Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Létezik, hogy közfoglalkoztatá...

Létezik, hogy közfoglalkoztatásból nem akarnak nagyon elengedni?

Figyelt kérdés

Végre találtam egy jól fizető munkát. 2 héten belül kezdeni is tudnék (gyári munka). Viszont az új munkáltató abban az esetben engedi csak aláírni a szerződést. Ha viszem eminnen azt a papírt, hogy megszűnt a közfoglakoztatott munkaviszonyom. Viszont a mostani főnököm nem nagyon akar elengedni néven minek akarok én gyárba dolgozni. ( nekem meg nem mindegy hogy ötven ezer nettót keresek vagy 180 nettót.


Lehet hogy valakinek nem sok ez a 180, de nekem nagyon sokat segítene a jelenlegi életemen.


2019. szept. 19. 19:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szerintem meg tudod a gyárban beszélni, hogy akkor kezdesz.

Nem tudom, mit gyártanak, de valószínűleg karácsony környékén minden munkásnak örülnek.

2019. szept. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Hagyjuk mar. Kozfogis voltam diplomaval, elmentem normal helyre melozni. Az a szerzodes kb arra van, hogy addig biztonsagban erezze magat a munkas. Ez vmi kibszas lehet a reszukrol. Ha nem zavar, hogy utaznod kell esetleg, akkor add be az oneletrajzodat mercigyarba, suzukiba, ha gyari melo kell megvarjak sztem a ket honapodat is. Es ott 200 netto meglesz + szallas.
2019. szept. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
2019. szept. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


Nem tudom, hogy olvasod-e még a válaszokat.

A közfoglalkoztató köteles elfogadni a felmondásod, ha találtál az elsődleges munkaerőpiacon munkát.

Ennélfogva nem számít, hogy 2 hónap vagy 8 hónap van hátra a szerződésedből. Ha egy egy éves időtartamú közfoglalkoztatási szerződés megkötése után két héttel találsz munkát, akkor is el kell engedniük. A határozott időtartam itt inkább a közfoglalkoztatottnak biztonsági öv, nem a foglalkoztatónak.


Ha kekeckedik, kérlek fáradj be a helyileg illetékes Munkaügyi Központba, mert a közfoglalkoztatottak kiszervezését ők intézik.

2019. szept. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2019. szept. 23. 20:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!