Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyári munka vagy hajózás?

Gyári munka vagy hajózás?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok és már több, mint egy éve dolgozok a helyi gyárban.

Hihetetlenül utálom hisz nem fejlődök semmit, nem ad motivációt és a fizetés siralmas, 150 ezer alatt keresek pedig 3 műszakban dolgozok és inkább nem is mondom mennyire fárasztó főleg az éjszakázás..

Már hónapok óta olvasok a hajós munka témában az interneten.

Lehet ott sem fejlődnék szakmailag, de legalább nem ennyire pocsék lenne a fizetésem és félre is tudnám tenni. Hajópincér tanfolyamra már jelentkeztem szeptember elején.

Mit gondoltok, lépjek?



2019. szept. 26. 10:26
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%

Jóhogy hajózás. Pár év alatt elég szép összeget lehet félretenni, ha pedig felvesznek pincérnek, azt itthon is tudod kamatoztatni később.

A hajós munka NEM mindenhol nagyon nehéz, én pl. olyan cégnél vagyok, ahol rendes 8 órás foglalkoztatás van, max. 1-2 órával több néha. Nem minden cég kizsákmányolás elven működik itt sem.

Jah, és pluszpont, hogy relatíve kevés ember jelentkezik, ezért sok helyen nem is kell tapasztalat. Mondjuk azért pincérként legalább az angolt azért beszéld jól, de a német sem árt.

Amúgy meg, gyári melónál sztem bármi jobb.

2019. szept. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
93%
Ne haragudj, de a 3-as érettségi azt jelenti, hogy egyáltalán nem beszéled a nyelvet. Ìgy hajòzni nem fognak felvenni, de a gyári munkánàl bárhol tudsz jobban keresni. Ne félj felmondani, mert oda bármikor visszamehetsz. Keress valamit, ami érdekel. Ha olyat csinálsz, amit szeretsz, akkor a pénz sem számìt annyira.
2019. szept. 27. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:

Igazatok van, az angolra tényleg rá kéne még állnom, hogy minél jobban menjen csak már annyira lépni akarok és valami újat kipróbálni..

Sokan mondták az OKJ-s tanfolyamokat is, de valaki szerint megérné, valaki szerint felesleges ilyen tanfolyamokat elvégezni.. már én sem tudom hogy van..

2019. szept. 27. 10:51
 14/37 anonim ***** válasza:
100%

Egy régi jó barátom elvégzett egy párhónapos hajópincér tanfolyamot tavasszal. Ezen kívül magától volt már középfokú német nyelvvizsgája és a tanfolyamon és saját magától tanult angolt is.


Folyami hajón van kint Franciaországban. Havi 1800 eurót, vagyis 600 ezer forintot keres! És szinte az egészet félre tudja tenni, mivel a szállás és a kaja ingyen van, ezen kívül másra nem is szeretne (+ ideje sincs) költeni. Az a terve, hogy évente 8 hónapot csinálja (ősztől tavaszig) és majd meglátja meddig bírja, akarja, de 3 év alatt el tudna tenni 14 millió forintot, 5 év alatt 24 millió forintot. Nem pontosan, de nagyságrendileg. (+ Ő amúgy is takarékos típus, nem az, aki elveri a pénzt ostoba idiótaságokra.)

2019. okt. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennék semmi pénzért hajóra az daráló, ott nincs szabadnap, az alvást meg felejtsd el az ott luxus, órákat fogsz kapni amikor is aludhatsz. Nem igaz, hogy nincs más lehetőséged. Én a helyedben elkezdeném tanulni a németet azzal már mehetsz valamire, elvégeznék egy körmös okjs valamit aztán irány Ausztria. Egy középfokú némettel már elboldogulsz, meg vannak ilyen koca melók is szállodákba, hogy a gyerekekkel kell bohóckodni, nem sokat fizet nyugati viszonylatban, de kapsz enni meg szállást is. [link]
2019. okt. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:

Az király, de én mindig angolt tanultam szóval a német kilőve.

Esetleg angolul vagy magyarul nincs ilyen oldal?

2019. nov. 1. 06:31
 17/37 anonim ***** válasza:
100%
Itthon nagyon rossz hajón pincérkedni. Rajnai hajózás na az megéri de oda kell valami előélet, a matrózoknak rajna pecsét, de felszolgálónak lehet nem kell semmi.
2019. nov. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:
Miért rossz itthon?
2019. nov. 1. 13:21
 19/37 anonim ***** válasza:
87%

Próbáld ki 1 napig. Mondok cég neveket

Panoráma deck kft.

Duna weser kft. (rubin)

armada hajózási kft.

sailor kft.

silverline kft.

próbáld ki

2019. nov. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:

Mármint jelentkezzek hozzájuk munkára vagy hogy érted ezt a próbáld ki dolgot?

Egyiket sem ismerem egyébként.

Amúgy elkezdtem egy hajópincér tanfolyamot.

2019. nov. 1. 19:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!