Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri OKJ-s képzést végezni...

Megéri OKJ-s képzést végezni informatikai/műszaki területen vagy akkor már inkább főiskola?

Figyelt kérdés
2019. aug. 28. 18:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
Nem sok OKJ-s tanfolyamot ismerek, amelyik ér is valamit.
2019. aug. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%
A 14 hónapos ér valamit, de az drága. Ha van sok százezred, akkor hajrá. Átlagosan 3 hónapon belül utána 85% talál junior szoftverfejlesztői állást.
2019. aug. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
1-es: igen, sajnos én is hasonló véleményen vagyok...
2019. aug. 28. 20:17
 4/13 A kérdező kommentje:
Amúgy meg a tanfolyamok jelentős része is nagy lehúzásnak tűnik. Amikor úgy hirdetik magukat, hogy a gyorstalpalós infós képzésük vetekszik egy több éves főiskolai képzéssel...
2019. aug. 28. 20:19
 5/13 anonim ***** válasza:
inkább certificatet éri meg szerezni, pl cisco ccna, redhat sysadmin, mcsa, stb
2019. aug. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, majd utána nézek.
2019. aug. 28. 20:39
 7/13 anonim ***** válasza:

"Amikor úgy hirdetik magukat, hogy a gyorstalpalós infós képzésük vetekszik egy több éves főiskolai képzéssel..."


Nem biztos, hogy hülyeséget mondanak.

Főiskola, egyetem egyáltalán nem intenzív. Van egy-két tárgy ahol használható dolgot tanítanak de az mondjuk egy félévben 10 hét, darabja 90 perc. És van egy tucat töltelék tárgy, volt nekünk közgazdaságtan, jog, management, marketing, pszichológia stb pedig mérnök informatikus képzés!


Szóval simán lehet, hogy csak a lényeget kiszedve és intenzíven oktatva jóval hamarabb ugyanarra leszel képes.


A különbség inkább az emberi alapanyag szerintem. Aki jó képességű az ma is inkább felsőoktatásba megy, a maradéknak jut az ilyen olyan bootcamp, OKJ.

2019. aug. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Utolso en is mernoki karra jarok, de dgyaltalan nem banom hogy tanultak 2 felev kozgazt, vallgazdot, vagy fel ev szociologiat, jogot. En ugy gondolom legalabb ennyi kell, hogy kicsit letisztuljon a kep a korulotted levo vilaggal kapcsolatban. Vagy inkabb ugy mondanam, egy diplomas embernek illik tisztaban lennie a nepesseggel, bankrendszerrel, penzugyi alapfogalmakkal, alaptorvennyel, vallalkozasi formakkal stb., mar csak azert is ha kesobbi munkad soran valamilyen formaban talalkozol pl. jogszabalyokkal, vagy sajat magad vallalkoznal, otthonosabban, logikusan gondolkozva lavirozol kozottuk. Nyilvan nem ettol lesz vastagabb a penztarcad, de nem csak errol szol a felsooktatas. Rendszer szintu, onallo gondolkodas, amihez egy piacgazdasagban szukseg van alap penzugyi, jogi ismeretekre.


Kerdezo attol fugg mit akarsz dolgozni, miben latsz jovot. Altalaban elmondhato, hogy ha nem bufe szakra mesz (mar pedig a muszaki, infos karok nem azok), megeri a felsooktatas.

2019. aug. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Még csak az sem biztos, hogy igaz, hogy az OKJ-s képzés az töményebb.

Én pl. mérlegképesre jártam, ami azért elég keresett, de ott is a vállalkozástannal kezdték, ami ráadásul teljesen sz.r volt. Se füle, se farka nem volt annak a könyvnek, amiből vizsgázni kellett. De az adózási ismereteket én meg elég felületesnek találtam.

Könyvelni meg nem nagyon tanítottak meg, mindenféle váltóval szivatták vizsgán folyton az embereket, de pl. munkabért, meg járulékokat azt nem könyveltünk, pedig az minden cégnél van.

Bocs az offért, csak továbbra is azt mondom, hogy az OKJ, az nem sokat ér. Én még a mérlegképestől sem voltam elájulva, pedig piszok nehéz volt elvégezni, csak éppen nem azt tanították, amit kellett volna. Ott is az az alapfeltevés, hogy majd a munkaadód betanít, nem is adják meg mérlegképest, csak ha van utána még leigazolt gyakorlatod. Csak a munkaadó meg olyan embert akar, aki el is tudja végezni a munkát.

2019. aug. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"En ugy gondolom legalabb ennyi kell, hogy kicsit letisztuljon a kep a korulotted levo vilaggal kapcsolatban."



Ez oké, de ha csupán szakmailag nézzük akkor én nem merem azt mondani, hogy bármivel is többet ad a felsőoktatás. Oké, bootcampet nem láttam közelről, de a mérnökinfo szakmailag lényeges részei simán besűríthetőek néhány hónap intenzív kurzusba.

2019. aug. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!