Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti nem bántátok meg, hogy...

Ti nem bántátok meg, hogy egyetem helyett nem inkább szakmát tanultatok?

Figyelt kérdés

Én mérnök vagyok de bánom. Sokkal biztosabb helyzetük van mint a diplomák nagy részével. Ha netán megszűnik a munkahelyük akkor másnap már új helyen kezdhetnek. Nagyrészük a munkája miatt sem idegeskedik, szép nyugodtan csinálja.


Öt évvel korábban kezdhettek keresni, és a fizetésük egyre jobban nő. Manapság 400-500 ezres villanyszerelői, hegesztői stb állásokat is látok Bp-en vagy Ny MO-n.


Rengeteg szakmát végzett ismerősöm 30 éves korára már saját vállalkozással rendelkezik ahol keres mint az állat. És a maga ura. (Nah jó a megrendelőknek meg kell felelni de ez egyértelmű. De azt vállal el amit akar, és akkor csinálja amikor akarja. Nincs ember, úgysem találnak mást).


Ehhez képest 30 évesen keresel te mondjuk 300-350et és ennyi. Öt évvel később kezdtél pénzt keresni és hátrébb is jársz.



2019. szept. 17. 22:42
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
39%

Aki a szakmàjàt kiemelkedő színvonalon végzi arra általában lesz kereslet, függetlenül attól, hogy egyetemen vagy szakközépben tanult.


Az pedig rajtad áll, hogy mennyit keresel, ismerősöm gépészmérnök frissen végzett Msc diplomával simán megkapta a nettó 500 ezret.


Én nem bánom, mert élvezem amit csinálok és sok olyan lehetőséget kaptam az egyetem által, amit egy szakmunkás képzés nem tud nyújtani, pl. Külföldi ösztöndij, selmeci hagyományok megismerése, nemzetközi kapcsolatok építése.

2019. szept. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
77%
Előbb volt szakma, szakmunkás képzőben, csak utána érettségi és felsőoktatás ( Két BA-s képzésem van). mindkettőnek megvan a maga előnye, de valóban életképesebb és kifizetődőbb megoldás a szakma majd szakmai tapasztalat mellett, diplomázni mint 0 gyakorlattal gyűjteni a diplomát és kilépni a munkaerő piacra.
2019. szept. 18. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
90%

Ez már megint ilyen almát körtével hasonlítunk kérdés.

Ha a 30 éves vállalkozó szakit nézed akkor azt is nézd, hogy vállalkozóként a mérnök mennyit keres.

Vagy pl a kezdő mérnök 300-350 fizetése az párba állítható a kezdő alkalmazott villszer 150-es fizetésével.

2019. szept. 18. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
32%
En nagyon megbantam a bmen a mernokinformatikus nevű semmit nem érő büfé szakot vegeztem el, majd 5 ev utan valtottam hidegburkolora, vegre olyan szakmam van ami jól fizet es van jövője nem pedig egy semmit nem érő alulfizetett java fejlesztő vagyok
2019. szept. 18. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
32%
Utolsònak: BME mérnökinformatikus BSc-vel 3 év tapasztalattal én bruttò 800-at keresek. És kereshetnék többet is, csak most jò itt, nem akarok váltani. Nem tudom miről beszélsz...
2019. szept. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
16%
En bruttó 950 et kerestem, es utana valtottam hidegburkolora ezzel netto 1 milla alatt meg nem kerestem
2019. szept. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
80%

Nem bántam meg, pedig egy piacképtelen bölcsész szakot végeztem. De egyáltalán nem bánom, hogy havi félmillát keresek, 8tól 4ig dolgozom a kellemes hangulatú irodában, ahol lesik minden kívánságomat, utaztatnak rendszeresen, nem kell félnem, hogy kirúgnak, mert elmegyek pár nap táppénzre, el tudok menni a szülőire, nem csinálnak problémát a terhességemből, kapok tisztességes csedet, gyedet. Jah, és akkor is kapom a fizetésem, ha alig van munka, valamint ez egy fenntartható dolog, a következő 30 évben tudom csinálni.


Aki szakmát tanult és vállalkozik, az ilyesmiket ritkán mondhat el a munkahelyéről.

2019. szept. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
97%
Én is sokak által büfészaknak nevezett dolgon végeztem (nyelvszak), de nem bántam meg. A nettó 220 megvan és megszakadni sem kell érte. Én nagyon nem a munkának élek szóval semmi nem ösztönöz hogy hiányszakmára váltsak nettó 1 milláért.
2019. szept. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
60%
Dehogynem!!!
2019. szept. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
94%

Én inkább azt bánom, hogy fordítva tettem: megunva a végtelen hosszúságú egyetemi bukdácsolást, elmentem gyorstalpaló OKJ-ra és azóta nagyjából a szakmámban dolgozom.

Az egykori középiskolai osztályomból szinte mindenki diplomát szerzett, így van összehasonlítási alapom. A fizetésem jónak számít, a munkakörülmények már kevésbé. Az egykoron diplomát szerzett osztálytársaim mostanra, a 30-as éveink elejére már beértek fizetésben, viszont a rövidke diákmunkás időszakot leszámítva soha az életben nem volt 12 órás műszakjuk, éjszakai munkájuk, nem dolgoztak hétvégén, míg én mehetek éjjel-nappal, még ünnepnapokon is. Nekik létezik hétvége, sőt, hosszú hétvége, tudnak színházba, moziba menni, van idejük és energiájuk családot alapítani, én meg nem tudok szabadságra sem elmenni az évi két leálláson kívül, mert olyan ügyesen számolják nálunk a fizetett szabadságot.

Az egészben az a legrosszabb, hogy mivel csak szakmám van, nincs esély kitörni ebből a mókuskerékből. A mi környékünkön hétfőtől péntekig nappal, napi 8 órában végezhető munkák csak irodában vannak, oda pedig diploma kell, mindegy, hogy milyen. Ezen kívül vagy folyamatos 12 órázás van, vagy "hattú' ketőjig megyen a müszak, de azér' legyé' mán benn vagy négyig meg inkább este hatig, osztán be kén' gyönni szombaton is". Esetleg lehet vállalkozó az ember, de egyrészt az én szakmámban ez nem működik, másrészt vállalkozóként csak az él meg, aki éjjel-nappal nyomja az ipart.

2019. szept. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!