Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az mennyire igaz, hogy "egyete...

Az mennyire igaz, hogy "egyetem után pár évig még élj úgy, mintha diák lennél, hogy többet tudj félretenni"?

Figyelt kérdés

Van ebben a tanácsban igazság? Vidéki nagyvárosban olyan 120-130 ezer forintból élek, de ebben benne van az albérleti díj, rezsi, helyi és helyközi utazás, kajálás, sportolás és kis szórakozás is. A családom tud támogatni havi 50 ezer forinttal amíg tanulok, ezen kívül most nyáron is pl. Angliában dolgoztam és ilyenekből jön a maradék pénz. Takarékosnak tartom magam, most is van félretéve 2,5 millió forintom már az évek alatt munkákból összegyűjtve, de ebből félmilliót a tőzsdén is nyertem amit már kivettem. (Persze a pénz most tavaszig fogyni fog, mert kiveszek belőle havi 70-80-at megélhetésre).


Pestre szeretnék majd menni dolgozni egyetem után, ahol 250-300 ezer körüli nettó lesz a reális kezdőfizetésnek a szakmámban (szerintem). Tudom ott drágább a lakhatás, de a többi dolog annyival nem. Ez a tanács eléggé megfogott, szerintetek van értelme így élni a közeljövőben is? Valaki kipróbálta ezt már, hogy a diákévei után viszonylag nagy kezdőfizetése lett, de nem növelt annak megfelelően az életszínvonalán, hanem takarékosan élt utána is egy darabig?


23/F


2019. szept. 26. 14:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%
Eleve ott kezdődik a történet hogy friss diplomásként nem 120-130ezer Ft-ot kéne keresni. Akkor ott azzal a diplomával valami nagyon nagy gáz van. 3 Éve kerestem ennyit betanított munkával.
2019. szept. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Az ismerőseim többsége így csinálta. Persze attól is függ, hogy van-e párod. Inkább az összeköltözés szokott lenni a vízválasztó.
2019. szept. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Szóval bővebben, szerintem ez a kijelentés a te esetedben nem igazán értelmezhető. Mert a kijelentés azt feltételezi hogy diplomával nem bérminimumot fog keresni ember, hanem annyit, amennyiből még bőven lehet félre tenni a megélhetés mellet. (ha az ember nem kezd felesleges költekezésekbe a rá szakadt magas fizetéstől felindulva)
2019. szept. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

Hát attól függ mik a céljaid.

Én akartam új autót és lakást hitel nélkül, úgyhogy spóroltam nyilván.

Mondjuk nekem nem 130 volt a fizetésem, annyit egy szakmunkás keres simán.

2019. szept. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%

Kollégium 12e, étkezés 0 és 20e között, hazautazások 2-4e és marad 14-36e bulizni, ruházkodni, stb.


Csomó étteremben adott mennyiség után van ingyen adag, extra sütemény, csoki, üdítő, stb.

4-10 embernek veszem az ebédjét, kínai étteremben elvitelre, a rekord 16 adag ebéd+vacsi egy nap alatt, 5-ör kellett fordulnom, de megérte. Kaptam 3*2,4 liter kólát, 2 tábla milkát, 4 felnőtt adagot, 3 kis adagos menüt és 1 csomag csipszet.


Sajnos már kikerültem ebből a közegből és nincsen többé ingyen étkezés és nassolás.

2019. szept. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%
Teljesen igaz
2019. szept. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

Inkább úgy mondanám,hogy minnél több kiegészítő képzést,nyelvet tanulj már egyetem alatt is,és főleg saját magadba fektesd a pénzt,Warren Buffet is mondta.


Minnél többet eleinte,félretenni majd inkább utána ha már normális fizud lesz meg stabil lábakon állsz.


Én például így tettem, meg sportra kajára költöttem leginkább,remeteként éltem se buli se semmi nem volt pont ezért.

2019. szept. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nem pár évig, hanem folyamatosan takarékoskodni kell.

Mondjuk a bevétel emelkedés minimum felét rakd félre. Így növekszik az életszínvonalad, de a megtakarításod is.

2019. szept. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%

Ha nulláról kell indulnod, nincs se lakásod, se támogató család, se párod akkor mindenképp "megéri", meg rá is leszel kényszerülve.


Igazából ez valamit valamiért dolog.


3-4 éve dolgozom, de még mindig csak kis lyuk szobát bérelek. Igaz a jelenlegi megtakarításomból 3-4 éve még kisebb lakást tudtam volna venni ma meg már önerőnek is kevés. Nyilván nem kellemes másokat kerülgetni, mások vendégeit kerülgetni, a lakótársaddal vitázni, együttélni.


Cserébe viszont össze gyűlt elég szép összeg, megcsináltam a jogsit, a fogaimat, meg költöttem egy csomó másra.

2019. szept. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
39%

Ellenben azt sem mondom, hogy teljesen úgy kell élni, mint egyetemen.


Régen egy 1000 forintos sörözés is sok volt, ma meg simán elmegy több. Vagy vettük a legolcsóbb söröket, kajákat, mindenen spóroltam. NYilván jó fizetés mellett már nem ezt teszem. Nem szórom két kézzel a pénzt, de beülök kajálni jobb helyekre, meghívom a haverokat, meg ők is engem, eljárunk programokra, megveszem amit meg akarok venni. Szerencsére nem vagyok költekezős.


De vannak ismerőseim akik 30 évesen totál egyetemista szinten vannak és még mindig azt nézik, hogy hát be nem ülnek egy jobb helyre, amiko a kínaiban 600-ért olyan adagot kap, hogy másnap is azt eszi. Tipikusan az az ember, akinek e szobája is annyi, hogy egy régi matrac, meg minden a földön.


Régen én is simán "összekukáztam" búrotokat, meg örültem, hogy nem kell rá költeni. Manapság olcsó, de ízléses IKEÁ-s cuccokba ruháztam be, és mindjárt jobb így panelban élni a saját dolgaim között, mint idegen ember lepukkant cuccaival.

2019. szept. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!