Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ti, hogy tanultatok programozá...

Ti, hogy tanultatok programozást egyetem mellett?

Figyelt kérdés

Sziasztok, pont azon gondolkozom,hogy amikor elkezdem az egyetemet(jó eséllyel 2019) akkor,ha több tárgyat kell tanuljak,hogy lesz időm otthon még programozni is?

Mérnöki infóról van szó, első félévben,ha nem vennék fel tárgyakat akkor 8 tárgyam lenne.

Ebből 1 progos tárgy, a PROG1.

emelett van 7 olyan tárgy ami természettudományos tehát matek,és vagy fizika.

Pl analizis 1.

vagy Hardverek vill alapjai.


Nézegettem,és ezek azért nem kis anyagmennyiséget ölelnek fel, és szeretnék helytállni az egyetemen, így nem kettessel végig döcögve.

Lényegi kérdés,hogy ennyi plusz tárgy mellett,hogy volt még időtök programozni, esetleg tdk-ra készülni,vagy egyéb versenyekre, netán dolgozni ?

Mert ha nézem pl az Anal1. eléggé bonyolult, így "sok" időmet felfogja emészteni, így valószínűleg kevesebb időm lesz programozni.


Ti,hogy látjátok,vagy aki esetleg benne is van a talumányaiba,hogy tudta ezeket áthídalni,hogy "mindenre" legyen idő?


Mondjuk nyilvánvaló,hogy majd lesz egy szakterület ami inkább érdekelni fog,és akkor ott jobban beleásom magam, így más területek kissé hiányt fognak szenvedni, szerintetek ez így jól van?


Előre is köszi a válaszod.


Üdv,


2018. okt. 23. 11:21
 1/8 anonim ***** válasza:
20%

Az Anal1. az egy elég kemény tantárgy lehet :D

Viccet félretéve, aki megjárta az egyetemet és úgy lett programozó, azoknak mind csak úgy sikerült melót találni, hogy mellette tanultak otthon maguktól programozást is :D...

Nem is beszélve arról, hogy sokan dolgoznak és/vagy mégegy szakot csinálnak mellette, ha csajról van szó akkor meg legtöbben a hátukon fekve meg is keresik mindezekre a pénzt.

Szóval csak bízni tudunk benne, hogy neked is sikerül majd valahogy.

2018. okt. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Vannak emberek akik születnek valamire, mások meg előbb meghalnak, minthogy rájönnének valamire... :-)


Tehát a kérdésedben valahol ott a válasz is: "majd lesz egy szakterület ami inkább érdekelni fog,és akkor ott jobban beleásom magam"... ...és ezzel szerintem el is mondtál mindent!


Akit valami jobban érdekel, arra mindig lesz ideje, nálam ez volt a programozás, semmi sem volt fontosabb, csakhogy programozhassak, mégha csak pár percet is egy nap, a többit meg fejben... :-) (és közben csináltam a többi feladatomat, egyetemen én is tanultam sok olyan dolgot, amit azért tanultam csak, hogy haladjak is az iskolával, de programozni mindig volt időm, mert én arra születtem)

2018. okt. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

programozol mar?


ha nem, miert nem?


ha igen, mi a kerdes?

2018. okt. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nehezen vettem a programozó szakot, így csak 20 kreditet tudtam félévente teljesíteni. Így mellette tudtam még ismerkedni különböző nyelvekkel.
2018. okt. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

de programozok csak nem tudom elkepzelni hogy egy egyetemi prog oktatas miben mas mint ha pl en otthon elkezdem sajat oromomre a kodolast.

egyelore csak webes felulet fele orientalodtam.

foleg js.

2018. okt. 24. 10:58
 6/8 anonim ***** válasza:

"egy egyetemi prog oktatas miben mas mint ha pl en otthon elkezdem sajat oromomre a kodolast"


Abban más, hogy megmondják mit, mils n sorrendben tanulj. Van valaki akitől garantáltan tudsz kérdezni és vannak akikkel együtt szenvedhetsz egy nehezebb résznél.

Illetve egyetemen azt is meg kell csinálnod, amiben nem leled örömödet, azokat amiket magadtól nem vennél elő.

2018. okt. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Csak akkor tudsz kérdezni, ha konkrétan tudod, mi a problémád. Ha nem tudod konkrétan, akkor nem tud segíteni.
2018. okt. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az analízis elég kemény és sajnos nem sok hasznát fogod venni, de sok remek segédlet van a neten (pl Mateking), amivel meg lehet érteni. Ezek simán megérik az árukat!

Ezek nélkül a lépésről lépésre szájbarágós segédletek nélkül én sem tudtam volna megcsinálni.


Fizikáról nem tudok nyilatkozni, mert én PTI-t végeztem és egyébként is hülye vagyok a fizikához.


Programozás az egyetemen nem túl nehéz, már ha van érzéked hozzá. Jórészt csak az alapokat meg néhány fontos algoritmust és adatszerkezetet tanítanak. Otthon magadnak csinálsz hobbiprojekteket vagy pl GitHub-ra feltolsz pár saját cuccot, az fejleszt is és később referenciának is jó.


Hogy az egészet mennyire nehéz teljesíteni, az az egyetemtől és az egyéni rátermettségtől füg. Én már elve programozóként, munka mellett, levelezőn csináltam Nyíregyen és volt, hogy 40 kreditet teljesítettem egy félévben, hogy később felszabaduljak. Nem volt könnyű, de megugorható volt. Azért 15-ből így is csak ketten végeztük el időben.

2018. okt. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!