Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A kamionsofőrség nem szakma?

A kamionsofőrség nem szakma?

Figyelt kérdés
Palyakezdő kamion sofőr vagyok, és egy villanyszerelő barátom szerint ez nem szakma. Ugyanolyannak tekinti mint egy bolti eladót, amihez nemszukseges semmi tudás. Szerinte vezetni bárki tud, viszont a villanyszereles sokkal több szakértelmet igényel.

2019. jún. 1. 11:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
12%

Az nem szakma mikor a 40 tonnás nyergessel kivágnak eléd úgy hogy satuval is csak 2 méterre tudsz megállni tőle. Ha meg neki kell lassítani miattad akkor vadul dudálnak, meg villogtatnak hogy menjél már.

Lehet hogy régen külön szakma volt a kamionos szakma, de ma már csak életveszélyes nemtörödöm sofőrök gyülekezete akik a világukat nem tudják.

2019. jún. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%

Na a villanyszereleshez aztán kell esz.

Kb 1 nap alatt elsajátítható

2019. jún. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
1-es, milyen jó dolog az általánosítás, ugye?
2019. jún. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A barátod korlátolt és buta mint a föld. Nem kell ezt a dolgot túlmisztifikálni.
2019. jún. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A bolti eladóhoz kereskedelmi szakiskolát kell elvégezni és szakma - lenne, ha nem hígult volna fel olyan mértékben, hogy ma már szakképesítés nélkül is lehetnek eladók. Ez aztán sok helyen meg is látszik a színvonalon - tisztelet a kivételnek.

A kamionsofőr elvileg ugyanolyan szakma - lenne.

Villanyszerelő (ami egyébként szintén szakma) barátod a kisebbségi érzését kompenzálja azzal, hogy lenézi a másik embert.

2019. jún. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%
Nem szakma, hivatás. Az sem igaz, hogy vezetni bárki tud. Szakértelmet pedig az igényel, amit te nem tudsz megcsinálni, más viszont igen. Nyilván én is ki tudnám festeni otthon a lakást, csak kérdés mennyi időbe telne meg mennyire lenne szép. Nyilván egy szakembernél az idő is kevesebb és biztos, hogy szép lesz. Betennének egy nyergesbe, hogy tolassak be vele egy rámpához, biztos megoldanám, csak lehet 4 órába telne, míg másnak 5 percbe. Nettó baromság ilyesmiken gondolkodni, meg ilyen emberekkel foglalkozni. Szakma-nem szakma... Csináld amit csinálsz, te légy benne a legjobb, aztán kit érdekel mit mond a szomszéd meg akárki..
2019. jún. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Manapság sajnos minden szakmára elmondható, hogy erősen felhígult.


Építőiparban dolgozom, látom a sok "villanyszerelőt" akik amolyan láttam hogy így csinálják módon kitanulták a szakmát, vagy elvégeztek valami alap tanfolyamot és attól hirtelen nagy arcuk lett.


Na meg alapvetően azt látom, hogy azok nézik le mások szakmáját, akik a maguk feladataival sincsenek tisztában.

2019. jún. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Villanyszerelő barátodat ültesd be a kamionba. Kedves barátom! Látod a leghátsó, sárga/fekete színre festett oszlopot? Azon túl van még a rámpa. Átadom a helyet! Oda kell betolatnod!

[link]

2019. jún. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#8 én már megcsináltam párszor, friss jogsiskent első utam anno ide vezetett.😂
2019. jún. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem is! Friss jogsival! :)
2019. jún. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!