Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Keveset keresők! Ti, hogyan...

Keveset keresők! Ti, hogyan osztjátok be a pénzt? (spórolási tippek)

Figyelt kérdés
2019. aug. 17. 18:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
79%

"Ha, nagyon alacsony a fizud, akkor nem tudsz spórolni.Max, ha kenyéren és vízen élsz.


Az meg kvázi vegetálás."



A minimálbér közeli fizu mindenképp vegetálás, nem ezen múlik. Félrerakás azért is kell, mert aki kevésből nem rak félre az fizu emelkedés után se fog.

2019. aug. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
89%

A fozesen nagyon sokat lehet sporolni. Heti menut irni, csak azt venni ami a listan van heti 3xi fozessel 2 napra a 7.en elmenni vasarolni. Tartalmas levesek, fozelekek, raguk es a tesztafelek, krumplis etelek mind olcsok. Pl nalunk volt a heten kaszas leves eperlekvaros gomboccal, lecso es meg gombas majat fozok fott krumplival.

:)

Csapvizet iszunk, teat es inkabb leturmixolom a zoldseget, gyumolcsot. Edesseget en keszitem.


Ezenkivul vannak meg olyan tippjeim, hogy pl ruhat nem markas boltokban kell nezni hanem turikban, piacon arusoktol. Nagyon szep ruhaik vannak. Azt hiszem, minden nagyobb varosban van piac nem ciki nalunk mindig telthaz van.

2019. aug. 18. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
80%
Én már vagy 50-60 kérdésnél megválaszoltam a kérdésed, elég hosszadalmas leírni mindent és eddig egyetlen alkalommal lett 0%-nál hasznosabb, kereken 2%, javaslom az oldal kereső funkciójának a használatát!
2019. aug. 18. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
94%

Spórolni akkor lehet, amikor van miből. Ha nincs miből, akkor nem lehet.

Ha megkapom a fizut,első, hogy befizetem a csekkeket, a második a kaja és a gyógyszereim.Mert ezek a létfenntartáshoz kellenek. A maradékból meg sakkozom, hogy most ruha kell, vagy cipő, vagy mi romlott el a háztartásban, mi jött közbe kiadás. Ha így is maradna valami, azt raknám el, de nem marad.

2019. aug. 18. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
28%
Én nem egyszer leírtam konkrétan hogyan spórolok, minek írjam még 100szor le ha aztán megint felteszik a kérdést. A másik meg sok hü.lye beleköt abba hogy lemondások nélkül em lehet is lehet spórolni, de azt hogy hogyan azt nem írják. Lemondás nélkül nem tudsz spórolni, mert akkor elköltöd azt a pénzt is. Mi kell a spóroláshoz? Nem kell dohányozni, nem kell alkoholizálni, nem kell állandóan új ruhákat venni, nem kell pár évente új telefont venni, nem kell utazgatni, ezek mellett nem ételt rendelgetsz meg gyorsétteremben hamikázgatsz hanem megtanulsz főzni és otthon főzöl. Ezzel nagyon sok pénzt meg lehet spórolni. Én havi 80 ezret teszek félre. Ennyi, röviden. Eleinte minden kiadást papírra leírod (vásárlást, csekkek, stb.) és szelektálsz, ami nem annyira fontos vagy nem veszed, vagy kevesebbet veszel. Nem nagy dolog a spórolás. Csak mindenki rinyál.
2019. aug. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
75%

"Spórolni akkor lehet, amikor van miből. Ha nincs miből, akkor nem lehet."



Na aki így áll hozzá az havi 500-bol se fog elrakni. Spórolni mindig lehet. Egyszerű a képlet: élj úgy, mintha csak a fizu 90%-át kapnád.


Aztán minden fizu emelés felét szintén rakd félre.

2019. aug. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
85%
Nincs fizuemelés nálunk 2017 óta. És jövőre sem lesz.
2019. aug. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben a legjobb tanács, hogy keress jobban. Az összes olyan könyv, ami a gazdaságról szól, azt mondja, hogy az agyad sokkal értékesebb annál, hogy azzal fáraszd le, h hogyan spórolj. Fordítás azt az időt/energiát arra, hogy hogyan keress többet.
2019. aug. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Véletlenszerű cikkek a témában:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


A legegyszerűbb spórolási tippek amiket még egyetemista koromban használtam és a cikkek is említik őket:

- Írj listát minden költésedről. MINDRŐL! A havi bérletedtől kezdve az utolsó 50 forintos pogácsán át a bankod folyószámlavezetési költségéig. Ezt csináld 1-2 hónapig, aztán látni fogod, hogy hol folyik a pénz feleslegesen. Minden nap egy 200 forintos üdítőital ebéd után az havonta 6 ezer forint, évente 72.

- Nagyobb költések előtt gondolkodj a vásárláson 1-2 hétig, hogy elkerüld az impulzus vásárlást. Telefon, bicikli, autó, stb. esetén.

2019. aug. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
85%

"Minden nap egy 200 forintos üdítőital ebéd után az havonta 6 ezer forint, évente 72."


Nekem is mindig ez jár a fejemben ha szeretnék venni egy péksütit vagy hamburgert. Sokszor rögtön elmegy tőle a kedvem. :)



"Nagyobb költések előtt gondolkodj a vásárláson 1-2 hétig, hogy elkerüld az impulzus vásárlást. Telefon, bicikli, autó, stb. esetén."


1-2 hét?! Hejj, de jó lenne ha csak annyi lenne. Nekem ezek mind évek voltak!

2019. aug. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!