Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Létezik, hogy közfoglalkoztatá...

Létezik, hogy közfoglalkoztatásból nem akarnak nagyon elengedni?

Figyelt kérdés

Végre találtam egy jól fizető munkát. 2 héten belül kezdeni is tudnék (gyári munka). Viszont az új munkáltató abban az esetben engedi csak aláírni a szerződést. Ha viszem eminnen azt a papírt, hogy megszűnt a közfoglakoztatott munkaviszonyom. Viszont a mostani főnököm nem nagyon akar elengedni néven minek akarok én gyárba dolgozni. ( nekem meg nem mindegy hogy ötven ezer nettót keresek vagy 180 nettót.


Lehet hogy valakinek nem sok ez a 180, de nekem nagyon sokat segítene a jelenlegi életemen.


2019. szept. 19. 19:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy nem enged el? Milyen szerődésed van most?
2019. szept. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%
Nem létezik- nem az ottani főnök dönt - te döntesz és mondod, hogy találtál munkát. Egyébként ennek örülnek és ez a cél, hog az csak átmeneti helyzet legyen. Menj be a koordinátorhoz és mondd, kilépsz.
2019. szept. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
53%

Létezhet, hogy nem akar elengedni, ugyanis a közfoglalkoztatottaknak elég nagy része határozott idejű munkaszerződéssel dolgozik - márpedig ezt csak szigorúan meghatározott esetekben lehet megszüntetni, felmondani.


Ha határozatlan idejű munkaszerződésed van, akkor más a helyzet: egyszerűen felmondasz írásban (bár ekkor is 30 napa afelmondási idő). De ha határozott, akkor ezt nem teheted meg pusztán azért, mert jobban fizető állást találtál.

2019. szept. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
igen határozott. De akkor nem értem, hogy néha meg miért tesznek szemrehányást hogy ezek az én félék sose akarnak normális munkahelyet hanem elvannak kényelmesedve a közfoglalkoztatásban. Most, hogy én leszek a 7. ember ebben az évben aki elmenne akkor megy a sírás hogy nem lesz létszám. De az állandósítás eszükbe nem jutna.
2019. szept. 19. 21:12
 5/15 anonim ***** válasza:
69%
A Te főnökeid nem tehetnek róla - nem ők nem engedik az állandósítást, hanem kormányszinten van megadva, hogy nem lehet.
2019. szept. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
25%

Határozott idejű szerződést nem lehet csak úgy felmondani.

Amikor lejár, aznap mehetsz.

2019. szept. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Magyarán a szerződés végett sínylődők ezen a semmi pénzen amíg a szerződés le nem jár.. ez csodás. Mindenesetre köszönöm mindenki válaszát.
2019. szept. 20. 17:11
 8/15 anonim ***** válasza:
49%

"Magyarán a szerződés végett sínylődők ezen a semmi pénzen amíg a szerződés le nem jár.. "


Ne haragudj, de ne mást okolj a dolgok miatt: Te azt a szerződést ALÁÍRTAD és nyilván azért, mert amikor aláírtad, olyan helyzetben voltál, hogy még az az 50 ezer is jól jött.


Amúgy épp ez lenne a lényege a közmunkának, hogy a totál munkanélküliségből a közmunkába, majd onnan a normál munkavállalói szektorba vezesse az embereket.

(nem, nem vagyok kormánypárti, de ezt, ha jól csinálják, akár hasznos is lehet)

2019. szept. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mennyi időd van még a szerződésből?
2019. szept. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
2 hónap
2019. szept. 20. 21:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!