Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri feladni a karriert egy...

Megéri feladni a karriert egy külföldi munkáért?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok, 6,5 évet töltöttem az egyetemen, mire megszereztem a mester fokozatot is, gépészmérnöki szakon. Igaz nekem még nem igazán van karrierem, és elvileg egy ilyen végzettséggel feltudnám magam találni itt. Viszont nem nagyon látom azt, hogy ebben az országban valamikor is jól tudnék élni. Nem csak a pénzre gondolok.


Volt szerencsém már Ausztriában pár városban eltölteni napokat, és nagyon megtetszett az ottani élet. Ismerőseim is vannak ott, ők ott tervezik a jövőjüket.


Talán mennék én is, de bántana, hogy akkor hiába végeztem el az egyetemet, és töltöttem ott majdnem 7 évet. Mert hát németül nem tudok, így hát nyilván nem fogok (rögtön, pár éven belül) a szakmámban dolgozni.


Ti hogy vagytok az ilyen dolgokkal?



2019. aug. 3. 12:49
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Ha mérnök vagy, akkor képes vagy logikus gondokodásra is.


Ezért az értelmes megoldás az lenne, hhogy elkzedesz MO-on dolgozni a szakterületeden, és közben intenzíven tanulsz németül. Egy-két év alatt meglesz a szükséges nyelvtudásod és némi szakmai tapasztalatot is fel tudsz mutatni.

Ekkor lenne értelme elmenni Ausztriába, és a végzettségednek megfelelö munkát keresni.


Ha nyelvtudás nélkül mégy ki, akkor takarítás/mosogatás az, amit esetleg kaphatsz, de ott nem tanulsz németöl, mert a többség magyar, román, afgán, stb vendégmunkás, akik szintén nem tudnak németül. Ha netán közben el is végeznél valami nyelvtanfolyamot, akkor se nagy esélyed van egy több éves diplomával, nulla szakmai tapasztalattal, viszont X év mosogatással a hátad mögött bejutni egy normál helyre.

2019. aug. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Vodafonelive ***** válasza:
88%

Te legalább gépész MSc-t végeztél ami nagyon jó. Én is 6,5 évig tanultam, csak gépész bsc+létesítmény msc, én nagyon megbántam, hogy nem gépész mesterre mentem el 2 éve. Most 26 vagyok csak én nekem van 2 év munkatapasztalatom NEM a szakterületemben. Most is a munkaköröm a szakmám de nem azt csinálom...

Ha budapesti vagy akkor nyert ügyed van, ha vidéke akkor kevésbé de még ott is simán elhelyezkedhetsz viszonylag jó fizetésért.

Gondolom a 11 féléved államin ment el, úgyhogy 11*150 napot kell itthon ledolgozz 20 éven belül, de erről majd úgy is kapsz értesítést. :)


Munka mellett nehéz lesz németül tanulni, tényleg nagyon nehéz. 8 órás munka mellett kivitelezhető, többel viszont nagy szenvedés és a szabadidődet is rá kell áldoznod.

2019. aug. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Ismerős villamos mérnöknek tanult, és ért is hozzá. Itthon jó helyeken dolgozott.

Aztán egy csaj miatt kiment Londonban. Nemrég panaszkodott, hogy elment a teljes megtakarítása, kint lényegében kezdőként ismerik csak el. Többet keres mint itthon, viszont olyan drága kint az élet, hogy lényegében rosszabb színvonalon élnek kint mint itthon.

Már csak azért van kint, hogy valahogy visszaszerezze a lóvét amit elvesztett így, aztán valszeg jönne haza.


Gondold meg szerintem, neked még tapasztalatod sincs, mondjuk így legalább kevesebb vesztenivalód van.

2019. aug. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Mert hát németül nem tudok,"


No, itt meg is adtad magadnak a választ, szerintem: mivel németül nem tudsz, a szakmádban nem tudnál elhelyezkedni - max mosogatni, takarítani tudnál kimenni. Nem beszéltél arról, pl. van-e megtakarított pénzed (albérlet, kaució, min. 1 havi megélhetés, azaz kaja)? Mert anélkül el se indulj, hiszen ha nincs pénzed, nem beszélsz nyelvet, akkor kiszolgáltatott leszel.


Itthon viszont elindulhatnál a szakmádban, legalább gyakorlatot szerezhetnél, közben gőzerővel tanuld a németet. Utána lehet szó kimenetelről - akkor már talán kint is labdába rúghatsz a szakmádban, jó fizetésért :-)

2019. aug. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a nyelv megy és van 1-2 év jó tapasztalatod akkor simán megéri kimenni.

Itthon sem jutsz többre, legalábbis ha senki nem segít.


Ha Bp-i vagy 40-50 misit mérnökként sem szedsz össze egy kecóra.

2019. aug. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanezt az utat jártam be. Gépész MSc-t idén szereztem meg, de mellette már dolgoztam 2-3 évet. Német nyelvet tavaly kezdtem el tanulni nulláról, azt egyébként is érdemes, mert ha nem is megy az ember külföldre, a magyarországi multiknál is nagy előny. Most egy kicsivel a középfokú szint alatt van a némettudásom, még nem sikerülne a nyelvvizsga. De így is felvettek Ausztriában gépészmérnöknek, most fogok odaköltözni. És azért a mérnöki fizetés, aminek kitanultam magam, az nem az a fizetés, amit az árufeltöltők kapnak.

De ahhoz, hogy engem felvegyenek, kellett egy nagyon jó angol nyelvtudás, 2-3 év szakmai tapasztalat, és egy nagyon jól sikerült interjú, és még így is kisebb csoda, hogy összejött.


Azt ajánlom, hogy dolgozz Magyarországon gépészmérnökként néhány évet, ne foglalkozz a fizetéssel, olyan helyre menj, ahol értékes szakmai tudást szerzel, és közben feküdj rá a német nyelv tanulására intenzíven. 2 év múlva már reális esélyed lesz a magyar mérnöki bérek két-háromszorosáért állást találni nyugaton. És az jóval több annál, amennyiért most tudnál kimenni nem-diplomás munkát végezni.

2019. aug. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!