÖT idézve el lehet menni.

De ugyan hova. A semmibe a közmunkába? Ez van.

2019. júl. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
91%

Mi ez a szakirányú diploma, amivel ilyen keveset lehet keresni?


Elolvasni elolvastam, hiába kötekedsz, de mire elolvasok 5-6 hosszú választ, többféle dologgal, amire majd szeretnék reagálni, addigra bocsáss meg, hogy nem marad meg minden egyes szó.

2019. júl. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
91%
Valami állami szférában dolgozó aktatologató, aki itt rinyál évek óta a fizetésére és minden megoldási lehetőséget (tanuljon piacképes dolgokat, menjen át versenyszférába, költözzön külföldre stb.), hisztizve visszautasít. Kár figyelmet fordítani rá.
2019. júl. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
68%

" költözzön külföldre stb.), "


A 195 bruttómból a semmire se jó államighez köthető végzettségemmel majdnem 50 évesként naná hogy külföldre megyek.... két kézzel kapnak majd utánam!!

És mit csináljak ott? Szart pucoljak? Utcát söpörjek? Mosogassak??? Másra kellenék???? (Még erre se...)


Tudod mit? Akkor maradok itt.


De javíts ki ha tévedek!!

Ahol szerinted egy lassan 50-es közszférás emberért kapnak külföldön??HOL???


Ugyan!!!

2019. júl. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
59%
Közszférás embert nem vesznek át a versenyszférába itthon sem, ha 10-20 évet ott töltött, 45-50 feletti, tapasztalatból mondom, holott diplomáim, és több nyelvvizsgáim van. A közszférában meg elég kötött a bértábla, nem lehet csak úgy fizu-emelést kérni.
2019. júl. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
53%

„Közszférás embert nem vesznek át a versenyszférába itthon sem, „


Röviden : így van. Szóba se állna az emberrel sehol.

Hány éves? Elmúlt 40? Lassan50? Végzettség?? Államig..... jaj végig se mondja.... köszöntük a jelentkezést. ENNYI!!!

Még bolti eladónak SE kellenék (mert sose dolgoztam benne, és nem vagyok 20 éves azért nem.)

Aki mást mond az HAZUDIK!!



És aki azt mondja erre hogy ez csak sirám, az köss fel magát.

Mert az csak mellédumál terel hogy mondjon valamit amikor már végképp semmit se tud mondani.

2019. júl. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Szerintem meg se próbálod. Gondolhatod előtte, hogy sikerülni fog, azt is, hogy nem fog. Mindkét esetben igazad lesz. Csak hozzáállás kérdése.
2019. júl. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!