Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyári munka vagy hajózás?

Gyári munka vagy hajózás?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok és már több, mint egy éve dolgozok a helyi gyárban.

Hihetetlenül utálom hisz nem fejlődök semmit, nem ad motivációt és a fizetés siralmas, 150 ezer alatt keresek pedig 3 műszakban dolgozok és inkább nem is mondom mennyire fárasztó főleg az éjszakázás..

Már hónapok óta olvasok a hajós munka témában az interneten.

Lehet ott sem fejlődnék szakmailag, de legalább nem ennyire pocsék lenne a fizetésem és félre is tudnám tenni. Hajópincér tanfolyamra már jelentkeztem szeptember elején.

Mit gondoltok, lépjek?



2019. szept. 26. 10:26
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű, hogy hajó.

Nem kell hozzá patent, mint a matrózoknak. De igazabol a hajopincer tanfolyamra sem mesz sokra. Nagy a fluktuáció épp ezert pl nalunk iden már nincs az hogy 8 hónap szabadnap nélkül. 6 hét munka 2 hét fitetett szabi van.Ha Dunán vagy , kvázi többet vagy itthon mint kint. Ami p család mellett marnrmmindegy higy egy évben van 20-25 szabadnapod egy évben, vagy 3 hónap alatt.


Hajón amit keresel félre is tudod tenni a netto fizun felül van közös borravaló ( heti 80-200 euro + aki közvetlen kapcsolatba kerül a vendéggel zsebbe is kap jattot.Ezek merteke atto fugg hany csiagos hajo milyen urasokkal mentek.A penzesebb az ausztrál, amerikai és a svájci. Tatàsan meg a németekkel is lazán ellehet lenni ).

Ez csak az aktuális pénz része. Később meg majd jól jön a más állami szociális hàló rész, amikor nem itthoni táppénzre, munkanélkülire vagy épp családi pótlékra, nyugdíjra leszel jogosult azon felül, hogy havi 1500-2000 eurot félre tudsz tenni. Amellett hofy micelgyakorlatilag az osszes nagyobb európai folyamon vannak hajok bejarhatid Európát ugy hogy még fizetnek is érte ( repjegyek teanszfer kolzseh kiutazás hazaút és szabadságaid alatt uti ktg térítés átalányban )


Plusz szakmailag is tudsz jobban fejlődni, sok a promóció ha rátermett vagy és jol dolgozol nemhagynak nafyon elmenni. Eleve az idő ellen kell megtanulni dolgozni, amit a tanfolyam nem fog megoldani helyetted és micel nagy a munkaerő hiány, szinte felesleges pénzkidobás csak. ( volt ilyen felszolgáló szobatàrsam, 3 hetig bírta vele.Mert reggel 6-tol hajnal 3-ig végezte a màsoknak napi 10 órával elvégezhető melót)


Hátrányai: Fizikum azért kell, mert maguknak loadingulunk( heti 7-15 raklapot be kell pakoni 3-4 óra alatt. Az utasvaltas napja meg a gàlàk , esetleg most télen a karácsony és újévi cruise húzósabbak kicsit ,illetve a heti 1 general cleaning. A gyári melóhoz annyiban hasonlít, ha átlendülsz a betanulasi udom utana borzasztó monoton amit tudnikell tűrni , ahogy a multikulti környezetet is ugyanazokkal az arcokkal hónapokig.

2019. nov. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:

Ha csak ezeket lehet választani akkor egyértelműen a hajó.

Még ha nem is beszélsz nyelvet akkor is.

Van fejlődési lehetőség.

2019. nov. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:
Igen és legalább megfizetik az embert..
2019. nov. 30. 15:18
 24/37 anonim ***** válasza:
16%
A gyárak is megfizetik az embert csak nem Borsodban. Én biztos nem mennék hajóra dolgozni, akkor inkább egy multigyár. Aníg a 450-et megkapom kézbe addig esélytelen, hogy váltsak.
2019. nov. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:

Viszont a kérdés nem az volt, hogy te váltanál vagy nem és Szolnok megyében vagyok nem Borsodban.

Örülj, hogy te olyan sok pénzt kapsz kézhez, persze hogy nekem sem lenne akkor egy szavam sem, de most mikor 3 műszakra kapok 130-at amivel kitörölhetem.. kicsit röhej és persze, hogy lépni akarok.

2019. nov. 30. 22:36
 26/37 anonim ***** válasza:
Nem kell flegmának lenned, csak segíteni akartam. Elég, ha kicsit nyugatabbra költözöl országon belül és nem mész folyami hajóra. A folyami hajó egy börtön. Megszakadsz a munkába, alszol, dolgozol, alszol, dolgozol. Sehova nem tudsz menni kikapcsolódni. 7-ből 7 napot dolgozol, hosszútávon megbolondulsz. Tatabánya környékén például eléggé jól fizető gyárak vannak olcsó albérletárak mellett.
2019. dec. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:

Költöznék ha lenne miből, alig tudok félrerakni ilyen kevés pénzből..

Nem, nem minden folyami hajó börtön.. van ahol fizetett szabadság jár és a munka is kevesebb órában szóval..

2019. dec. 22. 22:44
 28/37 anonim ***** válasza:
Nem kevesebb a munka. 7-ből 7 napot dolgozni fogsz arra készülj fel. Kapsz szabadságot igen havi pár napot és ennyi.
2019. dec. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

Mindenképp mennék hajóra. Ha nem jön be akkor max visszamész a gyárba, oda - legalábbis a dolgok mai állása szerinte - bármikor el tudsz menni.


Viszont a hajóból kiöregszel, 10 év múlva pedig lehet, hogy család miegymás miatt nem is tudsz ugrálni. A hajó broki, de nagy kaland, a gyár meg csak broki.


Viszont a barista képzést szerintem hagyjuk. Mégis milyen komolyságú lehet egy pár napos tréning?

2020. jan. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:

Decemberben sikeresen le is tettem az ICTC Hajópincér suli hajópincér képzését, már csak az angol van hátra.

Az önéletrajzomat be is adtam hajós munkára, de mivel nincs még tapasztalatom, nem vettek fel, helyette üvegházi munkát ajánlottak 1300 euróért, az sem lenne rossz bár kicsit félek tőle.. egyedül elmenni a pics@ba, eh..

Barista képzést már hanyagoltam pár naposra amúgy sem mennék.

2020. jan. 8. 19:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!