Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehet kezelni, a munkahel...

Hogy lehet kezelni, a munkahelyi utálkozást, a kollégák aljaskodásait?

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy társasági ember,de próbálkozok.

UTÁLNAK.

Tudom,nézzek magamba,megtörtént.

A problémákat nem szeretném részletezni,inkább csak kiváncsi lennék,aki járt hasonló cipőben,mit csinált?

Január óta vagyok a cégnél.A főnök jövőre megy nyugdíjba,mindenki tudja,hogy az ő helyét szeretném.

A fizetésem sok kollégáménak így is már a 2szerese (gyerekek utáni járulékkedvezménnyel).

Nem nézek le senkit azért,mert nincs diplomája,elvált és egyedülálló anya.A munkatársaim vagy 90%a.

Nem érdekel!

KOMOLYAN.

Én örülök,ha nyugiban elvégezhetem a munkámat.

A 20onx kollégából 3an nem dohányzunk,így a cigis összeülésekben sem veszek részt.Nincs hozzá gyomrom.

Mindenkihez kedves vagyok,de nem igénylem a pletykázást,a munkahelyen kívüli összejárásokat.

Már szinte görcsösen ügyelek arra,hogy mit mondok.

Legutóbb be akartak rakni egy potya értekezletet,felhívtak hogy be tudnék e menni?(pont szabin voltam).Mondtam,hogy épp nyaralok,na azóta mindenhonnan azt hallom,hogy így-úgy villogtam a külföldi nyaralásommal!

Kezdek belefáradni!

Sorstársak?

Jó tanács?


2019. aug. 15. 09:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Még próbaidőben felmondtam hasonló helyeken, de neked ez nyilván nem opció, ha itt szeretnél magasabb pozit betölteni. Mindenesetre nem jók az előjelek, valószínűleg akkor sem fognak másképp hozzád állni, ha te leszel a főnök. Nagy ívben tenni kell rájuk egyébként, bár szerintem maga a munkahelyi kultúra ilyen, feltételezem, hogy magyar cégről van szó, magyar KKV-knál tapasztaltam hasonlót. Multiknál sem mindig rózsás a helyzet, de a munkahelyi kultúra kifinomultabb ennél.
2019. aug. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én úgy kezeltem, hogy felmondtam. Persze nem ezt tanácsolom neked is. Mert én azért tehettem meg, mert volt hova mennem, például a szülői házba ahol lehetőség volt a már működő gazdaságban megélni. Vagy ha városi voltam akkor is volt otthoni megélhetési forrásom, így nem én jártam rosszul ha valahol felmondtam, hanem a munkatársak szívtak, no meg a tulaj. De annak jó oka volt ha felmondtam, mert ahogy a kérdésedben is írtad, piszkálásokról volt szó. Például nem bírták elnézni, hogy diplomával érettségit vagy azt sem követelő munkakörben dolgozok. És felmondás után mindig valami jobb megélhetési forrásom lett. Szóval nekem a kapcsolat megszakítása szokott bejönni ha piszkáltak. És nem én szívtam, hanem pont azok akik piszkáltak. Például legutóbb a felmondásom után az én munkámat is el kellett végeznie a fő piszkálónak, hisz egykönnyen nem találtak helyettem embert. Miközben én meg azon hezitáltam és hezitálok hogy a trópusi paradicsomokban fogok csavarogni és új életteret keresni.


Egy másik tanács: Könyvtárból vedd ki a Verbális önvédelem című könyvet.


Amúgy ha például azzal piszkálnak hogy nyaralással villogsz, akkor csak ennyit reagálj: Hmm, lehet hogy villogásnak tűnik, de lehet hogy oda is akarok költözni.

2019. aug. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Biztos hogy te itt akarsz főnök lenni? Az ő főnökük?
2019. aug. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ere szerintem nincs recept. Minden hol vannak irigyek, rossz érzésű emberek, főleg a vezetőséggel szemben, főleg ha te még a főnök helyére pályázol, ezért utálnak. Közönyösség, kiégés a vége. És nem kell ehhez főnöki poszt, én sosem voltam és nem is leszek vezető, és a nélkül is egymás marása megy ilyen helyeken. Én ezért is kerülöm a közös munkákat, váltottam munkát is inkább így mint úgy. Pletykák, ujjal mutogatás, rossz indulat mindenfelé, sajnos, ilyen az emberi természet. Ha csóró vagy azért, ha jobban megy azért, ha veszel valamit azért, és sorolhatnám. Undorító az egész. Ne törődj velük, ennyit tudok mondani. Csak azt csináld ami a munkával kapcsolatos és hagyd ott őket. Szabad napjaidon meg kapcsolódj ki, ha vannak barátaid azokkal járj össze, a gyerekeddel, vagy gyerekeiddel utazzatok el valahová és akkor jobb lesz.
2019. aug. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Le kell sz...
2019. aug. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Felmondtam, f.s sem fogja hallgatni nyomorultak sivalkodását.
2019. aug. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!