Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kirúgnak, ha kiderül, hogy...

Kirúgnak, ha kiderül, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nemrég kezdtem egy cégnél, ahol nehéz fizikai munka van. Kiderült, hogy terhes vagyok. Még aznap jeleztem az irodában. Mivel nem tudtak könnyebb munkát biztosítani és táppénzre sem mehettem a próbaidő miatt, így kénytelen voltam felmondani. Most vagyok kb 5 hetes. Mindenképpen kéne dolgoznom, amíg tudok. Anno egy kisebb gyárban azt mondták, hogy egy olyan helyen nem számít, hogy 20 vagy 21 ember van táppénzen vagy gyeden. Vettek is fel kismamát. Az lenne a kérdésem, hogy ha elmegyek egy nagyobb gyárba, és a próbaidő alatt kiderül, hogy terhes vagyok akkor szerintetek kirúgnak? Ha jól dolgozom akkor is? Nem a táppénzre hajtok, nem akarok rögtön betegállományba menni, ahogy lejár a próbaidő. Nem tudom mi lenne a jó megoldás. Ha mindenhol úgy indítok, hogy bevallom, és nem vesznek fel, hamar kifogyok a lehetőségekből. Ellenben nem tudom, hogy tudnám-e titkolni végig a próbaidő alatt. Biztos volt már valaki ilyen helyzetben, segítsetek kérlek, holnap megyek interjúra.

2019. szept. 23. 18:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
34%

Azt nem ertem minek el az ilyen..

12. hetig nem tudtad volna eltitkolni?

Es utana irasban bejelenteni?

Es rogton tappenzre menni?

Nem ezt nem lehet, mert akkor dolgozni kellett volna meg..

Igaz, hogy utana 2 evig biztoaitva vagy de igy jobb..

2019. szept. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Látom a szöveg értéssel akad némi problémád... Mint írtam, nehéz fizikai munkát végeztem! És igen, nekem sem mindegy a pénz! De nem azért jöttem el, mert nem akartam dolgozni! El is titkolhattam volna, de nem akartam kockáztatni, miután ennyit vártunk a babára! Tényleg én sem értem minek élek... Hát jó nagy paraszt vagy mit ne mondjak...

A többieknek pedig köszönöm!

2019. szept. 24. 09:16
 13/15 anonim ***** válasza:

A terhességet köteles vagy bejelenteni. Utána viszont nem rúghatnak ki.

Eljátszhatod, hogy nem mondod meg, majd bejelented miután felvettek, de kb azonnal repülnél érte.

Az első helyen kellett volna maradnod

2019. szept. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nem megy nehezemre a szovegertes, de azt a 3 honapot ki lehetett volna birni..en is dolgoztam a probaido vegeig terhesen.

Utolso probaido alatt nincs vedve. Probaido utan van.

Addig kirughatjak nem kell indokolni, miert.

2019. szept. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Igen ám, de nem mindegy, hol dolgoztál. Én itt minden nap 30-40kg-ot pakoltam 8 órából legalább 6-ban. Miután barna folyásom lett, akkor kezdtem gyanakodni és teszteltem. Ciki, nem ciki a fáradtság nem érdekel, de a babámat nem teszem kockára. Ha nem sikerül elhelyezkednem, akkor sem dől össze a világunk, de ha lehet szeretnék hozzá járulni a családi kasszához. Nem fűzök sok reményt ehhez hosszú távon, tudom, hogy kirúgnak ha elkezd látszani a pocakom, de úgy tűnik találtam egy helyet, ami nem lesz megterhelő és 2 hónap munkával a dolgok nagy részét meg tudom venni. Nem akarom az egész párom nyakába varrni, azért is írtam ki a kérdést
2019. szept. 24. 16:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!