Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti, akik napi 9 vagy még több...

Ti, akik napi 9 vagy még több órát dolgoznak, hogyan osztjátok be az időtöket? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Egy multinál dolgozom, reggel fél kilenc-kilenctől este fél hat, hatig ( egy óra ebédszünet + nyolc óra), hétfőfől péntekig. Komolyan mondom, szinte semmire sincs időm, pedig még gyerekem sincsen. Bő fél -háromnegyed óra az út oda, ugyanennyi vissza, szóval reggel kb nyolckor elmegyek, este kb hétre érek haza, illetve érnék, de általában munka után még vagy bevásárlás, vagy különóra ( heti egyszer német), vagy edzés. Utána meg még otthon házimunka, kis tanulás, és kb ennyi, utána beájulok az ágyba. Edzésnapokon meg semmi más ( heti kétszer járok egy órát). Dolgoztam én már műszakban,nappal, délután, és éjszaka is, és 12 órában is, de úgy éreztem, jóval több időm volt akkor, és talán kevésbé is voltam fáradt ( kivéve mikor éjszakás voltam). Most, ha el akarok valami ügyet intézni, szabit kell kivennem. Volt, h reggel letudtam bizonyos dolgokat, pl ötkor keltem, elmentem edzeni,vagy bevásárolni és megfőzni, de mire este hazaértem, már alig álltam a lábamon. És most még nem beszéltem arról, mikor zárás van, és túlórázni kell. Komolyan mondom, azt hiszem, csak én csinálom rosszul, annyira úgy érzem, nincs időm semmire. Edzeni muszáj mennem, mert egész nap ülök, és még így is kevesebbet mozgok jóval, mint amire szükségem lenne.
2016. dec. 9. 17:44
 1/9 A kérdező kommentje:
*dolgoznak helyett dolgoztok-ot akartam írni a kérdésben :)
2016. dec. 9. 17:44
 2/9 anonim válasza:
100%

en atlagbam 10-11 orat dolgozom (nem magyarorszagon).


ugyan ugy nincs idom semmihez sem, kelsz,dolgozol,hazamesz, egy ora ami a tied es alvas.


nem csinalsz semmit roszul, egyszeruen ido nincs.


esetleg azt birod csinalni hogy eldontod mivel akarsz meg foglalkozni a munka utan, es csak azt csinalod.

2016. dec. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
és akiknek még gyereke is van? csodálkoznak, h sokan nem képzik magukat felnőttként, de hát mikor? nekem még nincs gyerekem, és most párkapcsolatom sem, és így is ez van...
2016. dec. 9. 18:13
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Én nyáron dolgoztam 7-17ig általában heti 1 szabadnappal. A szabadnap nagyrészt hétköznap volt, így ha ügyet kellett intéznem, azt akkor tudtam. Valamint a bevásárlást is próbáltam erre a napra időzíteni, de ha nem sikerült, munka után elugrottam. Főzni általában 2 vagy több napra szoktam, így legalább azzal nem kellett minden nap foglalkozni. Házimunka akkor amikor erőm volt hozzá :D edzés meg ilyesmi nálam nincs, kizárt hogy lett volna energiám hozzá. Sokszor én sem értem, hogy mások ezt gyerek mellett hogy csinálják, én Örülök sokszor hogy ágyba kerülök, nemhogy még egy gyereket is ellássak.
2016. dec. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Reggel 7.00kor indulok itthonról, 8.00ra érek be kereken a munkahelyemre. Reggel ha tudok akár csak 20-30 perccel előbb is felkelek mint ami készülődésre elég, és akkor van időm apróságokra (megágyazni, szellőztetni kicsit, rendet rakni stb)

16.30ig dolgozok, hazaút megint 1 óra, de munka után mindig megyek boltba, vagy valahova. Szóval inkább lassan 19.00 mire hazaérek. De inkább hétköznap intézek el munka után minden adódó dolgot: pénzfelvétel, posta, bank,könyvtár stb ami épp adódik.

Hogy ne a hétvégém menjen el vele.

Itthon ha hazaérek vacsora, és megint elvégzek valami kis házimunkát, mosogatás, edények elrakása, mosás stb

Hétvégére csak a porszívózás, portalanítás marad.

De én is úgy érzem amúgy, hogy soha nincs időm semmire, pihenni meg ilyesmi.

Hétvégéket próbálom kihasználni, és minél kevesebb "kötelességet" hagyni.

Annyi előnyöm van, hogy főzni ritkán szoktam mert én is és a férjem is munkahelyen eszünk főtt ételt, így inkább alkalmanként főzök. + a férjem is megcsinál azért ezt az. Na meg hogy fővárosban lakok, és minden nyitva van este 7-8ig minimum, ha nem tovább.

Dolgoztam úgy hogy 3 nap munka 12ezés és 3 nap szabad. De ez sem volt jobb. A 3 nap 12ezés+ 2 óra utazás miatt szó szerint már aznap semmit nem tudtam csinálni, mert csak hazaestem. Szóval a maradék 3 napból az elsőt végigaludtam mert az éjszakázástól ki voltam, a maradék 2 nap meg elment az addig elmaradt dolgokkal. Szóval nekem az sem jött be jobban, ráadásul mivel össze-vissza mentem sokszor hétvégén is nem tudtam tervezni. Szóval nekem még mindig jobb ez.

2016. dec. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A legrosszabb az hogy ha így dolgozol sokáig akkor piszkosul halad az idő. A "legjobb" az amikor a hétvégéid is így telnek sorról-sorra. Én is hipp-hopp 28 lettem nem rég, és a legrosszabb az hogy nincs szép/jobb jövőképem :/
2016. dec. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%
Napi 9-10 órát dolgozom. Reggel 5-kor kelek, elmegyek futni 5:45-ig. Utána 6:15-ig megfürdöm, összekészítem magam. 6:45-re benn vagyok a cégnél, 7-kor start a munka. 16:00-17:00 között végzek. Legkésőbb 17:30-kor otthon vagyok. Amikor 16:00-ig vagyok(heti 3x), akkor 16:15-tól 17:15-ig megyek edzeni. Ez esetben 17:45-re vagyok otthon. Hazaérés után 18:00 - 18:45-ig elkészítem a következő napi kajámat egész napra dobozolom. 19:00 után pedig teljesen szabad vagyok, moziba, színházba, egyéb eseményekre járunk barátnőmmel. Ha van egy rendszered, amihez tartod magad, mindenre lesz időd.
2016. dec. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet így élni, főleg míg fiatal vagy (bírod és nincs család). 40 felett meg jön a stroke, infarktus, rák...Egy darabig csináltam én is, aztán jött egy betegség és átkapcsoltam lazább tempóra, akkor is ha kevesebb a fizetés, de a szabadidő és a nyugi többet ér, mint a pénz.
2016. dec. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nemcsak a pénz miatt vagyok multinal hanem mert mashol nem.is volt lehetoseg...ami meg letz volna az kb az ehezesre lett volna eleg. Egy alberleti szobat berlek, sajat lakadom meg nincs. Plusz az ebedidot ha nem.muszakban dolgozol mindenhol le kell dolgozni, szoval ott is legjobb edetben is nyolc es fel.ora a munkaido.Fiatal vagyok meg, 27 eves, de meg nincs lakasom, kocdim, es majd a gyerekeim meg a sajat jovomre is gobdolni kell.
2016. dec. 10. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!