Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 120 ezer ft-ból meg lehet...

120 ezer ft-ból meg lehet élni egyedül ha saját házam van és csak a legminimálisabb dolgokra költök?

Figyelt kérdés
2019. aug. 8. 18:43
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Igen, meg lehet.
2019. aug. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%

Nyomorogva, olcsó kajákból hogyne. Majd mindjárt jön valaki okos, aki kimatekozza, hogy lehet szuper egészségesen havi 20 ezer forintból is akár étkezni és ó 120 ezer mindenre elég, de 2 dolog biztos

1) spórolni értelmesen nem tudsz belőle

2) az alapszükségleten felül semmire nem fog telni, az meg úgy azért hosszú távon igensiralmas.

2019. aug. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

2-es, amennyiben a kérdező valóban saját HÁZban lakik, akkor azért nem kell nyomorogni 120 ezer ft-ból, ugyanis ügyes beosztással sok mindent meg tud termelni magának a kertben (már ha van).

Rezsi azért bele kell, hogy férjen 30-40 ezer ft-ba, egyedül meg 80 ezer ft-ból azért nyomorogni nem kell.

2019. aug. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%

Ja, rezsi max 30-40 aztán ott a kaja, a tisztítószerek, néha csak kell ruhát is venni, gyógyszer, családtagnak/barátnak ünnepre valamit, jó esetben van szociális élete és akkor még szó se esett arról, hogy legyen bármi megtakarítása/befektetése, hogy ne áruhitelre kelljen egy hűtőt vagy mikrót vennie vagy ki bírja fizetni, ha szakembert kell akármihez hívni.

Meg se említettem, hogy ha elveszíti a munkáját valamiért vagy lebetegszik hosszabb időre, ennyiből évek, mire lesz annyi tartaléka, hogy meg tudjon élni...

2019. aug. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
Meg lehet. Főleg, ha magad vágod a fát a fűtéshez, műveled a kertet, tartassz pár baromfit. Alacsonyan tartod a költségeid. A ház azért legyen jó, mert felújítani nem fogod tudni. Szinten tartani is alig.
2019. aug. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
Kerdes, hogy hol keresnel ennyit?
2019. aug. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

Mindegy hol keres annyit, ha van saját háza, a kaja az mindenhol ugyanannyi.


Én is kerestem ennyit, még albérletet is fizettem belőle, 30ezret havonta, plusz utazás havi 15ezer körül, bőven megéltem belőle, keveset félre is tudtam tenni

2019. aug. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
Persze. Jelenleg anyuméknál élek még, a rezsibe beszállok, szóval ilyen téren hasonló. Ugyan többet keresek 120-nál, de kevesebbet költök el havonta. Pedig járok szórakozni, vásárolgatok magamnak ezt-azt, vannak gyógyszereim is amik nem olcsók.
2019. aug. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Simán meglehet, én kajával , piával, cigivel, rezsivel simán kijövök 120-ból.


Kajánál meg minden nap menüt eszek étterembe meg hétvégente is rendelek szóval nem vajas kenyeret eszek.


Cigiből is napi fél doboz, sörböl is napi 4-5.


Ha nincs cigi meg sör akkor még luxus dolgokat is vehetsz

2019. aug. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Kilehet, tapasztalat, 6 hónapig átmeneti okok miatt ennyi volt a bevételem.

Lakhatásra elment 40.000-em, nekem nem volt saját házam, de szerintem a rezsi sem lehet sokkal több.

A maradék 80-ból kijöttem.

Háromféle allergia miatt mindig főzök magamra, ez így napi 2 főétellel 40.000/hó volt. Én zöldségközpontú ételeket preferáltam, de ez csak a saját ízlés.

A maradék 40.000ből általában 7-8.000 ment el éppen kifogyó tisztítószerre-kozmetikumra.

Telószámlám flottásként 3000 körül volt.

A maradék 30.000ből ment egy-egy ruha, ha kellett, gyógyszer, extra cikkek. Ha nem kellett semmi akkor félreraktam.


Véleményem szerint megélni simán meg lehet ennyiből saját házban, de félrerakni bajosabb. Viszont, ha úgyis van házad és már nem nagyon gyűjtesz semmire, akkor ne stresszelj.

2019. aug. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!